Mini-întâlniri zonale/ocazionale

Avatar expertu
înscris/ă în 14.11.10
JUN-2018

NOTĂ: ARTICOL OFFTOPIC

Textul de mai jos face parte din categoria discuții libere, off-topic sau "de interes turistic TEMPORAR ori restrâns" - eventualele voturi sunt simbolice (+1/-1 PMA)

[Murighiol, iunie 2018] Pentru voi!

Va scriu aceste cuvinte din toata inima si pentru ca m-am abtinut cu greu sa nu scriu nimic, pana cum, pe grupurile dedicate intalnirii noastre la Murighiol.

Cand am auzit ca se organizeaza o intalnire AFA in Delta, am rezervat din start o camera urmand sa rezolvam celelalte lucruri pe parcurs.

Asadar mi-am anuntat sotia ca o sa ne intalnim cu o parte din prietenii nostri vechi si am discutat cum putem rezolva cele cateva probleme "minore" pe care le aveam, cum ar fi alaptatul lui Alex si obisnuirea copiilor cu altcineva in afara de noi. Norocosii castigatori au fost socrii nostri care au stat cu cei mici si ne-au dat libertatea de a petrece mai mult timp cu voi.

Dupa ce am pus totul la punct am plecat pe drumul batut de atatea ori de mine pentru partidele de pescuit. Totusi acum ceva era schimbat. Locul numeroaselor scule de pescuit a fost luat de haine si de alte accesorii.

Drumul parea interminabil dar cred ca asa este cand abia astepti sa te vezi cu niste persoane dragi tie.

Eu sunt in general un om deschis si am toate canalele de comunicare deschise. Sunt multe persoane pe acest site cu care ma inteleg minunat si cu care am petrecut zile de poveste Dar exista 2 oameni care au un loc special in inima mea. Chiar nu as vrea sa credeti ca ceilalti sunteti mai prejos dar cu aceste 2 persoane rezonez la maxim. Probabil pentru ca in ciuda varstei in inima noastra suntem tot niste copii :)

Asadar, permiteti-mi sa ii multumesc lui Clau70 pentru organizarea acestei intalniri; sper ca nu ai pus prea multi bani de la tine :) si "batranului" Iulian68 care mi-a suportat glumele proaste tot week-end-ul.

Sper ca v-a placut tochitura la ceaun de vineri cu toate ca am avut de suferit din cauza logisticii. Noroc ca am avut oameni care s-au implicat si m-au ajutat sa iasa ceva comestibil. Invatam din greseli si data viitoare o sa iasa mai bine.

Deasemenea cred ca m-am descurcat bine si pe post de DJ Sambata seara. :)

De fiecare data imi propun sa nu nominalizez prea multe persoane de teama sa nu ratez pe cineva dar o sa ma risc si de data asta. :)

Cami te rog sa ii spui lui Cristi ca a fost remarcat de finii nostri si m-au intrebat daca il pot invita la nunta lor din Octombrie. Le-a placut foarte mult ca se distra si ca a dansat toata seara. :)

Multumiri trebuie sa ii aducem si Aurorei sau Mata Hari cum a fost rebotezata de Claudiu, care a fost spionul nostru. Mie sincer mi-a facut o impresie mai puternica sotul Aurorei care m-a dat peste cap cu trucurile pe care mi le-a facut cu cartile.

Lui Romy care s-a tinut de cuvant si care ne-a alimentat cu licoarea bahica de cate ori era nevoie,

Fratelui lui Claudiu si sotiei acestuia care m-au ajutat la tochitura si gratar, vineri seara,

Lui Zozo pentru implicarea in alegerea cadoului pentru Catalin si Camelia.

Lui Catalin si sotiei pentru masa de Sambata de la care ne-am ridicat cu greu, si tuturor celor care ati participat la aceasta intalnire facand-o atat de frumoasa.

Va multumim pentru frumoasele amintiri care ne vor da putere sa trecem peste perioada urmatoare care va fi marcata de multe incercari!

Impresii încărcate de expertu in 12.06.2018 13:06:09

Validat / Publicat: 12.06.18 17:30:28

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în zSTRATOSFERA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (expertu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

DA [1 PMA]  -  NU [-1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  22 PMA (din 22 voturi) nota2

[12.06.18 17:30:07]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Mini-întâlniri zonale/ocazionale, ÎNTÂLNIRILE AFA" (deja existentă pe sait) - rubrică dintr-o secțiune OFFTOPIC sau DE INTERES TURISTIC RESTRÂNS!

[Rubrica inițială: De văzut / vizitat în Murighiol]

- Zoazore
[12.06.18 21:29:26]

@expertu: Cadoul nu l-am ales eu, el m-a ales pe mine!

Pe bune, orice-aș fi căutat, tot la el reveneam.

Noi am ajuns ultimii, așa că-mi cer scuze că n-am putut s-ajut la nimic.

Tu ca DJ, ai fost, așa cum ți se și spune, EXPERT. Demult n-am mai dansat așa (de la Alba Iulia). Și @clau70, și @iulian68, dar, mai ales, @icata24 au fost parteneri perfecți pentru mine!

Doamne, cât suflet ai pus în rândurile astea!

- roth
[12.06.18 21:53:57]

Ce simplu si totusi cu multa incarcatura ai trecut in revista oamenii/lucrurile de la acest eveniment.

Poze o sa scot si eu sa pun, generale ca am uitat sa dau la semnat ceva fluturasi cu "ordonanta europeana"... cum care? aia cu datele personale... am un teanc pregatit pentru Santa Secret, nu glumesc, ... prea mult.

Fini tai niste draguti, asa ca putem face un targ, eu il dau pe Cri pt seara nuntii si tu ii lasi in Iordania, ca si luna de miere. Ce spui e onorabil?

Pt nunta discutam, restul nu tine de noi. La tochitura nu ma pronunt dar la muzichie esti expert

Toate bune si pe curand.

- aurora56
[15.06.18 20:22:43]

Mie si soțului ne-placut si tochitura si mai ales muzica. Avand in vedere ca erau destui cu vârste cuprinse între 40-50 ani sau mai mult ai nimerit-o perfect cu muzica anilor 80. Chiar mi-era dor de un fox si Romi ă fost un partener perfect. In rest mult antren si voie buna. Multumim așadar pentru tot efortul tau si sper ca ati fost mulțumiți de partida de pescuit. Cat despre trucurile soțului meu, sincer nici eu nu stiu cum face dar tocmai in asta sta farmecul lui de aceea nu vreau sa aflu.

- Zoazore
[15.06.18 21:16:54]

@aurora56: Și Clau e un super-partener. Nu-i mai pun pe ginerică și pe Cri al lui @roth! Iar muzica... m-a uns pe suflet!

Mulțumesc, @iulian68 pentru dedicația amețitoare!

- doinafil
[16.06.18 17:14:40]

@expertu: Mi-a plăcut ce-ai scris și (chiar fără poze!) am votat! Atât!

pagină generată in 0.209047794342 sec