ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.05.2018
    ÎNSCRIS: 22.02.09
    MAY-2018

Extrem de nemulțumit

Paradisul Acvatic Brasov?! Pomul laudat

buna gasit, am fost in vacanta de 1 mai in Poiana Brasov, in data de 04,05,2018 am decis sa megem la acest parc din dorinta de a experimenta si aici.

Avem experienta unor parcuri aqua din Europa.

Inca de la intrare am costatat atitudinea plictisita a doamnei de la receptie cand am cerut sa fim informatii cu regulile interioare, etc. podeau alunecoasa, gresie neaderenta si am decis sa ne intalam in zona exterioara sa nu facem un patinaj artistic si sa respiram aer curat nu un aer plin de clor, abur si mucegai.

Ne hotaram sa incercam primul topogan, cel portocaliu. Ne am deplasat cu slapii din dotare si cu o atentie maxima sa nu alunecam, urcam la nivelul superior si uimire, niciun angajat nu era la locul de plecare al celor 2 topogane. Studiem un pic zona si imi atrage atentia prima imbinare a topoganului portocaliu pe care vroiam sa coboram, deoarece era mai repirabil decat cel albastru tubular. II spun sotului sper sa nu raman agatata de slip sa vezi distractie. Si aici s-a terminat tot!

Acest topogan este un real pericol! modul cum este construit, curbe foarte inguste si pozitia inclinata a sezutului si evident imbinarile. la ultim curba m a agatat de slip, m am dezechilibrat si un impact naucitor cu nasul in lateral cred.

Am realizat ce s a intamplat in fractiuni de secunda si am reusit sa ies la suprafata apei si buimaca ma uitam la un angaiat care statea bine merci in scaun si dadea din maini la mine. Un turist aflat inca in apa ma impinge sa urca scarile. Angajatul senin imi arata semnul de cruce rosie si sa merg acolo eu fiind deja cu hemoragie nazala. Mi se acorda primul ajutor si cand cer sa fie chemata ambulanta sunt refuzata pe motiv ca ajung eu inainte la Sp judetean decat ambulanta.

Evident am plecat si in final concediul nostru s -a terminat inainte cu 3 zile si am ajuns in final acasa si la medici specialisti pe care din pacate acel oras nu ii are si in garzi. in concluzie NU RECOMANDAM ACEST PARC NU NEAPARAT DIN CAUZA EVENIMENTULUI TRAUMATIZANT, DAR ESTE UN LOC NESIGUR SI AUTORITATILE DE MULT TIMP NU FAC NIMIC.

Ulterior am citit multe postari negative si intrebarea medicului din garda sp judetean, din topoganul ala portocaliu veniti? da. doamna!!! stiti cati ne vin cu capetele sparte?!!! imi demonstreaza ca nu se vrea sa se faca nimic acolo!

Trimis de magdan* in 08.05.18 15:45:12
    Validat / Publicat: 08.05.18 20:10:08
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAȘOV.

VIZUALIZĂRI: 5756 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (magdan*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.05.18 20:06:32]

am fost in vacanta de 1 mai in Poiana Brasov

- Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

=

Avem experienta unor parcuri aqua din Europa

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului - „SCRIE REVIEW”

• Alte impresii din această RUBRICĂAquapark Paradisul Acvatic: