ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.03.2018
ÎNSCRIS: 10.07.09
STATUS: APOLLO
MAR-2018

Locul Marii Uniri a MARII FAMILII AFA - Hotel Parc, Alba Iulia

Nici nu s-a încheiat bine intalnirea AFA de la Slănic Moldova ca au și început sa curgă propunerile pentru următoarea întâlnire, o fi acolo sau dincolo, cred ca mai avea puțin și deschideam pariurile cu destinația. Așa cum știți destinația finala s-a oprit asupra orașului Alba Iulia, și in final hotelurile desemnate câștigătoare au fost Hotel Parc și Transilvania, primul având camere de 3 și 4*, cel de-al doilea de 4*.

Eu am ales Parc, 4* nu din snobism ci poate din comoditate sau poate și speranța ca voi vedea un hotel de 4* la nivelul celor din străinătate. Acum nu vreau sa fiu cârcotașă, când te ocupi tu pentru tine este una, când te ocupi pentru 200 de persoane cu 300 de hachițe, ma mir ca mai are Cornel și fire de par negru. Cred ca puteam sta și într-un coteț dacă asta era alegerea atâta vreme cât eram cu prietenii. Din păcate ultimele doua săptămâni (mai ales) au fost atât de încărcate încât bateriile mele departe de a fi Duracell au cam cedat, și nu am fost chiar cum mi-as fi dorit.

Dar sa revenim la hotel, destinația pe GPS - hotel Parc (nu puteam sa-i spun și numărul camerei deși o știam), strada Primăverii, nr 4.

Ne-a spus Gicuta ca o sa ajungem in patru ore și vreo 30de minute și zău ca a avut dreptate.

Hotelul nu este spectaculos in exterior, e ceva mai sclipitor in interior, dar mai vorbim despre asta. Locul de parcare l-am prins la mustață (nu fac aluzie la Dragos) in defavoarea lui Nicole33 care a apărut imediat in spatele nostru (scuze Nicole, norocul nostru).

Locuri de parcare sunt puține, însă fiind sâmbătă și alături fiind instituții ale statului, era foarte clar ca puțin după ora prânzului aveau sa se găsească mai multe locuri.

In zona recepției, care este larga, cu canapele destule, care nu știu dacă erau din piele sau nu, aveam sa ii regăsesc pe @roth, @pepsi70ro și alți prieteni AFA, oameni dragi pe care în momentul in care i-am revăzut am înțeles încă o data cât as fi regretat dacă nu as fi putut ajunge.

In fine, din motive organizatorice nu am putut lua camera imediat, nu a fost nici o problema ca aveam ce face. In sfârșit ne-am luat cheia de la camera și am luat liftul (unul auriu, sclipicios ????) pana la etajul 1. Am intrat în cameră și după ce am vrut să intru mai în forța am realizat ca trebuie sa fac poze, așa ca precum racul am mers înainte cu spatele și eliberând terenul am început sa fac poze, întâi camera, câteva poze pentru ca în rest am sa va povestesc, apoi baia. Ca prima impresie, totul are destul de ok, am privit camera per ansamblu precum o nora, după care a intervenit soacra și a început sa vadă și altele.

Iar nu vreau sa fiu cârcotașa, însă per total nu știu care a fost diferența (in arată de preț) între 3* și 4*.

Am sa încep cu ce mi-a plăcut, și anume patul... va rog, sunt o persoana serioasă ???????? dar care avea nevoie de odihna, iar salteaua era minunata, pilota la fel, perne și puisoare pentru amândoi. Un alt punct de bine, căldura, care chiar a fost prea mult (cred ca la noi băgau și de la alte camere).

Sa continuăm cu camera și cu ce a văzut soacra. Baia arata ok, însă nu știu dacă in ceea ce privește consumabilele nu ar fi trebuit sa fi ceva mai multe (despre calitate nici nu mai vorbesc), și având in vedere imobilitatea dușului și mobilitatea scăzută a mea in cabina de dus, tare am mai dus dorul unei câști de dus, așa nu aveam altceva de făcut decât sa ma bag într-un colțișor ca sa nu îngheț pana se regla temperatura apei și apoi sa fac dus in unghi înclinat sa nu-mi ud parul.

