ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2008
ÎNSCRIS: 01.08.08
JUL-2008
[?] AD. + 1 COPII

Un concediu de vis

Ne-am intors de curand din Antalya sejur 7 nopti hotel Letoonia Golf Resort, zbor cu compania Atlasjet fara probleme, transfer hotel si retur autocar conditionat de la Tez tour.

Hotelul are o locatie magnifica, spatiile verzi te duce la gindul ca esti intr-o gradina botanica, camera mare spatioasa, aer conditionat ok, minifrigider cu softuri si apa, elevizor, seif, in baie foen, sampoane, lotiuni de corp, si pentru cei ce discutau pe marginea halatelor de baie si slapi de baie in hotelurile de 5 stele aici leam gasit in dulap.

Piscinile sunt superbe curate, sunt doua topogane, plaja este imensa, nisip, curata, intrare relativ lina, adica era o mica panta unde spalau valurile dupa care urma o fisie de 1,5 metri de pietricele dupa care numai nisip, apa foarte calda valuri superbe.

Animatia distractiva, serviciile ireprosabile, oamenii astia chiar stiu sa faca turism. In fiecare seara spectacole, muzica live la terasa dela piscina principala si dupa la amfiteatru dela 12 discoteca.

Referitor la mincare, este extrem de diversificata, foarte gustoasa, multa carne gatita, la gratar, vita, pui, vitel, berbecut,curcan, peste, scoici, fructe de mare, la fiecare masa erau prajituri ,la amiaza si seara torturi, fructe. Bauturi: bere effes si becs, sucuri la tec foarte bune, dimineata fresh de portocale, de la 12 la 14 diferite freshuri la vitamin bar, tarii gin, coniac napoleon, votca ruseasca, martini, garone etc.. Intre mese se gateau in diferite colturi placinte cu carne sau brinza se serveau prajituri uscate, hamburgeri, cartofi prajiti etc. dela 12 la 1 noaptea era sneckul de noapte daca iti era foame sa mai ciugulesti ceva. Inghetata se servea dela 14 la 16.

Room-serviceul nu l-am folosit pentru ca mise parea fara bun simt sa mai apelezi la acest serviciu dupa ce tise oferea dela 7 dimineata la 2 noaptea.

Oameni de toate natiile, rusi, nemti, francezi, englezi, romani si citiva turci. Rusii erau simtitor ceva mai multi dar din spusele ospatarilor cu care am discutat abia dupa 23 august soseste valul mare de rusi... Romani erau aproximativ 70 persoane, din cite am putut identifica.

Am fost intr-o exursie doua ore cu vaporul pe mare 15 euro pers. si parasailing 40 euro pers.

Recomand acest hotel familiilor dar nu numai, biletele le-am cumparat in aprilie 1540 euro trei persone fara taxe aeroport si viza.

Raspund cu placere la orice intrebare.

Trimis de stelist_tm in 01.08.08 15:21:23

VIZUALIZĂRI: 3706 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (stelist_tm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere din balcon
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

[24.07.09 13:31:40]

[06.05.10 11:08:39]

buna ziua

Poti sa mi spui mai multe detalii despre hotel, noi suntem doua familii dintre care una cu doi copii si mergem acolo in iunie. Pentru copii exista facilitati? Noi am fost anul trecut la Siam Elegance si ne a placut f mult.

[06.05.10 14:00:27]

Este foarte frumos arealul, romani nu sunt deloc, plaja foarte mare, mincare de toate, prea mult chiar.

Noi am stat in cladirea principala, conditii foarte bune.

Ce te intereseaza in mod special?

Si noi am fost 2 familii cu cite 2 copii fiecare.

[07.05.10 08:05:17]

Buna

Noi cautam mai mult un concediu de hodihna... dar si putina activitate... nu suntem deloc pretentiosi... si oricum satui de tot ce e pe litoralul romanesc... ne intereseaza curatenia, conditiile de cazare, facilitatiile pentru copii, si in general starea hotelului.

Multumesc

[07.05.10 09:50:15]

Cum e cazarea din bungalow?

[07.05.10 12:04:34]

hotelul este foarte curat, mincarea foarte proaspata, noi nu am mai mers pe litoralul rominesc de 7 ani.

Nu stiu cum e in bungalow, dar sunt destul de imprastiate si poate sa fie mai departe de plaja.

Se schimba asternutul la 2 zile, prosoapele zilnic, proasepele de plaja tot zilnic, pe baza cartelei.

Sa aveti concediu placut

laurentiub
    [11.07.11 17:07:36]

Buna ziua

Da-mi voie sa te felicit. Anul trecut am fost la Adora, iar acum am venit din Lara/Miracle... regret ca nu ne-am dus tot la Adora.

As dori sa imi spui ce a mai fost nou in Adora fata de anul trecut, unde mancarea/cazarea/ antrenul/ de fapt totul a fost EXCELENT.

Va doresc o excursie frumoasa... ma leaga prea multe amintiri frumoase de Adora... spre deosebire de Miracle/Lara unde este totul varza...

andreea_r, laurentiub, licabn
    Alte impresii din această RUBRICĂSelectum Family Resort Belek (ex Letoonia Golf) [HV-1]: