O3zone / Ozon (ex Olt) Hotel

DIN Sfântu Gheorghe [CV]
înscris/ă în 20.02.18
MEMBRU: PREMIUM
FEB-2018

Valentine's Day la Hotel Ozone sau cum am avut parte de „private SPA”

Urmăresc des site-ul Hotelului Ozone pentru oferte, căci ne-am simțit bine de fiecare dată. Oferta pentru Ziua Îndrăgostiților ne-a atras atenția pentru că nu aveam timp liber decât în timpul săptamânii. Pentru 530 de lei/pachet pentru 2 persoane, se oferea cazare pentru o noapte (în 14.02), cină romantică, petrecere cu DJ, mic dejun, acces la SPA și late check-out până la ora 17. Ideea de a ne relaxa la SPA în mijlocul săptămânii (miercuri și joi) ne-a convins.

Cu două zile înainte, sun pentru rezervare. De la recepție, mi se spune că pachetul de Valentine's Day „nu este disponibil deoarece nu a existat cerere”. Bine, dar nouă ni se făcuse deja poftă de două zile de relaxare, așa că am insistat. „Pe noi ne interesa în mod special, late check-out-ul...”. Ni se oferă late check-out până la ora 16 la cazarea pentru o noapte cu mic dejun și acces la SPA la prețul standard de 310 lei.

Am ajuns la Tușnad pe o ninsoare ca-n povești. Am lăsat mașina într-o parcare de lângă drumul național. Deoarece hotelul este situat în pantă, nici nu am încercat să urcăm cu mașina până în parcarea hotelului (nimic nu era deszăpezit, nici aleea care duce la hotel, nici parcarea).

Camera

Am primit o cameră la etajul 7, în care aveam tot ce ne trebuia pentru relaxare de la halate și papuci până la produse de igienă. Ceea ce ne-a nemulțumit a fost curgerea permanentă a apei la WC. Zgomotul apei ne-a deranjat toată noaptea. În plus, apa de la duș era ba prea fierbinte, ba prea rece, nu o puteam combina să fie acceptabilă.

Restaurantul

Mâncarea a fost foarte bună. Micul dejun tip bufet avea mâncare variată și băuturi calde și reci. La cină, am încercat cotlet cu sos de fructe de pădure și mușchi de vită învelit în bacon, amândouă fiind delicioase.

SPA-ul

SPA-ul este motivul pentru care revenim la acest hotel. La SPA nu era aglomerat, la intrare am primit prosoape, piscina era curată, sauna umedă și cea uscată erau funcționale. Jacuzzi funcționa 20 de minute și 20 de minute pauză. A doua zi, în jurul prânzului, toate acestea au fost doar pentru noi. Eram singuri în toată zona de SPA, parcă ne închiriasem propriul SPA. Așa că ne-am bucurat din plin de orele de late check-out.

Impresii încărcate de istvana in 28.02.2018 12:26:31

Validat / Publicat: 28.02.18 13:16:34

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (istvana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  9000 PMA (din 13 voturi) nota2

[28.02.18 12:42:16]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 68&ridAnt=84793