ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.05.2018
    ÎNSCRIS: 31.05.18
    MAY-2018
    6 AD. + 2 COPII -- v: 10 si 6

5 stele doar pentru unii

Am mai fost de cateva ori in Bulgaria la hoteluri de 4 stele, all inclusiv si sincer, chiar ne-a placut mult. Ne-am gandit ca si acum in minivacanta asta vom putea avea parte de o experienta si mai placuta daca alegem un hotel la care in vacantele anterioare ne uitam admirativ. Are o cladire impunatoare, amplasat in mijlocul statiunii, undeva pe o colina.

Frumos este, dar cand stai acolo, frumusetea asta nu te incalzeste cu nimic. De fapt, ca sa nu mai lungesc vorba, va scriu ce mi-a placut si ce nu:

- camere foarte spatioase si confortabile

- baia perfecta cu tot ce vrei;

- piscina interioara ok si cu apa calda

- in balcon era praf si mizerie de nu se putea sta. (e adevarat ca in apropiere era santier, dar nu s-au obosit deloc sa stearga)

- exista 2 restaurante. Unul pentru VIP-uri (Level guests) si altul la subsol pentru restul.

Partea asta de discriminare m-a deranjat de-a dreptul. Daca tot am ales 5 stele sa fie 5 stele. Nu raspunsuri brutale: Sorry, voi duceti-va jos, aici nu aveti voie!

- Restaurantul de jos era ok, cu aceeasi mancare dar cu o atmosfera de cantina studenteasca

- Pana la 7.30 nu ai unde sa bei cafea. Daca esti mai matinal si ti-ai dori sa-ti savurezi cafeaua, nu poti. Trebuie sa astepti.

- De la receptie primesti un card cu care iti iei prosop de plaja. Mi l-a furat cineva de pe sezlong. Nici nu mi-am imaginat ca la 5 stele se fac de-astea. A trebuit sa platesc pentru el 30 leva.

Ca sa prindem loc de parcare am tras tare sa ajungem pana la ora 13.00. Si bine am facut. Costa 20 leva pe zi.

Animatia jalnica, aproape inexistenta. Au facut un spectacol - dar tot numai pentru "level guests"

Media de varsta spre 55-60 de ani.

Poate tocmai de aceea nu au pus nici muzica in timpul zilei decat cateva minute cand faceau gym in apa sau salsa.

Restaurantul nu are terasa. Sunt tot la Nisipurile de Aur cateva hoteluri de 4 stele, unde restaurantul are terase cu vedere la mare, o minunatie. O adevarata incantare sa iei cina si sa savurezi un pahar de vin.

Asadar, prima mea experienta la 5 stele m-a facut sa fiu sigura ca nu mi le mai doresc si ma voi multumi cu 4. Acolo macar toata lumea are acelasi regim si nu exista discriminare.

Trimis de Giani2018* in 31.05.18 06:56:55
    Validat / Publicat: 31.05.18 09:00:26
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: NISIPURI, SENTIDO, ARABELLA

VIZUALIZĂRI: 4553 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Giani2018*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[31.05.18 09:00:16]

@Giani2018: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 49&ridAnt=86123

• Alte impresii din această RUBRICĂMelia Grand Hermitage Hotel: