Second Home Budapest Kazinczy Apartments (unitate neclasificată)

29.05.2018
Avatar GCC
DIN Drobeta-Turnu Severin
înscris/ă în 08.08.17
MAY-2018
+ COPII: 1 -- varsta: 11 ani

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Second Home Budapest Kazinczy Apartments

Este pentru prima oara cand scriu review despre cazare, o sa incerc sa fiu cat mai explicita, avand speranta ca voi oferi totodata toate informatiile utile pentru alti plimbareti ca noi.

Am rezervat cu o luna inainte un apartament in Budapesta pt perioada 26 mai-28 mai, situat la 20-30 de minute de mers pe jos de Parlament, foarte aproape de toate atractiile turistice, la 300 m de Sinagoga.

Apartamentul este intr-o cladire veche si este compus din 2 camere, una are 2 paturi duble, iar cealalta un singur pat dublu. Noi, fiind doua cupluri cu un baiat de 11 ani, a fost perfect pentru nevoiele noastre. Mai este si bucataria complet utilata, o baie incapatoare si un hol.

Apartamentul este foarte curat, chiar se facea curatenie cand am ajuns noi si a trebuit sa asteptam in jur de 1 ora pentru a ne putea caza. Aici ar fi un minus, dar micut caci timpul a trecut repede si cu voie buna. Am hotarat sa ne relaxam si sa nu fim carcotasi.

Cea care ne-a predat cheile apartamentului a fost extrem de amabila, ne-a oferit informatii despre trasee. Nu stia prea bine engleza, dar ne-am inteles intr-un final.

La 5 minute de mers pe jos se afla statia de metrou Astoria, iar cu meteoul M2 se ajunge la Parlament, la Podul cu Lanturi si la majoritatea obiectivelor, sunt doar doua statii de mers. La coltul strazii, la 50 m se afla marketul Tesco.

Wi-Fi-ul a functionat fara probleme.

Parcare trebuie rezervata odata cu apartamentul, este contra cost 12 E/zi, se afla la 2 strazi distanta, va conduc cei de la apartament. Se poate parca si pe strada in zona, tot contra cost, dar mai sigur este in parcarea subterana.

Per ansamblu raportul calitate-pret a fost foarte ok, locatia excelenta, curatenie, liniste, recomandam acest apartament.

Impresii încărcate de GCC in 29.05.2018 21:57:35

Validat / Publicat: 29.05.18 22:31:12

• A fost prima sa vizită/vacanţă în UNGARIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (GCC); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5700 PMA (din 6 voturi) nota2

[29.05.18 22:13:04]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

Mutat în rubrica "Second Home Budapest Kazinczy Apartments, BUDAPESTA" (nou-creată pe sait)

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Ulterior, poți scrie notele de la CAZARE şi sub formă de ECOU — le vom adăuga noi în caseta tehnică.

[30.05.18 14:15:34]

@GCC: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

[30.05.18 15:34:57]

- GCC
[30.05.18 17:59:54]

@webmaster26: Coordonatele GPS sunt ok.

- GCC
[30.05.18 18:02:54]

@webmasterX: Referitor la cazare/camere nota este 10, fara repros. Deoarece eu nu mai pot edita, va rog sa le adaugati in caseta tehnica, daca se poate.

Multumesc.