Vila Adriano (unitate neclasificată)

11.06.2018
Avatar ILIS07
DIN Alba Iulia
înscris/ă în 13.01.16
JUN-2018
120E
ADULŢI: 500 ron

Vila Adriano loc de cazare excelent, Salina Turda, elixir al tinereții.

Orașul Turda nu este un oraș mare dar, te uimește potențialul sau turistic, și nu poți spune ca nu te-ai simțit bine cind efectele vizitei in acest loc mirific i-ți sunt benefice sănătății trupului și sufletului. Orașul cu clădirile medievale te poarta intr-o epoca trecută cind boieri și oameni înstăriți veneau aici pentru a savura aerul proaspăt din adincul salinei și de a face comerț cu acest bun alimentar. Astazi modernismul, tehnologia si-au spus cuvintul in zona și băștinașii învățați și familiarizați cu turiștii oferă locuri de cazare cu condiții deosebite și informați cu un zâmbet și un calm ardelenesc.

Am fost pentru a doua oară la Salina și nu voi regreta pentru ca m-a simt mai tinar cu mai multă energie pozitivă. In data de 9 Iunie 2018 am avut o rezervare de camera dubla cu pat matrimonial la Vila Adriano Turda. Studiind pe internet dotările și convingânduma la fata locului am avut o impresie foarte buna.

Am găsit aici o clădire impunătoare chiar in centrul orașului linga Teatru, construcție noua cu dotări moderne, camera spațioasă, baie deasemeni pe măsura cu tot ce trebuie, mobilier modern, televizor cu ecran plat, aer condiționat, internet și un balcon împodobit cu flori, deci camera 22 de la etajul doi a fost excelenta. Un hol mare ca un living cu un colțar de o elegantă superba și măsuța îți oferea liniștea pentru a te putea reculege.

Bucătăria modernă ne-a fost de folos pentru a servi cina și micul dejun.

Am fost multumiți ca au parcare proprie și mașina n-ea fost in siguranța și deasemeni foarte multumiți de serviciile de curățenie și de primirea de care am am avut parte. Împreuna cu soția ne-am simțit bine și recomand celor pretențioși aceasta locație buna de cazare la un preț accesibil oricui.

Duminica am fost la Salina și ne-am bucurat cu sutele de vizitatori de tot ce ni sa oferit spre desfătarea ochilor, am retrăit senzatile de plăcere privind de la înălțime lacul subteran impinzit de bărcuțe, lumini și mulți oameni curioși și dornici de senzații tari. Acolo am găsit locuri de joaca și recreere pentru cei mici și pentru cei mari, magazine cu suveniruri și aer din belșug pentu a avea plămâni sănătoși.

Am stat doar 2 ore ca am fost îmbrăcați sumar și aerul răcoros n-ea ajutat sa plecam mai repede, însă nu regretam ca totul a fost bine cu amintiri plăcute și de neuitat.

Anul 2018 luna Iunie și zilele de 9 și 10 ramin ca o amintire plăcută pentru noi.

Impresii încărcate de ILIS07 in 11.06.2018 20:57:19

Validat / Publicat: 12.06.18 09:04:58

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Geoagiu Bai (Germisara, Ceres, Vacanța, Aida) Căciulata (h Traian), Herculane (Domogled)
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Spania, Danemarca, Suedia, Ungaria.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ILIS07); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 6 voturi) nota2

[12.06.18 09:03:11]

Mutat în rubrica "Salina Turda, TURDA [CJ]" (nou-creată pe sait)

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Ulterior, poți scrie notele de la CAZARE şi sub formă de ECOU — le vom adăuga noi în caseta tehnică.

@ILIS07, pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

S-ar obţine astfel o structurare mai bună a informaţiei utile - despre cazare, respectiv despre zonă sau împrejurimi (vezi mai jos) şi, deloc în ultimul rând, notele acordate ar reflecta mai bine gradul de recomandare al celor două "obiective" distincte (se întâmplă câteodată să stai într-un hotel pe care nu doreşti să-l recomanzi, dar zona sau localitatea ar merita cu totul altă medie - sau viceversa).

În plus, cine încearcă să aleagă o cazare în zonă - o gaseşte mai uşor, parcurgând doar lista rubricilor de cazare (fără a mai fi nevoit să citească - în acel moment - informaţii despre zonă); cine se documentează despre zonă - va găsi toate informaţiile căutate într-o singură rubrică (cea dedicată impresiilor "de călătorie"), fără a mai fi nevoit să "baleieze" toate rubricile de cazare (unele poate nu-l interesează, sau poate nu doreşte deloc cazare în zonă).

[12.06.18 09:08:28]

@ILIS07: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 23&ridAnt=86377

pagină generată in 0.191246032715 sec