Rămân tot la cred ca era ultima generație, adică sa nu credeți ca ma refer la noutate, ci la faptul ca in curând sper ca va fi scos din uz și înlocuit. Cred ca intervenția asupra lui a fost făcută de Dorel care ca sa nu mai curgă (probabil) apa la îmbinarea dintre para și continuarea ei s-a folosit ca și etanșare punga de plastic (o sa vedeți in poze pentru ca asta m-a șocat).

Și tot despre dus ai senzația unei rotopercutoare, din numărul total de orificii prin care ar trebui sa iasă apa nu cred ca funcționează nici măcar un sfert, iar iese pe acolo iese in ritm sacadat.

Mai exista aici și ceva elemente din plastic care nu cred ca ar costa o avere înlocuirea lor.

M-as aștepta ca in mapa care se găsește pe birou sa fie puse la articole de papetărie, hârtie, pix sau creion (sau poate sunt prea pretențioasa), dar in schimb avem Noul Testament.

Ac, ața... nici vorba. Dar nu pot sa neg existența halatelor de baie și a papucilor (chiar dacă și aceștia au fost cei mai ieftini).

Sa mai fiu soacra? Cartela de acces a funcționat numai prima data, după care sotul meu se ducea la recepționeră și ii cerea sa vina cu el al cameră, și ea culmea... venea, așadar a cam plimbat-o pe recepționera din acel schimb pe la camera. A doua zi însă problema s-a rezolvat, dar și recepționera s- a schimbat.

Despre piscină si alte dotări nu am sa povestesc, nu le-am văzut eu dar alții da asa ca ii las pe ei.

Micul dejun, sa zicem in limite acceptabile, salonul unde se servește micul dejun chiar arată bine, cu mese rotunde și scaune confortabile iar ca și produse: 3 feluri de brânzeturi, câteva de mezel (nu au fost pe gustul meu așa ca le-am dat cu “Ignore”, doar ceva Kaiser), crenvurști și cârnăciori prăjiți, oua ochiuri sau omleta, unt, brânza topita, gem sau miere, cereale, lapte, iaurt, ceai, sucuri de fructe, cafea, prăjiturici.

Pe mese aveai puse tacâmurile (pe niște foi personalizate) și la debarasare venea cineva cu un aspirator de masa și curata masa.

Un lucru deja cunoscut de toți, taxa de oraș de 5 lei de persoana pe noapte, și aici au mai existat ceva povesti, așteptam sa ni le povestească patitii.

Nu pot spune ca nu pot exista mici povesti, in general personalul cu care am intrat in contact direct a fost receptiv la doleanțe, au părut puțin puși in încurcătura la masa festivă dar lumea a supraviețuit (noroc cu distracția noastră) dar pentru ca am ajuns iar la un subiect delicat cred ca nu am sa povestesc prea mult ci am sa las mai degrabă pozele sa povestească, puțin dezamăgitor, dacă tot pui ceva minuscul in farfurie (ma refer aici la ficățeii in bacon) ai doua variante, fie le mai pui niște frunze sa para farfuria mai bogata, fie ii servești in farfuriuțe de cafea, ca sa nu para farfuria chiar goală. Ei au ales prima variantă.

O sa spuneți că un asemenea eveniment amplu este greu de organizat, dar hai sa ne amintim de Hotel Dobru și de cum au fost organizate acolo lucrurile (compar doar cu anul trecut deoarece sunt singurele evenimente la care am participat).

Acum sa ne amintim însă de premiul acordat Krisstinei, contează mult sa ne simtim bine oriunde am merge si daca ar fi sa judec dupa cum m-am simtit eu acolo pentru asta i-as da numărul maxim de stele posibile unui loc.

Acum dacă o sa vi se para ca m-am lungit, sa știți ca puteți da in judecată compania Tarom, stau in avion de o ora, deja cu îmbarcare cu o ora întârziere, și încă nu sunt semne ca am pleca prea curând. Avem deja vreo 2 ore întârziere, sper sa apuc sa mai prind și ultimul tren, dacă nu, dorm in aeroport pana dimineața, asa ca pot sa trec deja la următorul articol.

