Oltul Hotel / Complex Cozia [Căciulata]

Avatar paul29
DIN pitesti
înscris/ă în 30.09.09
MAY-2018

Societate de stat? sau proprietate privata?

Buna ziua,

Sunt un turist constant al acestui complex balnear, bineinteles, daca a fi constant inseamna doua/trei vizite pe an.

Am ales aceasta locatie datorita faptului ca este relativ aproape de orasul meu de resedinta (80Km) si pentu ca am vazut-o ca pe o solutie pentru relaxare de weekend.

Asa cum zis am vizitat toate cele trei hoteluri ale acestei baze.

Nu vreau sa fac referire la mobilier care in ultima vreme a fost schimbat, si nici la conditiile din baie, insa vreu sa punctez ale lucruri care mi se par invechite si de care trebue sa scapam.

Inca de la rezervare ti se raspunde sec: nu avem! nu se poate! fara nicio solutie in schimbe.

Modul de exprimare este ca al unor "contopisti bugetari" care iti inchid ghiseul in nas.

Ce a pus punctul pe "I" si care m-a determinat sa fac aceasta recenzie este modul de a trata clinteii in restaurant sau daca ajung in restaurant.

Fara nicio informare initiala se impune un "dress code" ce interzice accesul clientilor in restautant imbracati "indecent":- Pantaloni scurti, - Slapi, - Maiouri, - etc

As intelege acesa cerinta, la o cina sau un pranz, insa la un mic dejun care este compus din: 2 cremvusti, 2 oua ochi, 1 Cana apa fiarta cu lamaie langa care gasesti un plic de ceai si doua de zahar. 1 pq de unt de 10 grme si unul de dulceata.

Meniul prezentat mai sus, este intradevar unul din 8 cred, insa nu poti schimba nimic inte ele.

In concluzie:

Angajati cu mentalitati comuniste, care considera ca ei sunt Dumnezeu.

Lipsa de verificare a acestor angajati.

Si nu in ultimul rand, mentalitatea patronatului cu privire la aceste practici.

Impresii încărcate de paul29 in 20.05.2018 15:56:59

Validat / Publicat: 20.05.18 16:56:15

VIZUALIZĂRI: 2036

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (paul29); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 10 voturi) nota2

[20.05.18 16:55:43]

Welcome back!

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 49&ridAnt=85929

- ravenala22
[21.05.18 08:53:40]

Chiar nu inteleg de ce persistati in a va caza in aceste hoteluri... de fiecare data cand am vrut sa fac o rezervare telefonica (la oricare hotel... oltul, central etc) niciodata nu mi-a raspuns nimeni... am ales ceva cazare din zona... plus piscine la central...

- cod_gabriel
[07.07.18 13:23:27]

@ravenala22: Eu am fost de 3 ori în 2016 şi de două în 2017, mai mult din motive medicale (dar nu cu bilet de tratament) şi pentru că la noi nu prea sunt în multe locuri ape termale naturale. În unele dăți a fost cât de cât OK, dar ultima oară a fost o asemenea bătaie de joc încât am renunțat definitiv. Am şi comentat anul trecut sau pe la începutul lui 2018 exact ca Paul29: au comportament de funcționari de stat care acordă favoruri (sau nu), nicidecum de furnizor de servicii turistice plătite de clienți.