ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.03.2018
ÎNSCRIS: 17.07.14
FEB-2018
single

Ibis Styles Aeroport Budapesta

Hotelul e amplasat foarte bine, la 5-6 minute distanta de parcarea de lunga durata a aeroportului si tot cam atatea de mers pe jos pana la terminale – asta-l face ideal pentru situatiile in care ai de exemplu un avion dimineata devreme de luat din Budapesta si nu vrei sa calatoresti peste noapte pentru a-l prinde.

Hotelul e nou-nout, cred ca e dat in folosinta in 2017. Si se vede acest lucru, e curat, fain, bine aranjat, facut cu cap, design modern, in lift si la intrarea in camera se si simte mirosul specific de casa noua.

Apropos de design – arhitectul care a proiectat tavanul a lasat totul natur :), de se vedeau grinzile de beton nespoite, insa cu un desen original. Mi-a placut ideea, si la urmatoarea zugraveala din apratament ma gandesc sa procedam la fel – nu mai ai treaba cu fisuri, cu gleturi, si bidinele si benzi si alte cele. Glumesc, evident :)

Camerele sunt suficient de mari, in sensul ca e foate clar ca nimeni nu vine la acest hotel sa-si petreaca un concediu intreg. Camera, baia: utilate cu tot ce trebuie. Ce e interesant aici – geamurile nu se pot deschide, totul se bazeaza pe ventilatie, temperatura a fost ok, totul in regula.

Micul dejun e inclus in pret, avionul pe care trebuia sa-l prind insa decola inainte de ora de servire, am spus acest lucru receptionerei si problema s-a rezolvat, am primit un pachetel cu ceva tartine si fructe si iaurt, au picat la fix.

E greu de reprosezi ceva unui hotel bine pus la punct, insa scriitorului de review-uri ii sta bine sa gaseasca chestii de imbunatatit, asa ca, ei da, am gasit: cutiuta unde trebuiau sa fie pungi igienice era goala. Nu ca mi-ar fi trebuit, doar asa, ca sa fie review-ul complet si credibil :D.

Mai era o chestie la receptie: am platit pe o camera rezervata cu o saptamana inainte 77 de euro tutto-completto: nu e putin, e firesc insa pe undeva, hotelul e ok, si e facut un pic si sa te prinda la inghesuiala, cand ai nevoie. Insa la receptie pretul afisat ere de 150 de euro pe camera, m-am speriat oleaca pana am aflat ca e pretul pt cei care vin fara rezervare. Are sens, chiar si asa mi e pare cam ciudat putin.

In rest numai de bine. A! am uitat sa spun ca langa receptie este un restaurant si un bar cu preturi rezonabile spre maricele. In zona barului e amplasat un zid verde, din plante; credeam ca sunt plante artificiale, dar nu – sunt naturale si faine. Imi place asta, va spuneam eu – e o locatie moderna. Si mai e si un loc de joaca pt copii, o idee excelenta.

Un alt lucru pozitiv si important: personalul e foarte amabil, si a fost ok si cu comunicarea in engleza.

Trimis de Trank in 02.03.18 12:20:56
Validat / Publicat: 02.03.18 14:53:44

VIZUALIZĂRI: 1265 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Trank); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P12 Tavanul din camera: placile de beton la vedere, dar e treaba de design, faina! De faceam eu tavanul asa acasa zicea lumea ca-s Dorel... :)
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 19500 PMA (din 15 voturi)

webmasterX [02.03.18 14:53:04] »

Bună și această recomandare

Mutat în rubrica "ibis Styles Airport Budapest, BUDAPESTA" (nou-creată pe sait)

Pușcașu Marin [02.03.18 15:01:00] »

@Trank: Foarte tare. Si hotelul si review-ul, dar mai ales comentariul de la P12

nrs † [02.03.18 15:10:02] »

mi-a placut cum arata hotelul, cel putin in poze! ce iti e si cu tendintele astea moderne in arhitectura, am deschis un bar la firma si arhitectul nu numai ca nu ne-a recomandat sa tencuim tavanul ne-a mai pus si niste table care atarna pe acolo

webmaster [02.03.18 17:50:53] »

Trank [05.03.18 14:13:47] »

@webmasterX: E ok, multumesc mult

Trank [05.03.18 14:18:24] »

@ghisor: Pai nu e asa? multumesc mult pentru apreciere, toate cele bune!

Trank [05.03.18 14:22:19] »

@nrs: multumesc mult Spunea un amic - iti dai seama, cu materialele de acum e simplu sa faci un tavan, dar pe vremuri era teribil - cu papura si alte cele... ce risipa

mishu [25.04.18 17:12:21] »

@Trank: Mi-a placut totul, articolul, pozele si comentarile si recunosc ca si tine ca pretul afisat la receptie poate fi deceptionant si pare ca un fel de pedeapsa pentru cei ce nu isi fac rezervare din timp.

Am avut si eu ghinionul sa ajung in Munchen si sa nu pot merge mai departe pierzand ultimul tren, asa incat in metrou in drum spre oras intram pe prietenul Booking si faceam rezervare la hotel (a contat atunci raportul pret - nota, si apropierea de gara) unde am gasit cu 69 euro o cazare foarte ok (de tranzit mai degraba dar fara a lipsi ceva in afara de putin mai mult spatiu) si cu un mic dejun fantastic de bun.

Revenind insa la articolul tau felicitari, votat cu mare drag.

Trank [27.04.18 16:41:44] »

@mishu: multumesc mult, toate cele bune!

mishu, nrs, Pușcașu Marin, Trank