ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.03.2018
ÎNSCRIS: 18.05.15
MAR-2018

încărcat de pe telefon!

Motel-Restaurant Vector (Găiești, DN13 Sighișoara - Tg. Mureș) un popas de mâncat bine

Când am aflat de locul unde v-a avea loc intâlnirea AFA am stat... am cugetat împreună cu "jumătatea", am fost foarte încântați dar... ceva ne dădea cu virgulă. Apoi am vorbit cu o prietenă care ne-a convins, ce-i drept destul de ușor;)

Și așa am început să facem un contur de traseu, cam pe unde am putea să mai mergem, să "legăm" și să-ncropim de un mic concediu :)

Am plecat către Târgu Mureș ca primă destinație, dar pe drum am mai vizitat două obiective turistice despre care sper să-mi găsesc inspirația să povestesc. Făcându-se destul de târziu și stomacele noastre începuseră să facă scandal am început să ne uităm după restaurante. Ghinionul nostru a fost că pe drumul pe care am pornit erau porțiuni de sosea inundată și domnii polițiști ne-au îndrumat să facem un ocol destul de mare. Dar exact cum este și zicala "tot răul spre bine" la un moment dat am zărit un panou publicitar cu restaurantul Vector. Am zis ăsta-i al nostru. Am parcat dar sincer părea cam pustiu. Am intrat totuși (în dreapta este recepția și barul, iar în stânga este restaurantul) și mare ne-a fost surpriza să vedem că un salon al restaurantului era ocupat cu o petrecere aniversară. Opaaa... dacă la ~18-20km de Tg. Mureș vine lumea să se aniverseze este de bine. Și așa a fost. Ne-am așezat la masă și în secunda următoare a venit ospătărița cu un zâmbet larg întrebându-ne cu ce dorim să ne servească. Am luat câte o porție de ciorbă de burtă, buuuună rău (chiar mai bună decât îmi iese mie);) o porție de mici cu muștar, ciolan de porc la cuptor cu cartofi, o Steluța Artois fără alcool (pt. șofer) și o ciocolată caldă. Am uitat să spun că smântâna de la ciorba de burtă am mâncat-o pe pâine de bună ce era.

Per total nota a fost de 70 lei, servirea ireproșabilă și mâncarea delicioasă :D

Trimis de diana2015 in 15.03.18 22:12:34
Validat / Publicat: 16.03.18 10:40:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în [ALTE ZONE].

VIZUALIZĂRI: 1775 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (diana2015); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 Ciocolata caldă

[16.03.18 10:41:07]

Mutat în rubrica "Unde mâncăm în județul Mureș, [ALTE ZONE]" (nou-creată pe sait)

Am editat titlul, am adăugat adresa.

[16.03.18 12:45:29]

@webmasterX: mulțumesc frumos, nu stiam cât de mult să scriu în titlu

krisstinna
[16.03.18 13:18:28]

@diana2015: Să vă fie de bine, dragii mei

[16.03.18 13:45:46]

[16.03.18 16:39:10]

@krisstinna: multumim mult

[19.03.18 19:25:39]

@diana2015: Na, așa a fost să fie! Deși ești super sadică și pui ciorbă de burtă și ciolan, știindu-mă sensibiloasă la d-astea, io ți-am dat SB! Că prea arată totul bine. Și ieftin!

Mmm, să vă fie de bine!

[21.03.18 00:19:18]

@Zoazore: tu de ce crezi că am pus pozele cu ciorba de burta și ciolanul de puerco? pentru a face poftă și altora și fac un mic popas acolo (n-am nici un discount că le fac reclama) Și da speram să mă pot baza pe tine pt SB

Mulțumesc pentru vizită și bonus, pup

[21.03.18 08:55:07]

@diana2015: Le-ai pus de sadica ce esti. Ai noroc ca te iubesc eu tare! Pupici! Ham-ham!

[22.03.18 12:52:33]

@Zoazore: Si eu te iubi Hai la periat și în curând și la tuns

[22.03.18 13:24:19]

@diana2015: Ai un client care te-asteapta!

[22.03.18 13:41:09]

@Zoazore: este pe lista mea de un an de zile să se pregătească

Yersinia Pestis
[28.03.18 10:48:11]

Dragă, nenea, web, am și io o mare rugăminte la matale, după cum urmează:

-Te rog io, din inimioara mea, ca, în fiecare zi, între orele 11,30-12,30 să faci să dispară toate review-urile cu și despre mâncare. Că pentru că de ce vreau io să faci mătăluță vraja asta, că, la serviciu fiind, mie mi se face tare foame, fix între orele de spusei io de ele. Și, când deschid și io AFA, ca un bun funcționar de mă aflu la serviciu, ca să mă mai delectez cu despre pe unde-a mai fost omenirea asta și să mai cetesc de una-alta, ce pot eu să văd? Numai și numai despre mâncare !

Ori, asta încalcă o decizie ONU sau UNICEF, nici nu-mi pasă cine-a dat-o, referitoare la tortură, prin mâncare. Nu, nu sunt somalez ! Eu, deci, moldovean declarat fiind, nu poci să trăiesc și io, cu foamea mea, că apar tot felul de review-uri cu papa bun și locații bengoase, de mă bagă-n toati bolili ! Ia, fii atent, cred că și tu poți s-auzi cum îmi ghiorăie mațele de foame! Auzi? Vezi, nu găsești minciuni la mine!

Protestez, deci, pe această cale și cred că varianta aia de-am propus-o la începutul acestui ecou e cea mai bună!

În caz că nu faci vraja, nu știu, văd eu unde să te reclam și pe tine!

PS Buei, e glumă, sper să nu mă puneți la blestem!

[28.03.18 17:38:24]

@Yersinia pestis: Ia vezi mătăluță dacă nu găsești un covrig ceva... să-ți mai potolești o țâră foamea, sau dacă n-ai, măcar o coajă de pâine și apoi citește în liniște și "savurează" pozele. Sau stai că am o idee mai bună dă fuguța la locul cu pricina (restaurant Vector) să se bucure și bolta palatină a ta Eeeei? Ce zici? Este bună ideea?

Mulțunesc de lectură și vot

diana2015, Yersinia Pestis, Zoazore