Ramada Constanța Hotel

JUN-2018
TIP: SINGLE
REGIM MASĂ DP

Dezastru

M-am intors ieri 10 iunie de la Constanta unde am fost cazata 2 nopti la Hotel Ramada pentru un simpozion.

Dezamagirea mea a fost totala.

Hotel nou, de 4* ar fi trebuit sa ofere conditii deosebite. Cand am ajuns in camera am constatat ca nu functiona minibarul, ca lipseau prosoapele de maini si halatele de baie si ca cosul de gunoi din baie era stricat si nu se deschidea.

Camera era de dimensiuni corecte cu mobilier nou inchis la culoare ce conferea un aer trist si cu geamuri murdare... In camera lipseau si paharele...

Am spus la receptie si au aparut paharele, a fost schimbat minibarul, reparat cosul din baie si cam atat... Prosoape de maini nu exista in dotare cat despre halate nu mi s-a dat nicio explicatie.

Sambata seara a fost o petrecere la etajul 8 si cum hotelul are un atrium central se auzea pana la etajul 1 unde eram eu cazata. Am cautat in camera si nu am gasit mapa cu datele legate de hotel si am fost nevoita sa iau de pe internet numarul de telefon al hotelului deoarece nici pe telefon nu era trecut numarul scurt pt receptie sau centrala. Luind legatura cu receptia si reclamand ca desi e 12.30 noaptea si e zgomot si nu ma pot odihni mi s-a spus ca este vorba de o petrecere privata care se va termina la ora 2 dimineata!!!

Vreau sa adaug si faptul ca in dus nu era nicio etajera pentru a pune gelul de dus sau samponul... relatand la receptie mi s-a raspuns ca am disperser... Dar poate vreau sa folosesc produsele proprii...

Restaurantul hotelului a fost o dezamagire suplimentara... Mancarea prost gatita servita de un personal necalificat sau /si arogant...

CONCLUZIE: NU MERGETI LA HOTEL RAMADA

Impresii încărcate de ITA in 11.06.2018 17:44:11

Validat / Publicat: 11.06.18 19:22:39

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ITA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 3 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS ale acestui obiectiv: 44.21652900 N, 28.63307800 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Ramada Constanța Hotel? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de ITA? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[11.06.18 19:19:52]

@ITA: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 15&ridAnt=86373

- Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[11.06.18 19:43:24]

@ITA:

Cum tocmai ce am revenit și eu de acolo (vezi impresii), o să încerc să vă dau eu o lămurire în ceea ce privește halatele (?!?); menționez că în camera noastră am avut atât prosoape de corp, cât și unul pentru mâini și față de fiecare. Plus (extra!) papuci de casă de unică folosință.

În ceea ce privește dotările camerei, acestea sunt conform saitului oficial:

Deluxe King

Camera dubla / twin cu o suprafata de 38 mp!

Descriere camera:

Cazarea se face in camera dubla, dotate cu pat matrimonial (King Size) sau doua paturi Twin.

Camerele sunt mochetate, dotate cu climatizare, acces pe baza de cartela, economizor, birou de lucru, minibar, seif, TV LCD/ LED, telefon, fier si masa de calcat.

Facilitati baie:

- dus

- oglinzi de machiaj

- uscator de par

- articole de toaleta

Așadar... nu are halat! Și nici nu promite - neavând centru SPA sau piscină, ar fi oarecum inutil...

- Cris
[12.06.18 07:31:41]

@Dragos: Recunosc că și eu mă așteptam să găsesc halate, având în vedere că am citit pe un site, e drept nu cel oficial, ci unul de rezervări, că le oferă.

Am întrebat la recepție după ce am văzut că nu avem, și-au notat numărul camerei și a doua zi, când am venit de la plajă, le-am găsit pe umerașe în dulap.

Deci chiar dacă nu promit, totul s-a rezolvat prompt imediat ce am cerut. :)

- ITA
[12.06.18 09:42:23]

@Cris: Buna dimineata,

Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni dar exista niste standarde de calitate care trebuie respectate (se gasesc pe site-urile de specialitate) si care se respecta la alte hoteluri (mai ales in strainatate). Halatul de baie este obligatoriu prezent indiferent daca exista sau nu piscina/spa in hotel. Prosoapele trebuie sa existe in 3 variante de marimi: maini (mici de tot - 25cm/35cm de ex) + fata + corp + prosop pt iezit din dus... Cat despre geamurile murdare... sau minibarul care nu functioneaza... sau lipsa mapei cu numere de telefon de la receptie, room service etc... sau ideea de a deranja un hotel intreg pt o petrecere privata cu muzica zgomotoasa pana la ora 2 dimineata... Toti colegii au fost deranjati de zgomot dar... nimeni nu a sunat sa reclame la receptie... De ce? Pt ca... " mamagaliga nu explodeaza... " sau pt ca " merge si asa "...