Eurostars Embassy Hotel

înscris/ă în 16.09.17
APR-2018
REGIM MASĂ FĂRĂ MASĂ

Un hotel bun

Am fost cazați cinci nopți la acest hotel în timpul vacanței de Paște.

Am fost cazați în camera 222. O cameră triplă, mare, spațioasă, cu vedere la stradă. Camera avea nevoie de o renovare, dar la cât am stat noi în cameră nu ne-a deranjat chiar atât de mult. Paturile sunt foarte confortabile. Deși cu vedere la stradă, camera este liniștită.

Camerele sunt foarte curate, iar serviciul se face zilnic.

Personalul de la recepție este foarte amabil și dispus să ajute.

Hotelul este amplasat aroape de centru, la o distanță de 3 stații de metrou de Stephansplatz (dar distanța dintre stații este foarte scurta). Stațiile de metrou Kardinal-Nagl-Platz și Rochusgasse sunt foarte aproape de hotel, la o distanță de aproximativ 5 minute. De asemenea exact în fața hotelului este stația autobuzului 74 A, iar în lateral, pe partea stângă se află stația autobuzului 77 A.

Zona este liniștită.

În apropiere se află marketuri, Merkur, Muller și Billa, cafeneaua Aida.

Impresii încărcate de papatya in 09.04.2018 16:34:36

Validat / Publicat: 09.04.18 17:29:32

• A fost prima sa vizită/vacanţă în AUSTRIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (papatya); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5000 PMA (din 6 voturi) nota2

[09.04.18 16:41:47]

@papatya: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 00&ridAnt=85313

[09.04.18 18:19:53]

- Mihai18
[16.04.18 17:12:43]

Scriu acest ecou în scopul de a completa reviewul cât și de a informa turiștii despre Eurostras Embassy Hotel din Viena.

Sunt în cunoștiință de cauză și confirm continutul reviewului. În plus, în decurs de 5 ani eu m-am cazat de 5 ori la acest hotel și aceasta denotă că este un hotel bun, dar este și scump. Prețul unei camere cu 2 paturi era de 118 euro/noapte. Avea parcare subterană - 18 euro/zi hotelieră, dar dificil accesul. În coborâre-urcare, este un viraj strâns și unii au lăsat pe pereți, urme de vopseaua masinii în acel viraj (am postat fotografii în reviewul meu). Ca turist, accesul în garajul subteran se poate face si cu liftul și este foarte bine pentru dusul bagajelor în cameră. Personalul de la recepție este foarte amabil și oferă informații despre obiectivele turistice, plus o hartă a orasului, foarte utilă. Mi cul dejun se servește la parter. În raport cu ușa de acces în hotel, în partea stângă este recepția si în partea dreaptă dimineața se serveste micul dejun apoi în cursul zilei este deschis un bar. Felurile de mâncare oferite mulțumeste pe toți turiștii.

Camerele erau foarte bune și fotografiile pe care le-am postat la reviewul meu, confirmă afirmația.

Pentru cei care călătoresc cu autoturismul. Lângă hotel și de-a-lungul străzii este permisă parcarea care are cca. 100 m. lungime, este gratuită, dar nu este permisă parcarea și pe timpul nopții.

La ieșirea din hotel, peste drum în partea stângă și la c ca. 7o m. este complexul comercial Merkur, de unde poți cumpăra de toate, plus mâncare gătită, la cașeterole. Foarte bună cofetăria Aida din stânga hotelului, 3,5 euro o prăjitură foarte, foarte bună.

Pentru mine, cea mai Apropiată stație de metrou Rokhusgazsse, cca. 600 metri distanță față de hotel. Lângă stația de metrou este restaurantul grecesc Iradion și pentru cei care vor servi masa acolo, recomand mâncarea grecească „tigana” De la această stație de metrou, până la stația Stefanplatz sunt 4 stații de metrou (parol). Cam atât. Accept întrebări.

- papatya
[16.04.18 17:18:21]

@Mihai18: De la statia de metrou pe care ati mentionat-o, Rochusgasse, urmeaza statiile Landstrasse, Stubentor, Stephansplatz. Acum eu cand numar sunt trei (parol). 😊

- Mihai18
[16.04.18 18:46:59]

@papatya: Depinde cu care stație începi să numeri. Eu am început cu Rochusgasse și astfel au rezultat 4 stații.