Thanassis Studios [Kariotes]

înscris/ă în 15.03.18
SEP-2017
REGIM MASĂ Fara masa

O saptamana de vis

Am fost in concediu cu sotia, in septembrie 2017. Locatia am gasit-o prin intermediul unei agentii de turism, am fost norocosi.

Am ajuns cu motocicleta acolo. Dupa un pic de confuzie legata de adresa (am cautat locul vreo 30 de minute), ne-a gasit Tanasis pe noi. :) Omul trecea cu un scuter pe acolo, a vazut motorul, stia ca trebuie sa ajungem, si a oprit sa ne intrebe daca nu cumva pe el il cautam. Imi venea sa-l pup :)) ))

Locul este exceptional, curatenie impecabila, bucataria echipata cu tot ce trebuie (ne-am facut mic-dejunurile in camera), balcon cu vedere spre piscina, loc de gratar, loc de parcare in curte, ce mai. N-am ce sa reprosez. Impecabil. Sigur, nu e ca la 5 stele, dar are tot ce trebuie ca sa te simti bine. Si oricum, in Lefkada nu te duci sa stai in camera de hotel.

Gratar n-am apucat sa facem, dar cu atatea taverne in jur ar fi fost pacat. Gratar pot sa fac si acasa.

In perioada in care am fost noi nu erau toate camerele ocupate, si, curios, nu era nicio alta familie de romani. Rusi si sarbi. Oameni linistiti si prietenosi, nu au fost niciun fel de probleme.

Am vazut ca intr-un review anterior a fost semnalata o problema cu apa calda - nu am intampinat nimic de gen.

Bref, sa conchid. Daca mai ajung in Lefkada, Thanasis Studios va fi prima optiune pe care o voi lua in calcul. Omul merita, e un tip super ok.

Impresii încărcate de GrigDolghin in 15.03.2018 19:08:22

Validat / Publicat: 15.03.18 19:44:22

• A fost prima sa vizită/vacanţă în GRECIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (GrigDolghin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 7 voturi) nota2

[15.03.18 19:42:49]

@GrigDolghin: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 18&ridAnt=84939

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

[16.03.18 12:26:49]

- GrigDolghin
[18.03.18 00:30:50]

@webmaster39: Coordonatele sunt corecte, acolo e.

Publicitate    [24.06.19 21:44:15]

• Relaxare si curatenie (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 23.07.14 de dank din PLOIESTI) - RECOMANDĂ