ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.05.2018
    ÎNSCRIS: 30.07.12
    APR-2018

încărcat de pe telefon!

La pomul laudat

Am ajuns cam pe la 10.00.

Primul pas este să plătești parcarea 20 leva pe zi. După care vezi că trebuie sa mai plătești 10 leva de persoana că sa fii cazat înainte de ora de intrare oficială și primești brățară. Nu este asta problema căci beneficiezi de mâncare și băuturi înainte de ora 14.00. ultima zi oricum nu primești prânz căci ieșirea este înainte de 12.00. După acestea intri în camera.

În camera este curat. Baia mica, prosoape uzate, fara papuci, halat șampon sau spumant. Nici astea nu contează dacă nu vrei.

Holul hotelului arată mai bine decât interiorul.

Restaurantul mic înghesuială mare, mâncarea pare multă dar în general hrana rece, doua supe și 2-3 feluri cam aceleași calde. Pâine 3 sortimente cam veche că sa nu mâncăm multă. Ospătarii vor sa te așezi la masa la care vor ei.

Barul cu multe băuturi toate bulgărești că doar este UAI.

La masa cafea ce nici macar nu merita incercata, băuturi răcoritoare la automat, bere foarte proasta de nebăut. Vin roșu și alb la nivelul de jos. La bar însă berea mai buna cafeaua mai buna și multe cocteiluri cu nume incitante.

Prânzul de la 12.30 la 14.00 dar care ține până la aproape 15.00 ceea ce este bine.

De la 14.00 se deschide gradina unde servești daca vrei un fel de înghețată chiar daca vezi doua în general slabă dar de mâncat. Tot de aici poți lua un burger doar că să-l încerci căci oricum nici nu ai nevoie nici nu este prea gustos.

Plaja că de aceea am venit este foarte îngustă din cauza eroziunii dar nisipul este foarte fin. Prosoapele le poți lua până la 10.00 cu cardul primit.

In zona este multă dezordine, mizerie de la construcțiile in lucru.

Barul de pe plaja de la 11.00 la 17.00 cu băuturi aceleași.

Până în centru cam 900-1000m căci numai acolo funcționează comerțul. Prețurile la bauturi, cafea un pic mai mari că la noi. La articole de îmbrăcăminte parca un pic mai mici.

Una peste alta nu este rău dar hotelul nu are 4 stele.

Trimis de noftag* in 08.05.18 12:01:47
    Validat / Publicat: 08.05.18 13:33:07
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur alte hoteluri.

VIZUALIZĂRI: 1477 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (noftag*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P04 Frigider Vistamar

[08.05.18 13:32:47]

Ofată cu primul set de impresii încărcat, să-i spunem și lui @noftag*: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Raluca S.
    [09.05.18 17:36:50]

Exact așa am perceput și eu excursia pe care am făcut o la hotelul mai sus menționat. Sunt în acord cu tot ceea ce ați spus! Mă bucur ca nu numai eu am perceput așa lucrurile!

Raluca S.
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Vistamar Hotel (ex Astoria Beach) :