Terra di Olive Studios (unitate neclasificată)

13.06.2018
Avatar rox_ana79
înscris/ă în 11.05.15
JUN-2018
REGIM MASĂ fara masa
650 EUR

O vacanta de vis!

Tocmai am revenit dupa o vacanta de 10 zile in Thassos, la Terra Di Olive. Rezervarea noastra a fost pentru un studio Loft, studiourile standard nefiind disponibile.

Dupa un drum lung si obositor, am ajuns la destinatie! Am fost primiti cu un “pachet de bun venit” din partea gazdei (o sticla de apa de 1,5l si o sticla de suc de fructe de 1l, reci, plus paine, miere si gem), foarte apreciat gestul!

Studiolul este foarte frumos amenajat, exact ca in poze. Prosoapele au fost schimbate cam la 2-3 zile, asternutul o data, la jumatatea sejurului.

Exista plase de insecte la geamuri ceea ce ne-a permis sa dormim cu geamurile deschise, astfel ne avand nevoie de aerul conditionat.

Am apreciat in mod deosebit curatenia! Doamna de la curatenie intra zilnic si asternea patul, aduna gunoiul si spala baia!

Gradina de maslini este superba, de pe terasa se poate vedea marea! Masina am parcat-o chiar in spatele camerei, la umbra unui maslin. In curte exita un gratar, masute si sezlonguri.

De asemenea, sunt oferite gratuit sezlonguri si umbrele, care pot fi duse la plaja doar cu rugamintea sa fie aduse inapoi ☺.

Este o locatie linistita, camerele sunt bine izolate, nu am fost deranjati de vecini sau de zgomotul strazii.

In plus, Nikos, proprietarul, este o persoana deosebita. Este o prezenta discreta, prietenos, ne-a facut sa ne simtim ca in vizita la un prienten vechi!

Recomand cu caldura aceasta locatie! Plaja, supermarket-urile, barurile, tavernele, toate se gasesc in apropiere!

Am avut cea mai frumoasa vacanta, locul pare desprins din Rai! Cu siguranta vom reveni!

Impresii încărcate de rox_ana79 in 13.06.2018 17:21:22

Validat / Publicat: 13.06.18 18:11:48

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (rox_ana79); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7600 PMA (din 8 voturi) nota2

[13.06.18 18:10:23]

@rox_ana79: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 44&ridAnt=86411

[13.06.18 20:56:33]

Publicitate    [19.06.18 11:39:06]