O sa am întrebarea dacă îl recomand sau nu. Nu pot sa spun chiar ca nu l-as recomanda, dar as avea totuși niște rețineri. Va doresc numai bine și cred ca mai am timp de scris pana plecam, am și bateria de rezerva așa ca pot sa mai scriu, doar ca mi s-a cam făcut foame și dacă mai stam mult dau atac la geanta ca am acolo doua chifle și merg excelent la foame.

Pe curând.

LE. Dupa vreo doua ore si ceva de stat in avion (care ca o completare a evenimentelor se numea Marea Unire) au anulat zborul asa ca dupa ce mi-am recuperat bagajul am mai stat pana dupa miezul noptii pentru a prinde un bilet pentru urmatorul zbor posibil, care la mine a mai ajuns cel de 18.35 (bine ca e Lufthansa ca astia au zburat si ieri cam la aceeași ora la care trebuia sa plece si TAROM-ul).

Trimis de mishu in 19.03.18 09:01:39
Validat / Publicat: 19.03.18 09:54:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ALBA IULIA.

VIZUALIZĂRI: 1841 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P08 Hotel Parc - Gata, am intrat in camera

ECOURI la acest review - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 39
webmasterX [19.03.18 09:48:19] »

Am retras notele acordate unităţii - conform regulamentului (1. B. 7), nu e acceptabilă evaluarea multiplă a unei unităţi de cazare de către membrii aceluiaşi grup sau ai aceleiaşi familii, pentru un sejur comun — vezi impresii.

nrs † [19.03.18 10:29:25] »

chiar esti convinsa ca nu functiona cartela? sau era doar un pretext al sotului sa mai discute cu receptionera

oricum sa iti spun un secret: seara la noi la masa cineva intreaba: cine e domnul acela? era vorba de sotul tau. e sotul lui Mishu. e roman? de ce? are aer de neamt!

sigur pana pe la 5 ai furat caldura de la noi, tot de pe etajul 1 dar la 3*

elviramvio [19.03.18 11:04:32] »

@mishu:

Eu nu voi scrie despre hotel, cred că ecourile de ieri sunt suficiente, plus ce scriu acum. Am avut același tip de cameră, doar că a mea a fost mai dotată se pare, cască de baie s-ar fi sacrificat Cătălin și ți-o dădea pe a lui, chit că-și uda pletele doar pentru tine ???????? Camerista de la noi a fost super doar că a suferit și ea de cartelită, asta am aflat-o la receptie duminică dimineata când am plătit ce aveam pe cameră (restaurant +ceva din minibar. Minibarul funcționa încă perfect dar la cât de închis este în mobilă, cred că nu va avea viață lungă)

Cartela a fost marea noastră problemă, mai ales după degustări de palinci, vinuri, alte alea???? sau când era musai să ne pregătim rapid pentru premiere, după Tara Vinului (atunci am făcut in ture soț/soție trei drumuri la receptie, două pe scări!) Plus că al meu soț a fost atenționat că n-a plătit taxa de oraș despre care am scris deja ca ecou la articolele de ieri și de aceea au blocat cardul!!! Ciudat că se bloca și după ce a plătit cei 30 lei! Problema de care mi-a părut rău, sunt minusuri serioase ale celor de la tehnic dar bobârnacele se sparg în capul celor de la recepție (mai puțin in cazul dezinformării mele de joi, cu taxa despre care chiar am întrebat și despre care ne informase Nasshu chiar într-un ecou aici pe site, la un articol al meu).

Cu meniurile la masa festiva, aici buba e juma-juma, povestim alta data dar ne-am distrat serios la masa noastra după ce am primit listele de la Cornel. Bucătăria a rezolvat cu calm la masa noastră (calm cel puțin aparent, ce-o fi fost în spațiul bucătăriei nu îndrăznesc să-mi închipui????), felicitari lor!

PS Taromul nu-l dăm în judecată, din păcate se dau singuri ????

mishu [19.03.18 11:23:09] »

@nrs: Din păcate nu ești singurul care s-a plâns de caldura și zău ca îmi pare rau ca la mine s-a acumulat cea mai multă. Oi fi eu de vina? ????

Cât despre sot, e vrâncean, dar înainte de a veni la Albă Iulia a trecut câteva zile pe la mine și poate s-o fi atins de ceva pe acolo ????.

Mulțumesc de vizita și vot, ma bucur ca ne-am întâlnit.

mishu [19.03.18 11:30:56] »

@elviramvio: Azi încerc sa plec din nou, de data aceasta am zbor cu Lufthansa și la vremea de afara ma bucur ca n-am prins cursa cu TAROM, Lufthansa a zburat și ieri. Cât despre masa festivă ca sa fie mai ușor organizatorilor propun ca de anul viitor sa nu se mai tina cont de familie ci de meniu, adică mesele cu cina1,2 sau 3 și așa mai și socializam cu vecinii d la masa noastră sau a partenerului.

Recunosc cinstit ca poate am fost puțin (sau mai mult) răutăcioasă, cârcotașa dar m-am amuzat. Și M-am mai amuzat de ceva de care nu am mai scris in final in articol, dar scriu acum in ecou, lumina de la capul patului (de fapt întrerupătoarele) erau bune pentru persoanele cu mâinile ceva mai lungi. De câte ori ma întindeam sa sting/aprind lumina fiind deja in pat, ma gândeam sa nu cad din pat, erau puțin cam departe.

A fost frumos însă și amuzant, 2 tipuri de camere 3 și 4*, dar totuși atât de diferite ????????????. Mulțumesc pentru vizita și vot, dar mai ales pentru ecou.

elviramvio [19.03.18 11:35:51] »

@mishu:

Să ai parte de un zbor lin!

krisstinna [19.03.18 12:20:13] »

“Musulică”, încă nu ești soacră, dar vei fi la două nurori

După cât te cunosc eu, vei fi o soacră super!

Acum, nu trebuie să fiți invidioși pe mine, eu am avut cea mai frumoasă cameră și nu glumesc , chiar nu a avut defecte, am avut două paturi super, nici nu scârțâia salteaua, am avut caldură și apă caldă, mocheta super pufoasă, apa la wc curgea, am avut umerașe, am avut oglinzi, fotoliu pe balcon, cartelele nu le-am ținut lângă telefon pentru a nu se demagnetiza... perfectă 204.

Te salut cu drag, îți mulțumesc frumos

mishu [19.03.18 12:55:18] »

@elviramvio: Mulțumesc frumos!

mishu [19.03.18 13:02:08] »

@krisstinna: Îmi doresc sa fiu o soacra super, o sa le trimit pe nurori la voi sa le spuneti ce calități deosebite am. Cartela nu am ținut- o lângă telefon, ci chiar la distanță, iar camera nu putea fi deschisă decât cu cartela unica.

Eu nu am avut fotoliu pe balcon... pentru ca nu am avut balcon, poate pana anul viitor ma apuc de fumat ????.

Te pup și-ți mulțumesc pentru vizita și aprecieri.

nrs † [19.03.18 13:14:05] »

@mishu:

nu esti rea deloc privind meniul C1, la noi eu si Robert am avut C3 si am primit cate o farfuirie plina, cei cu C2 au avut ceva in farfurie, iar cei cu C1 au trebuit sa caute ce au in farfurie eu cred ca si aici tot vina celor de la hotel este cand au facut propunerile de meniu trebuia sa se gandeasca si ce pun in farfurie si cum va arata, nu cred ca putea banui cineva din afara cum va arata farfuria

Dan&Ema [19.03.18 14:28:45] »

@mishu:

Plecand din nou de la nevoia de a aduce peste 200 oameni la cina festiva impreuna, alegerea lui Cornel a fost una buna. Mai ales ca probabil majoritatea am veni in orice conditii numai sa ne revedem anual.

Mi-a placut mult abordarea ta cu soacra si nora.

Depinde de administratorul hotelului sa stie sa citeasca randurile care curg pe AFA despre ce conduce dumnealui. Si astfel are mari sanse sa impuste niste note mari de la turisti.

Inca o data Bravo DOBRU!

Alles Gute nach Oesterreich!

Felicitari pentru articol. Unul realist si echilibrat!

RossoNerro [19.03.18 14:56:27] »

@mishu: Buna ziua, stimata doamna.

Cum adica...

..., pai nu-i la fel la toti.

Mie mi sa solicitat/cerut 10 lei la venire si 10 lei la plecare. De fiecare data am platit, totdeauna cand mi se cere/impune... platesc.

Ieri, doamna receptionera a confirmat ca am platit doar jumatate, respectiv 10 lei la venire, deci am platit si 10 lei la plecare. (Cornel, care era prin zona poate sa confirme... ca am achitat cei 10 lei restanti).

Pana la urma e 10 sau 5... sau e haos total? La Transilvania, receptionerii au precizat clar: Taxa de oras este de 10 lei/pers.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [19.03.18 14:59:42] »

@RossoNerro: taxa de oraș e în valoare de 5 lei / persoană / zi.

Andox [19.03.18 14:59:59] »

@RossoNerro: 5 lei/pers/zi = 10 lei/camera/zi= 20 lei/camera/2zile.

Simplu, matematica elementara.

tata123 🔱 [19.03.18 15:06:08] »

@RossoNerro: Noi am plătit la Hotel Transilvania câte 4,7 lei persoană pe noapte, pentru care am primit factură și bon fiscal. Hotărârea Consiliului Local Alba Iulia din decembrie 2017 este afișată pe portalul acestei instituții. Este vorba despre HCL nr. 436, art. 32, pct. 14 care se poate consulta la această adresa web: extranet.apulum.ro/regist ... &nr=436&an=2017.

RossoNerro [19.03.18 15:17:50] »

@Andox: Coane', multumesc de info... nimeni dar absolut nimeni nu a precizat acest lucru. Fina ironia cu elementara, multam.

Cu tine am alta vorba, ai promis ca faci calareti la mese. Te-am rugat sa nu ma lasi in "curent" la masa nr. 2 ca am probleme cu plamanii, iti faceam si cinste... am avut un "emperor" asa sa il degustam ca intre prieteni. Dar ce sa vezi, calareti ioc....si vorba romanului "de ce mi-a fost frica de aia nu am scapat"... exact acolo am nimerit, ca de...... locurile solicitate au fost luate de premianti. Cum ti se pare, potriveala? Nu am primit nici un raspuns la ecoul scris anterior....nu imi place sa merg pe burta sau cu jumatati de masura. Da/ sau Nu era suficient.

Sunt un om de cuvant, am vrut sa plec instant...dupa cum am promis...dar am fost deturnat.....

Admin [19.03.18 15:21:36] »

@RossoNerro:

nimeni dar absolut nimeni nu a precizat acest lucru

Era de datoria mea să o fac - să precizez, CLAR, că aveți de plătit... (ar fi urmat cifre contabile, pentru ”finii cunoscători/solicitanți”).

Critică corectă, mi-o asum bărbătește.

Deși mă amuză (sincer) un pic - chiar era utilă, necesară, musai? „Elegantă”?

NU AM nimic împotrivă, nu mă deranjează să-mi răspunzi ”DA, era necesar. Ptr mine alb-negru etc șamd”.

E dreptul tău să mă critici, datoria mea să-mi asum.

RossoNerro [19.03.18 15:28:12] »

@Admin: Cornel, eu sunt pe principiul de a cunoaste si plati totul de la inceput. Nu vreau sa ma pun intr-o situatie neplacuta... la final. Nu vreau sa am datorii la nimeni, niciodata. In cele 2-3 zile cat am petrecut se puteau intampla multe... sa joc la cazino, sa mi se "piarda" cardurile/banii, sa nu am de niciunele... ce faceam... stateam la mila organizatorilor sau a strazii?

Da, era necesar. De aceea platesc todeauna inainte (cum am facut-o dealtfel), pentru toate serviciile .....

Eu nu critic pe nimeni...daca nu ne/va convine adevarul, eu zic pas.

elviramvio [19.03.18 15:41:29] »

@nrs:

Se putea deschide și cu cheie clasică, la noi a venit de două ori recepționera și a deschis cu cheia. Am solicitat o cheie dar au refuzat să ne dea.

Admin [19.03.18 16:03:25] »

@RossoNerro:

Eu nu critic pe nimeni... daca nu ne/va convine adevarul, eu zic pas.

Ba critici - și critica poate fi bună, când e constructivă. Trebuie doar să realizezi că unele aspecte se pot „imputa” aproape exclusiv organizatorului.

Îți scriu subliniat, ca să înțelegi: pe organizator (subsemanrul, evident) NU îl deranjează NICIO critică, niciun ”adevăr”, oricum ar fi el perceput de vreunul dintre deținătorii lui.

Recte: poți să continui liniștit, nu te opri, nu te cenzurează nimeni, te asigur

crismis [19.03.18 16:37:05] »

@mishu&Dan&Ema: Am zis eu că Dobru a ridicat ștacheta atât de sus, că greu o va depăși cineva!

Cu mine hotelul era să se țepuiască. La check out, dau să plătesc ce consumasem: o apă din minibar și încă 2 facturi de la restaurant, de vineri (2 beri și o cafea pt inceput, dar apoi am zis că ni s-o face foame până seara și să luăm și câte o ciorbă... plus încă 2 beri, că mergeau cu ardeiul iute . La recepție se transmisese doar una dintre facturi, cea cu ciorbele lipsea! Am atras atenția doamnei, care a sunat la restaurant și cineva a adus-o și pe a doua.

În rest, noi n-am avut probleme cu camera, a fost cald și am apreciat prizele de lângă pat, salteaua și curățenia. Nici mie nu-mi place para fixă la duș, dar asta e...

RossoNerro [19.03.18 18:25:54] »

@Admin: Nu cred asta never ever, am multe întrebări de adresat organizatorilor, toate sunt intrebari incomode, ce deranjează 100%. Toate sint pertinente.

Nu cred ca organizatorul/ii... au tăria de a raspunde imparțial Poate cu alta ocazie o sa le postez.

Dacă se dorește public, o sa o fac, Aici sau pe forum.

TCB

Admin [19.03.18 18:43:37] »

@RossoNerro:

Nu cred asta never ever,

bine, Toma N , nu crede, e dreptul tău

Timpul te va lămuri probabil, și pe tine.

Doar pe 0.01% din oameni - ăia gen ”Batman, nu, nu și nu” - nu reușește.

Nu cred că-i fi tu chiar acolo, thought.

RossoNerro [19.03.18 19:45:16] »

@Admin: Mulțumesc “nașule”, aștept mielul de paste.

Timpul ne va lămuri pe toți, odată și odată. Nu sunt eu acela... Nu permit nimănui, sa ma ia de (pt) prost.

Oricum trebuie sa recunosc ca ai avut tăria de a mi Răspunde personal. Așteptam cu nerăbdare intervenții ale Locotenențiilor, folosirea /apelarea de metode iliescokaghebiste... de susținere și intimidare, ulterior folosind artilerie grea gen tătucul universal , mineriade șitelefoanele aferente de felicitare.

Apreciez, ca încă nu ma sunat nimeni. Apropo ești singurul care îmi știe nr. De telefon. Cine vrea sa (ma felicite) discute cu mine, poate sa o facă, dar îl atenționez de pe acum ca acesta este înregistrat/ascultat.

Seara buna, tuturor.

Zoazore [19.03.18 20:55:10] »

@mishu: Și eu cred că la tine s-a adunat toată căldura! E drept că eu nu m-am jucat la butoane, așa c-am avut maximum 22,5*C. Cam dârdâiam la ieșirea din duș!

Voi scrie și eu despre Parc

adri-nico [19.03.18 23:05:27] »

Helau, Mishulica nu e vinovata de furtul caldurii! Eu NU am putut respira de atita caldura incit am tinut geamul deschis pina la 1 noaptea. daca stiam, lasam usa deschisa.

