Condor Hotel

REGIM MASĂ MD + DP
+ COPII: 2 -- varsta: 10 / 5

In linii mari e ok!

Salutare!

Haideti sa va impartasesc cateva impresii despre sejurul nostru la Hotel Condor - Mamaia, sejur de anul trecut, insa il postez acum intrucat abia ce am creat contul oe amfostacolo.ro

Familie cu doi adulti si doi copii (10 / 5), dornici sa vedem cum e sa mergi cu familia intr-o statiune mai aglomerata, am ales Mamaia, fiindu-ne recomandat Hotel Condor.

Biletul nu mi s-a parut "prea ieftin", costand peste 4000 lei, cum MD si pranz inclus.

Am ajuns dis-de-dimineata in statiune, chiar inainte de rasaritul soarelui (pentru a prinde inca o tura de aerosoli), insa parcarea hotelului era arhiplina... totusi, am parcat in strada pe una din parcarile oblice.

Undeva in jurul orelor 9 - 10 am anuntat la receptie sosirea si ne-au spus sa revenim ceva mai tarziu. Surpinzator, pe la amiaza am fost sunat ca e disponibila camera.

Camera noastra era cu pat suplimentar, la etajul 5, cu o oarecare vedere spre mare si spre parcarea hotelului.

Camera era curata si aerisita, insa mi s-a parut cam micuta (poate si din cauza patului suplimentar). Aerul conditionat (fara de care eu zic ca NU se poate la mare, vara) funcionabil, insa un pic cam galagios (dar nu foarte).

Ca si locatie este acceptabil. Ar fi fost super sa fie hotelul pe plaja... pana la plaja mai era Hotel Albatros, ceva club si apoi plaja si marea, insa doar la vreo 50-100 metri.

Ca un minus, sa zic, era faptul ca pentru a ajunge pe plaja trebuia sa treci pe langa niste tonete / constructii neutilizate in jurul carora era un damf de abia puteai respira... mai ales dimineata.

Despre masa pot spune ca a fost foarte buna.

Detaliez: Micul dejun - variat, fructe, iaurturi, mezeluri diferite, branzeturi, oua, cafea, ceai, apa carbo/plata, sucuri, etc.

Pranzul a fost si el ok, mai ales ca era din all-inclusive, adica alegi ce vrei, cat vrei... zilnic alternau 2-3 feluri de ciorba, iar la felul principal aveai posibilitati de a alege intre carne de porc, pui, vita si peste, cu diverse garnituri.

In ce priveste personalul, nu prea am avut de-a-face! Mai mult am intercationat cu baiatul care asigura paza parcarii care a rezervat un loc si pentru noi din ziua a 2-a!

Per total am fost multumiti, insa, anul acesta vom alege o statiune ceva mai linistita!

Toate cele bune!

Impresii încărcate de FlorinBN in 13.06.2018 16:04:41

Validat / Publicat: 13.06.18 18:35:29

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (FlorinBN); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 10 voturi) nota2

[13.06.18 18:34:48]

@FlorinBN: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

====

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 37&ridAnt=86410

- cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[14.06.18 08:58:35]

@FlorinBN:

Dacă vreți o zonă mai liniștită, puteți alege tot Mamaia, dar partea de nord a stațiunii. De exemplu Bicaz Pirates Resort. Cred că o să vă placă atât vouă, adulților, dar în special copiilor. Din acest an au pachete cu demipensiune bufet suedez, atît la micul dejun cât și la prînz.