ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.05.2018
    ÎNSCRIS: 04.01.09
    SEP-2017

Foarte nemulțumit

Restaurantul Hotelului Carmen

Am fost cazati la acest hotel in luna sept, ptr cateva nopti, am mai dat o fuga la mare ptr ultimele zile insorite de vara.

Despre hotel n-am sa scriu aici, ci separat asa cum e normal.

Am servit la acest restaurant mai multe mese, ciorbele cam fara gust, mai ales cea de burta, fripturile talpa de pantofi.

Era trecut pe gramajul din meniu la friptura muschi de porc pret de 24lei/200 gr, (pe bonul fiscal nu apare decat 1x24lei, fara gramaj, deci ilegal ca nu e la portie ci se cantareste), vreau sa va spun ca a venit cu doua feliute de carne tare ca piatra, de marimea unui pachet de tigari si ff subtiri, nu insumau impreuna mai mult de 120-130gr, si credeti-ma ca am ochiul format si stiu sa apreciez ff bine cantitatile si greutatile, iar cartofii prajiti erau re-prajiti, ptr ca aveau o culoare ff inchisa si erau tari, necomestibili,

n-am mai stat sa fac discutie si am lasat asa, salata de varza taiata cu barda, o portie de scoici in sos de vin care nu aveau nici un gust,

dar cel mai mult m-a deranjat hamburgerul comandat de baiatul meu si care nu putea fi comestibil, chifla era tare, n-am reusit s-o tai, iar carnea din hamburger era pur si simplu cruda.

Am solicitat sa vina bucatarul dar n-a venit, se uita de dupa geamurile bucatariei, o femeie marisoara, aproape de pensionare este bucatareasa acestui ''rafinat resteorant''.

In final au renuntat sa mai treaca pe bon acest esec de hamburger, oricum i-am anuntat ca n-am sa-l platesc.

Bauturile ok, reci, poate cam prea reci, mai ales pentru copii.

Atasez foto cu hamburgerul sangeros si cu bonul.

Personal, nu mai calc pe la ei prin locatie.

Trimis de Djbobo* in 05.05.18 20:37:33
    Validat / Publicat: 05.05.18 21:21:23
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 1370 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Djbobo*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Eforie Nord?:

• pagină generată în 0.061801910400391 sec