Si n-am avut nici probleme la camera in afara de cartelita. Cum noi am avut Liftierul Sef (vezi, Adminule, ca baiatul asteapta diploma promisa) era usor de rezolvat problema. Zbura pe scari cu cartela spre receptionera. Cred ca v-ar fi ajutat si pe voi, ceilalti, daca l-ati fi solicitat. Nici nu a vrut sa manince ceva de frica sa nu piarda clientii de la lift!

Multumesc in numele lui persoanelor care i-au dat ciocolata si bomboane. Mi-a zis ca le-a cistigat prin serviciul lui si era foarte serios!

Mie mi-a placut la Intilnire!

nicole33 [19.03.18 23:06:31] »

@mishu:

Fiecare cu norocul lui . Nici măcar nu am realizat când am ratat locul respectiv. În primă fază am parcat departe la capătul străzii în faţa unei săli de fitness, chiar dacă nu aveam vreo intenţie să o vizitez . A fost uşor neplăcut că am plimbat trolerele pe jos până la hotel, dar au roţi bune. Eu am condus şi eu sunt de vină pentru lipsa de orientare. Trebuia să o las pe avarii fix în faţa recepţiei, să dau jos bagajele şi apoi să "vânez" eliberarea unui loc de parcare, ceea ce am şi făcut în final.

Vise!

Plimbatul prea mult prin ţări străine deformează grav percepţiile.

Şi eu am ales tot cazarea la 4*, puţin din snobism, dar nu a fost doar asta. Eram conştientă că dacă aş fi avut nemulţumiri de orice fel legate de o cameră de 3*, toţi ar fi sărit cu gura pe mine că dacă am pretenţii de ce nu am ales 4* şi am vrut să evit atât nemulţumirile, cât şi reproşurile.

Votat cu drag!

M-aş bucura să citeşti ecoul meu în noua ta casă

nicole33 [19.03.18 23:12:34] »

@RossoNerro:

Timpul nu mi-a permis să urmăresc lungul şir al discuţiilor de azi, încerc să recuperez în măsura posibilităţilor, dar ZĂU că nu am înţeles NIMIC din ecoul tău de mai sus.

Cine voiai să te sune şi în ce scop?

Toate telefoanele sunt înregistrate şi, eventual, ascultate şi asta de ani buni. Tu abia acum ai aflat?

balasa violeta [19.03.18 23:32:45] »

@mishu:" taxa de oraș de 5 lei de persoana pe noapte, și aici au mai existat ceva povesti, așteptam sa ni le povestească patitii" mi s-a cerut 10 lei mie si Rodel 10 lei...

Duca-se!

Ce intalnire frumoasa am avut!

mishu [20.03.18 02:20:04] »

Va mulțumesc tuturor pentru lectura, vot dat mai ales ecouri, unele chiar înflăcărate. Nu am puterea la ora asta sa va răspund fiecăruia in parte, asta nu înseamnă însă ca măcar in sinea mea v-am răspuns fiecăruia in parte când am citit ecoul. Acum însă as vrea sa aduc doar puțin mai in fata vorbele lui @nicole33:

M-as bucura sa citești ecoul in noua ta casa

???????????? e luni seara (dau marți dimineața, după cum doriti) iar eu tocmai m-am băgat in pat intr-un hotel in München, asta pentru ca am avut din nou ghinion, dacă avionul de duminica a fost anulat, asta a plecat cu o întârziere de doar 3 ore, astfel încât nu am mai prins tren spre Kufstein așa ca din metrou am căutat pe Booking un hotel lângă gara, așa ca abia mâine după-amiaza ajung acasa după ce dim ma duc direct la serviciu.

Noi sa fim sănătoși, bine ca am ajuns cu bine după o întâlnire atât de frumoasa.

Scuze, am făcut ecoul varza, nu reușesc sa-l corectez, sper ca ați înțeles însă ca vorbele lui Nicole erau pana la zâmbăreți. (nota WM: trebuia pus / nu celălalt la sfârșit)

adri-nico, balasa violeta, crismis, Dan&Ema, elviramvio, Marinus2010, mishu, nrs, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂParc Hotel: