ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.05.2010
    ÎNSCRIS: 14.04.10
    SEP-2008

Către satisfăcător

Paprika Csarda

De fiecare data cind mergem la Pandorf la cumparaturi ne oprim o noapte la hotelul Paprika Csarda, poate va intrebati de ce aici si nu in alta parte, hotelul este amplasat imediat in vecinatatea punctului de trecere de frontiera Hegyeshalom iesirea din Ungaria si intrarea in Austria.

Hotelul dispune de o capacitate de cazare de aproximativ 200 de locuri in camere de fumatori si nefumatori.

Camerele sunt mari, spatioase cu pat matrimonial, lenjerie alba, o masa si doua scaune, o comoda cu tv, geamuri termopan, aer conditionat, baia mare si curata cu prosoape albe, uscator de par iar la usa din camera se intra pe baza de cartela. ; camera costa in jur de 45 euro cu mic dejun inclus. In fata hotelului este parcare pazita, iar in spatele restaurantului se afla si un ABC al lor ce e deschis non stop.

RESTAURANTUL... este super frumos in stil rustic iar deasupra tavanului stau legati o multime de ardei iuti uscati [pot spune ca aproape peste tot]. Restaurantul are aproximativ 400 de locuri, meniul foarte bogat, porc, pui, vita, purcel, miel, peste, nelipsitul gulas unguresc salate excelente de tot felul, prajituri etc.

Micul dejun dimineata se serveste doar intr-o parte a restaurantului, acesta fiind impartit in doua adica de fumatori si nefumatori, la fel e foarte diversificat de la omlete oua ochiuri, crenvusti costita afumata multe mezeluri brinza cascaval gem unt miere ceai cafea suc etc.

Va recomand cu placere acest hotel, mergeti si nu veti regreta.

Trimis de any* in 06.05.10 00:24:22

VIZUALIZĂRI: 4504 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (any*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

david [06.05.10 00:46:26] »

Din pacate de cate ori am vrut o cazare la Paprika era ocupat in totalitate. Am auzit ca se mananca foate bine la restaurant la preturi acceptabile.

In ultima perioada prefer Iulius Mall in dauna cumparaturilor la Parndorf, preturile sunt simtitor apropiate in perioada promotiilor.

Un vot din partea mea

piti [06.05.10 08:11:24] »

Hanul are intradevar conditii bune si punctul forte e bucataria. Merita sa innoptati aici. La bucatarie merita incercat produsele din rata si gasca, mai ales cele ce se servesc in tigaie.

In alta ordine de idei, daca sunteti in zona, ori va opriti la outlet-ul de pe M O (centura Budapestei), ori la SCS-ul din Viena, dupa mine sunteti mai castigati. La Pandorf marfa e coada de serie, cam " veche ".

De nimeriti pe aici primavara sau iarna, cei cu constitutie astenica, bagati-va ceva pietre prin buzunare, altfel riscati sa va doboare vantul. Asa se explica padurea de centrale eoliene din zona.

georgiana [06.05.10 08:17:31] »

Am vazut si eu hanul, de pe autostrada, dar nu am intrat!

Stiu ca multe firme care fac transport de persoane si tranziteaza Ungaria, au inclusa in pret si o cina la acest han, unde ii asteapta un gulas autentic!

Un vot si din partea mea!

miha_t [09.08.10 23:40:25] »

Punctaj maxim si de la mine.

De retinut acest loc. Eu inca nu am ajuns cu masina pe acolo dar intentionez.

david, georgiana, miha_t, piti
    Alte impresii din această RUBRICĂComplex Paprika Csarda: