ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.05.2018
ÎNSCRIS: 30.05.18
APR-2018
2 AD. + 2 COPII -- v: 1,2

Către satisfăcător

Loc frumos fara servicii pe masura

Tare mult ne-am dorit sa ajungem la Hotel Wels. L-am ales pentru pozitie, numar de stele, recomandari online si pentru ca pun la dispozitie pat bebe. Calatoria cu doi copii mici (1 si 2 ani) este mult mai usoara atunci cand ti se pune la dispozitie un pat bebe. Multe ne-au impresionat, multe ne-au dezamagit... voi incerca sa cuprind cat mai multe cu lista de Pro si Contra.

Pro:

localizarea in apropierea Dunarii

Hotelul e frumos, investitia serioasa, Spatiile sunt generoase (camera, terasa camerei)

Managera foarte amabila si zambitoare

Mancarea, de obicei, buna (vezi si contra)

Oferirea unui patut pentru bebe (vezi si contra)

Curatenia care ne-a asteptat in camere

Pajistea, trambulina

Micul dejun diversificat si gustos

Privelistea (am ales camera cu vedere la Dunare)

Contra

Servirea ospatarilor: de multe ori dadeau senzatia ca sunt deranjati, ne mai certau (comand limonada, vine cu limonada, intreb daca imi poate aduce miere "Pai am pus zahar... daca n-ati spus! De ce n-ati spus, e vina dvs, trebuia sa spuneti! "), timpul lung de asteptare pt preluarea comenzii, chiar cand terasa era aproape goala. De multe ori dupa zeci de minute de asteptare, am mers sa ne luam meniuri, am rugat chelnerii sa ne preia comanda. S-a intamplat sa ne fie asezate tacamurile direct pe masa de pe terasa, fara servetel. Am simtit din plin ideea intalnita doar in Romania "las' ca merge si-asa! ".

Mancarea: in ultima zi a sejurului am comandat scrumbie si cartofi prajiti. Scrumbia era arsa, cartofii reci si inecati in ulei, mult prea prajiti ca sa poti infige furculita in ei. Papanasii au venit reci, scosi de la frigider. Am semnalat asta unui ospatar, foarte amabil si-a cerut scuze si ne-a asigurat ca vom primi altii proaspeti. Dupa 10 min ne-a adus altii calai in exterior si inghetati in interior, tot cu gust ranced. Am tot incercat sa gasesc o explicatie, mai mancasem papanasi decenti cu 2 zile inainte. In situatia in care, probabil, bucatarul/bucatareasa a plecat mai devreme, cred ca ar fi fost mai corect sa ni se spuna ca nu putem fi serviti cu (anumite feluri de) mancare. Nu, nu e ok, nu ar trebui sa se mai intample asa ceva. Nici la impinge tava, cu atat mai putin la 4 stele.

Curatenia camerei in perioada sejurului. In cele 4 zile ale sejurului, camerista a intrat de 2 ori in camera. O data la ora 9 dimineata ca sa intrebe daca poate lua gunoiul si schimba prosoapele, a doua oara (in ziua urmatoare) la solicitatea noastra adresata receptionerei, la ora 13:00, pentru ca nu mai era loc in cosul de gunoi. Nu au fost facute paturile vreodata, nu s-a aspirat.

Tv: nu, nu m-a deranjat ca nu are diagonala de 1 m sau ca se prind 4-5 posturi doar (am folosit functia autocautare, astea-s toate), ci faptul ca era defect, avea multe dungi orizontale in plus. Am sesizat problema in a doua zi a sejurului atat cameristei, cat si receptionerei, care ne-au asigurat ca se va remedia. Nu s-a remediat, nici macar nu ni s-a comunicat ceva in acest sens.

Mirosul din camera: am stat in camera 14. Pare-se, deasupra bucatariei, in baie auzeam conversatiile personalului. TOT timpul sejurului in camera noastra a mirosit a peste prajit. Aerisirea baii este comuna cu cea a bucatariei. Nu este ceva grozav.

Patul pentru bebe: este rupt. Nu, nu dezlipit, ci rupt si prins cu "coliere" din plastic in cele 4 colturi. Sunt cateva bucati de teava neasigurate in care un copil se poate lovi. In plus, fetita noastra de 1 an a iesit din pat prin 2 gauri laterale pe care nu le sesizasem. In prima zi i-am scos din gura un surub mare, tot de la pat. Oameni buni, un pat pliant decent nou costa mai putin decat o noapte de cazare!!! Iar siguranta copiilor ar trebui sa fie o prioritate!

Poate vom reveni la Hotel Wels, peste cativa ani, dar doar dupa ce voi citi alte pareri care sa ma asigure ca s-au remediat aspectele... mai putin placute.

Trimis de Claudia B in 30.05.18 16:47:40
Validat / Publicat: 30.05.18 19:42:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂLTENII de SUS.

VIZUALIZĂRI: 2270 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Claudia B); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Privelistea din camera

[30.05.18 19:42:10]

@Claudia B: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Aurici
    [11.06.18 23:16:58]

@Claudia B: Ceva s-a întâmplat la Wels. Noi am fost acum câțiva ani și am fost foarte încântați. Am ales tot cameră cu vedere la Dunăre pentru 20 de lei în plus și am fost mulțumiți și de cazare și de servicii.

Ne-am bălăcit în piscina de afară, ne-a plăcut curtea și foișorul de pe malul Dunării, seara de sâmbătă a fost festivă, cu formație live și dans, la care au participat și patronii și nu ne amintim să fi așteptat mâncarea mai mult decât rezonabil.

Or fi fost mai la început, nu știu ce să zic, dar noi chiar ne dorim să mai ajungem în Deltă și tot la Wels ne gândeam pentru că avem un nenea Iancu acolo care ne plimbă cu barca pe canale.

În fine... o să-l mai urmărim... dacă tu zici că n-a fost chiar ok.

Bine ai venit printre noi! Te așteptăm și cu impresii mai fericite!

Aurici
    Alte impresii din această RUBRICĂWels Hotel: