ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.05.2010
ÎNSCRIS: 02.05.10
MAY-2010

Către satisfăcător

Vacanta per total ok.

Tocmai m-am intors din vacanta de 1mai.

Parcarea 15 leva pe zi, am fost un grup de 20 de persoane, unii au platit parcarea 30 de leva altii mai ghinionisti 45 leva, nu le-au explicat de ce. Am ajuns acolo vineri si am plecat duminica.

Cum au spus si cei dinaintea mea, in parcare erau cam 15-20 de locuri dar ne-am inghesuit cam 40 de masini.

Cel putin la noi nu s-a furat nici o masina, la un hotel invecinat s-au furat cam 5 masini de lux.

Check-in-ul a fost destul de rapid, desi am vorbit cu receptionistul sa avem camere alaturate unii au fost cazati la etajul 3 altii la 2.

Hotelul este un adevarat labirint, am avut nevoie de 30 de minute si de ajutorul unei femei de servici sa-mi gasesc camera, (bine ca am avut inspiratia sa ma duc fara bagaje sa o caut) nici femeia de servici nu stia sigur unde era, a fost foarte draguta desi nu stia engleza (nici nu aveam pretentii sa stie), m-a ajutat si intr-un final am gasit-o si tot plimbandau-ma prin hotel am reusit se gasesc si camerele prietenilor mei, care altfel ar fi cautat mult si bine.

Lifturile sunt cam ciudate, unele nu ajung decat de la 6 la 4, altele de la 1 la 9. Prietenii mei au ramas blocati in el de cateva ori, chiar si 15 minute au stat blocati, plus ca am coborat/urcat scarile de cateva ori pentru ca era cineva blocat in lift. Personal nu am ramas blocata, desi scotea niste sunete cam ciudate.

Camera- destul de spatioasa, pat mare, mobilier simplu dar ok, curatenie 80-90% daca cauti praful il gasesti (ex: pe lampa de langa pat) in toaleta era un vag miros neplacut. Mini bar cu preturi ok.

Curatenie: pe la ora 12, schimbau prosoapele dar nu faceau cine stie ce curatenie, dar sincer prefer asa decat sa-mi rearanjeze lucrurile prin camera cum mi s-a intamplat in alte hoteluri.

Masa: mancarea proasta gen impinge tava, prea putine optiuni, un singur fel de mancare maxim 2 la cina, garnitura de obicei niste cartofi prajiti uscati, uneori si un pilaf, dulciuri iaurt, fructe separat, inchetata foarte proasta, si compot, uneori si niste prajituri acceptabile, sucuri de la tec, acceptabile, vinul cred ca era de la plic, toti cei care au baut au ramas cu o dunga violet pe buza.

De 1 mai au facut un tort (cum ati vazut si in poze) vroia sa fie Baked Alaska dar nu prea le-a reusit, blatul un cozonac uscat, inghetata probabil ce a ramas din zilele trecute si deasupra albus batut, a fost de efect dar la gust a lasat mult de dorit.

Salatele au fost ok, plus ca aveau si 3 feluri de dressing care faceau si carnea mai comestibila.

Sala de mese destul de incapatoare, tacamurile si farfuriile curate.

Piscina - interioara si exterioara, destul de mica pentru numarul de clienti, cea interioara nu era incalzita. La piscina interioara gresia era destul de murdara, dar era circulata intens, si femeile de servici chiar se straduiau sa faca fatza.

Lobby unde era si barul cu program 10-23 extrem de mic tinand cont de cate persoane erau cazate.

Internet si jocuri- O sala de internet si jocuri, internetul era 12 leva ora la calculatorul lor (foarte mult) si 10 leva wirelles pt laptop (acceptabil) pentru toate perioada cazarii, Jocuri biliard si airhockey.

Un mini gym, nu cred ca aveam mai mult de 10mp, si prost echipat

Au avut de 1 Mai la ora 21: 30 o petrecere bulgareasca pe care nu pot comenta pentru ca am preferat sa ne plimbam prin statiune.

Statiunea frumoasa, curata, erau destul de multe magazine si restaurante deschise, desi practic e off season, preturi acceptabile.

Desi am fost cam critica per total a fost ok, daca nu as fi fost la alte hoteluri de patru stele unde chiar aveau servicii demne de patru stele as putea spune ca e chiar bun hotelul.

Daca nu aveti pretentii prea mari puteti merge linistiti, mai ales ca pentru cat am platit 100Euro 2 persoane/ 2 nopti a fost chiar foarte bine, in Romania nu stiu daca as fi stat o zi la mare cu banii astia, fara all-inclusive.

Trimis de red84ro in 02.05.10 23:49:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach, Varna

VIZUALIZĂRI: 2413 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (red84ro); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera, asa arata mobilierul din majoritatea camerelor, simplu dar dragut

webmasterXY*
    [03.05.10 08:21:01]

@red84ro, iti multumim pentru ca ai gasit timpul necesar sa ne impartasesti din experienta ta la acest hotel, te asteptam si cu alte impresii din vacantele tale. Bine ai venit in comunitatea AmFostAcolo!

valimi
    [03.05.10 08:29:25]

am platit 100Euro 2 persoane/ 2 nopti

Ne-ai cam bagat in ceata, cat te-a costat, pana la urma, ca in rezumatul review-ului ai spus 100E incl. cost transp. (cu auto propriu).

Diaura*
    [03.05.10 10:35:40]

Bun venit in comunitatea noastra. Impresiile personale sunt foarte importante; altfel pozele pot arata foarte bine, dar langa ele mai este nevoie si de descrierea senzatiilor personale; satisfactie, multumire sau dezamagire. Votul pe care il primesti din partea mea, chiar il meriti.

[03.05.10 11:16:04]

Pentru valimi - acesta a fost primul meu post si nu am inteles exact rublica cu preturile.Voi fi mai atenta data viitoare.

Am platit 100E pentru doua persoane/ 2 nopti cazare, all inclusive, transportul cu auto propriu nu a fost inclus in pret. Am consumat 1/2 din rezervor plus rovinieta, bacul la dus, am mers pe la Ostrov, si podul la intoarcere.

[03.05.10 11:36:53]

nu-ti fa probleme, red84ro, oricum se intelegea (coroborat cu informatiile din reveiw).

Am ajustat oricum si informatia din fisa tehnica (inlocuit "transport cu auto propriu" cu "fara transport")

LATER: am observat ulterior ca si rubrica "nr nopti" continea o informatie gresita (3) -- am schimbat in "2 nopti"

[03.05.10 14:44:38]

parca acest hotel se lauda cu un parc...imi poti spune cum este pe acolo?

[03.05.10 17:46:16]

Pentru libertango, sincer nu am vazut nici un parc, e posibil sa existe si sa nu-l fi gasit eu, asa ca nu pot comenta. Aveau totusi o mini "gradina", o poti vedea in pozele de pe site-ul lor

webmaster pot sa reeditez posul sau sa adaug informatii? Daca da cum?

Am uitat sa va avertizez ca pana gasiti hotelul va plictisiti, nefiind semnalat, si nici persoanele pe care le-am intrabat nu au stiut sa-mi spuna.

webmasterXY*
    [03.05.10 17:55:08]

red84ro scrie intr-un ecou ce vrei sa adaugi si noi le vom muta in cadrul impresiilor tale.

[03.05.10 22:14:05]

Mersi pentru raspuns red84ro, mi-am luat si eu bilet pt la vara in august la acest hotel, sincer nu ma sperie calificativele negative care s-au dat de Paste si 1 Mai. Sunt convins ca in sezon o sa se indrepte lucrurile... daca ma uit atent, cele mai bune note s-au dat in sezon. Multumesc inca o data... vacante minunate iti doresc!

[03.05.10 22:48:45]

Pentru libertango

Cred ca ai dreptate, am vazut pozele cu masa in sezon si erau mult mai multe optiuni decat am avut noi, plus ca am si mentionat ca pentru cat am platit am fost destul de multumita, totusi unele lucruri nu se vor schimba: locatia camerelor, chiar e un labirint hotelul asta, dar dupa cateva ore te vei obisnui si nu vei mai avea probleme cu orientarea, iti recomand calduros sa gasesti intai camera si apoi sa aduci bagajele. (liftul din lobby ajunge numai de la 4 la 6, cele din stanga si dreapta ajung de la 1 la 9)

Treptele pana la plaja tot acolo vor fi (eu nu le-am numarat, ceilalti useri au spus ca sunt cam 100), asta nu e asa mare problema daca nu te duci cu copilul, dar totusi sunt destul de obositoare mai ales la urcat.

Sper sa te simti bine la vara, pentru mine chiar a fost ok excursia asta.

[03.05.10 23:02:07]

Pai si eu am gasit la 38 de euro in august asa ca la banii astia eu zic ca merita. Din punct de vedere al scarilor nu imi fac probleme... suntem in cuplu, n-avem copii si putina miscare nu strica niciodata. Cu hotelul cred ca ma voi obisnui. Mersi mult pentru raspuns... numai bine iti doresc!

Diaura*, GabrielaG, libertango, red84ro
    Alte impresii din această RUBRICĂPark Hotel Golden Beach: