ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.02.2018
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 29.01.08
FEB-2017

Hotel Furdohaz

Vroiam un hotel cu servicii de calitate, nota pe site de rezervari era mare, inclus acces aquaparc si hotelul avea piscina cu apa calda.

Unde mergi in februarie daca vrei o iesire? eu zic ca undeva unde este mai cald sau undeva unde ai piscina cu apa calda si aquaparc.

Am rezervat sapte nopti cazare plus demipensiune, dar pina la urma a fost doar cazare plus mic dejun, motivul fiind ca pentru masa de seara sau oricand vreau primeam bonuri care puteau fi folosite la o pensiune de linga sau la alt restaurant asa ca am renuntat la masa de seara cu bonuri si am servit masa unde am vrut.

Hotelul

Este unul foarte mic cu un etaj (mansarda) cu 18 camere din care 14 duble 2 triple si 2 apartamente. Hotelul a fost dat in folosinta prima data in 1911 si renovat recent si in prezent arata foarte bine.

Cu toate ca are doar un etaj are si lift foarte necesar persoanelor cu probleme medicale.

La parter este receptia si langa un bar, un loc de relaxare si o mica sala unde se serveste micul dejun, nu exista restaurant dar peste drum este restaurant, in spatele hotelului este o pizerie, in fata o cofetarie asa ca nu sunt probleme cu masa.

Am primit o camera superioara cu doua geamuri unul tip mansarda si unul normal spre parcare, cred ca celelalte 14 camere au doar geam in sus tip mansarda.

Cald in camera se poate regla temperatura, conditii foarte bune, wifi a functionat bine.

Singurul minus ar fii ca in sejurul de sapte nopti nu a fost schimbata lenjeria, am avut inclus halate de baie.

Centru spa

O piscina cu apa calda destul de mare, jacuzi, doua bazine mici unul cu apa foarte rece si unul cu apa foarte calda, doua saune una la 90 grade, una la 45 grade, o camera de sare cu lumina ambientala unde e placut sa stai, astea toate in incinta acestui mic hotel si inclus pentru cei cazati, masajul era cu plata, in permanenta in zona piscinei era un supraveghetor.

Hotel de trei stele cu centru spa bine pus la punct nu degeaba in traducere libera hotelul s-ar numii in felul urmator... Casa bailor. Cu toate ca am avut inclus accesul la aquaparc cred ca ar fi fost suficient doar spaul de la hotel.

Centrul spa deschis de la 8 la 20.

La parter nu sunt spatii de cazare, toate sunt la etaj, la parter sunt cabinete medicale cu plata si centrul spa.

Mic dejun

Foarte bun, mezeluri unguresti, branzeturi, legume, iaurt cu ciocolata la cutie, gemuri diverse, ceva patiserie, diferite sucuri la pahar, la sosire in sala de mic dejun erai intrebat ce doresti? cafea sau ceai si in functie de preferinte erau aduse la masa de la bar cafeaua mare si de foarte buna calitate, pentru fumat doar afara in fata intrarii.

Exista parcare fara plata in fata hotelului, primiti un card.

Pentru acces la aquaparc primiti bilete de intrare in functie de cite zile sunteti cazat la hotel, spuneti la receptie ca vreti sa mergeti la aquaparc si aveti biletele pregatite.

Distanta pana la aquaparc este de aprox 3 minute.

Pret aprox cazare plus mic dejun 300 euro, difera foarte mult de perioada si sezon. acum ar fi aproape dublu.

Toate platile le-am facut cu cardul, la hotel, la restaurant, la zoo, la magazin, la gara.

A fost o iesire in luna februarie foarte reusita.

Vacanta in extrasezon.

Trimis de Nicu in 25.02.18 23:00:14
Validat / Publicat: 26.02.18 06:32:39

VIZUALIZĂRI: 1972 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P03 Hotelul si turnul de apa.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 24.50 EUR pe cameră

[26.02.18 08:28:54]

[25.04.18 14:38:06]

@Nicu: O buna recomandare, felicitari, votat cu mare drag.

Alte impresii din această RUBRICĂFurdohaz Hotel: