ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.04.2010
ÎNSCRIS: 24.01.10
SEP-2009
2 AD. + 1 7ani COPII

O varianta buna pt un buget redus

Aflat intr-o excursie organizata de o agentie din Bucuresti, am fost cazati doua nopti la acest hotel, iar cum nu era prima experienta in acest lant hotelier, nu ne-am facut mari probleme. Hotelul este situat intr-o zona destul de centrala la 1-2-3 Km de cateva obiective importante ale orasului (Parlamentul, Catedrala Sfantul Stefan si Parcul Central), unde se afla si gradina zoologica, dar si parcul de distractii Vida Parc, destul de aproape si de centrul comercial Westend City Center.

Este usor de ajuns si daca veti veni cu trenul, pentru ca Gara de Vest (Nyugati) se afla la 1Km si ceva, iar Gara de Est (Keleti) se afla la aproximativ 2. 5 Km, ceea ce inseamna ca un taxi ar trebui sa va ia intre 700-1000 forinti, ar insemna vreo 3-4 euro cel mai mult.

Despre hotel pot sa va spun ca la 3 stele si fiind un hotel mai mult de tranzit si nu unul de concediu, arata destul de bine inauntru, si in camere cu mici obiectii (mocheta patata in anumite locuri, canapeaua extensibila in caz ca aveti nevoie sa o folositi nu se plia cum trebuia).

In schimb la baie foarte curat, proasoape curate, apa calda, sampon etc.

Micul dejun foarte bun si variat, de la tot felul de mezeluri si branzeturi pana la mancaruri cu sos, omlete, fructe, gemuri, sucuri, cafea, cereale, etc...

In concluzie este un hotel de luat in seama, daca sunteti in trecere prin Budapesta si bugetul este limitat.

Adresa hotelului este: Dozsa Gyorgy ut 65 -1134 Budapest.

Trimis de bogdan 75 in 30.04.10 21:40:03

VIZUALIZĂRI: 1857 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogdan 75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera la Ibis vaci ut

creivean [30.04.10 21:54:18] »

Bogdan, cât de departe îi faţă de Vaci Ut. partea pietonală, de shopping.

Chiar m-ar interesa să mă cazez în Mai acolo.

+ 400 PMA, de la mine.

bogdan 75 [30.04.10 22:10:18] »

Pentru creivean, cred ca distanta fata de Vaci Utca strada comerciala a Budapestei este de 2, 5-3km.

Daca mai vrei sa afli ceva si te pot ajuta. poti sa intrebi.

Ai grija daca mananci pe la restaurantele de pe acea strada pt ca in plus fata de nota de plata iti vor baga si (servis) adica taxa pt servire (spaga) care este destul de insemnata. In cazul meu la o masa de 25 euro a adaugat inca 6 euro.

creivean [30.04.10 22:20:07] »

la o masa de 25 euro a adaugat inca 6 euro

Uau!!! peste 20 %. Cu cei 10%, încet, încet ne-am obişnuit şi pe la noi.

distanta fata de Vaci Utca strada comerciala a

Budapestei este de 2, 5-3km

Înseamnă că-i mai aproape IBIS BUDAPEST CITY

click aici

sau Mercure Budapest City Center

click aici

Ai pus şi ceva poze, sau camerele sunt cele standard Ibis, pe care-l găseşti prin toată lumea ?

Geamurile se deschid ?

Nu şti cât face parcarea ?

webmaster77 [30.04.10 23:05:45] »

mutat la sectiunea hotelului deja existenta pe site. sters noua sectiune creata.

Diaura* [01.05.10 07:51:42] »

Hotelul are doua sau trei stele? Daca are doua asa cum scrie in titlu, chiar este o noutate pentru mine; nu stiam ca acest lant hotelier ofera si astfel de servicii. Cat costa o camera /noapte?

bogdan 75 [01.05.10 09:13:26] »

Hotelul are trei stele, probabil am gresit in titlu iar pretul pe noapte variaza de la 40 la 65 euro pe noapte.

webmasterXY* [01.05.10 09:22:09] »

Intradevar hotelul are 3* .

Modificat nr. de stele.

bogdan 75, creivean, Diaura*