Pensiunea Hanzu Darius

Avatar CataLinUL
DIN Timişoara
înscris/ă în 16.04.18
APR-2018

Peisaj mirific, cazare buna, soferi ca la Bucuresti

Am stat la Pensiunea Hanzu Darius, unde am avut parte de conditii foarte bune la un pret decent (prin booking - 250 de ron pe doua nopti o camera tripla - vineri si sambata).

Curtea mare si cocheta, cu leagan, cuptor pentru gratare, plante si elemente rustice.

Aer curat, apa buna de izvor, plimbari printr-un peisaj de basme.

Karma mi-a fost zdruncinata de soferii din zona: inca de vineri seara am fost orbit cu faza lunga din spate, am primit numeroase flashuri ca sa trag pe dreapta doar pentru a fi depasit, duminica am fost claxonat indelung si apostrofat pentru m-am oprit fara sa semnalizez - desi era evident ca m-am ratacit - nefiind din zona,

iar cireasa de pe tort au fost numarul mare de masini cu lemne care veneau de sus de la padure si care ne-au facut sa renuntam la drumul pana la cheile Cibinului.

Impresii încărcate de CataLinUL in 16.04.2018 07:25:36

Validat / Publicat: 16.04.18 10:04:12

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Felix, Herculane, Turda

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (CataLinUL); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1799 PMA (din 5 voturi) nota2

[16.04.18 10:03:43]

@CataLinUL: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Pensiunea Hanzu Darius, GURA RÂULUI [SB]" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Descoperă Gura Râului]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 93&ridAnt=85418

[16.04.18 10:03:57]

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Ulterior, poți scrie notele de la CAZARE şi sub formă de ECOU — le vom adăuga noi în caseta tehnică.

- iulian68
[16.04.18 12:28:01]

@CataLinUL Soferij aia puteau fi foarte binecsi de la Constanta, Ploiesti, de oriunde, ba chiar si de la Timisoara. Nu vad de ce această comparație, dar mai ales nu vad de ce ne jignesti pe noi bucureștenii 'en gros?! Eu ma gandesc ca poate nu stii tu sa conduci de s-a găsit toata lumea sa te apostrofeze...

• Un loc frumos și liniștit (Sep.2016) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 19.05.17 de Cris din BRAșOV) - RECOMANDĂ