Pensiunea Casa Poveste

înscris/ă în 07.03.18
MAR-2018
TIP: TEAM-BUILDING

Gust amar

Am ales aceasta locatie pentru a petrece un weekend impreuna cu colegii, 16 la numar.

Am avut surpriza la sosire de a gasi un singur angajat care era responsabil cu cazarea, curatenia, pregatirea camerelor, servirea mesei, curatenia, debarasarea...

Orice intrebare adresata acestui angajat avea ca si raspuns:'' Trebuie sa vorbiti cu sefu' ''.

Intr-un final a ajuns si sefu' care a tinut sa ne expuna in detaliu regulile locatiei: fara mancare si bautura din afara pensiunii (chiar si o punga de chips-uri a deranjat...), locul pentru cei ce fumeaza este afara (de parca acum iesisem din pestera si nu aveam de unde sti de noile reguli)

Masa de pranz s-a intins pe 3 ore ca sa fim serviti cu o zeama dubioasa la primul fel iar la felul doi (ajuns la 25 minute distanta fata de 1 fel) sa ni se serveasca cateva pulpite sup. de pui cu cartofi copti la suma de 70 ron perceputa de persoana doar pentru pranz... Aceste intamplari au avut loc pana la jumatatea zilei au urmat altele la fel de ''interesante''...

In concluzie locatia este invaluita de o lipsa acuta de profesionalism, organizare, lipsa de personal si ''bucate'' proaste tarziu servite.

Impresii încărcate de Alexandra08 in 08.03.2018 14:32:56

Validat / Publicat: 08.03.18 15:26:34

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Alexandra08); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

[08.03.18 15:24:43]

@Alexandra08: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 25&ridAnt=84880

[08.03.18 15:25:26]

Am retras notele acordate unităţii - conform regulamentului (1. B. 7), nu e acceptabilă evaluarea multiplă a unei unităţi de cazare de către membrii aceluiaşi grup sau ai aceleiaşi familii, pentru un sejur comun — vezi impresii

- Alexandra08
[08.03.18 17:47:38]

@webmasterX: Buna,

In acest caz pozele nu au relevanta deoarece locatia este superba exact cum este prezentata pe site.

In schimb camerele sunt de 2 ori mai mici fata de ce imresie ti-ai putea creea din poze (nu am facut poze in camere), in baie nici nu ai cum sa te intorci iar cine trece de 1.70 da cu capul in tavan+ fire electrice neizolate.

Cum am zis si mai sus pe partea de servicii sunt praf sub orice critica, nu mai spun ca el (proprietarul) cere preturi de 4 stele.