Danubius Health Spa Resort

Sejur de 7 nopti in aprilie 2018,2 persoane, cazare cu demipensiune

Pe scurt:

Hotel:3+, mai au pana la cele 4stele pe care le afiseaza

Camera: 3-4, ok, spatioasa, pat dublu, vedere spre lac, baie ok

Curatenie: 3-4, ok, schimbat prosoape in fiecare zi, halatele de baie de 2 ori pe sejur; poate ca la baie ar mai fi de lucrat cand fac curatenie

Masa: 2 - mic dejunul inclus a fost cum a mai fost, dar cina bufet a fost sub orice critica - NU va luati demipensiune!! Pranzul l-am servit in statiune deci nu ma pronunt (recomand Dracula, imediat langa strandul de pe Lacul Ursu)

Personalul: 3 - un zambet in plus nu ar strica; dadeau impresia ca stiu limba romana dar ori nu pot ori nu vor sa converseze cu turistii

Spa: 3-4, program 7-21, curat, linistit: 2 piscine apa sarata, 2 apa dulce, hidromasaje si jacuzzi, diverse saune, etc etc. Ce m-a surprins a fost ca nu se cere casca pt piscine (ca la Worldcassurile bucurestene) si ca apa nu are atat clor. Am avut cinci proceduri incluse si am incercat masaje si ultrasunete, au fost ok. Pentru tratamente medicale pe bune cred ca e alta discutie

Pret: avand in vedere ca mi-am luat prin sindicat a fost ok, daca ar fi sa platesc integral parca m-as mai gandi o data la raportul calitate/cantitate/servicii vs pret

Statiunea: curata, nu foarte aglomerata (am fost totusi in extrasezon), destul de linistita (cu exceptia baietilor cu drujbe si ciocane care se mai auzeau din cand in cand reparand diverse pe la terase si pontoane si a lui “Dorel de la spatii verzi” care in una din zile curata trotuarele din fata hotelului la 6:30 cu o suflanta)

Zona lacurilor: linistita (recomand Lacul Mierlelor - veti avea un concert de zile mari sustinut de locatari) si curata (n-ar strica o data pe sapt cei care administreaza zona sa mai dea o raita sa mai adune gunoaiele care erau de loc multe)

Una peste alta, un sejur relaxant, linistit, care face bine la psihicul asaltat de stresul cotidian.

Impresii încărcate de Raduh in 21.04.2018 09:45:23

Validat / Publicat: 21.04.18 11:24:11

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Praid, litoral
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Bulgaria, Franta, Belgia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Raduh); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7200 PMA (din 11 voturi) nota2

[21.04.18 11:22:57]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 36&ridAnt=85506

• ÎNȘELĂTOR, gust amar (Oct.2019) - punctaj satisfactie: 4.55 (scris in 10.11.19 de ANITA96 din BâRLAD [VS]) - NU RECOMANDĂ
  • Dezamagire (Jan.2018) - punctaj satisfactie: 8.05 (scris in 29.01.18 de nhj din SIBIU) - NU RECOMANDĂ
  • Un hotel de doua stele (Sep.2017) - punctaj satisfactie: 2.40 (scris in 07.09.17 de roxyyy din PITESTI) - NU RECOMANDĂ
  • O experienta neobişnuita. (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 7.30 (scris in 02.08.17 de valentina irina din PLOIESTI) - RECOMANDĂ
  • Cateva zile placute la acest hotel (Oct.2016) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 04.11.16 de giovanic din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • O saptamana la Danubius (Oct.2016) - punctaj satisfactie: 9.30 (scris in 31.10.16 de gh.duma din INEU [AR]) - RECOMANDĂ
  • Pachet 5 nopti (Jun.2016) - punctaj satisfactie: 7.75 (scris in 13.06.16 de oanat82 din IASI) - RECOMANDĂ

Vezi fotografiile în versiunea ptr telefon sau tabletă

[1] foto. Click pe poze pentru a le mări

P01 [APR-2018] Lacul Mierlelor -- foto by <b>Raduh</b> [uploaded 21.04.18] <span style="color:teal"><b>nevotabilă</b></span> - <span class="allrVotedi" id="av960103">Foto VOTATĂ de mine!</span><div class="delVotI" id="sv960103"><a href="/pma_sterge_vot.php?vid=&fid=960103">Şterge vot</a></div>Foto VOTATĂ de mine!
P01 [APR-2018] Lacul Mierlelor
foto Raduh [21.04.18] nevotabilă