Pensiunea Conacu' Boierului [Ponoarele, MH]

Avatar nicusibiu
DIN Sibiu
înscris/ă în 25.06.16
FEB-2018

Conacu' Boierului, de la Ponoarele, o locatie de NOTA 10 cu FELICITARI!

Nu sunt o persoana caruia ii place sa scrie reviw-ri, dar mi-a placut atat de mult locatia incat am hatarat sa scriu cateva imprersii.

Am pornit 3 familii din Sibiu spre Ponoarele pt un weekend de relaxare (2 nopti) si asa a fost.

A fost superb, Conacu' Boierului, un conac de vis!

Locatia este minunata, cu o arhitectura deosebita, o investitie facuta cu foarte mult bun gust si cu o atentie deosebita la detalii, intr-o zona linistita, care merita a fi descoperita. Ca si obiective turistice: Podul lui Dumnezeu, Pestera Ponoarele, Zatonul Mare si Mic, Campul cu Lapiezuri, Padurea de liliac...

Camera deosebit de plăcuta si funcțional amenajată, draperiile sunt superbe... Fiecare camera reprezinta o zona a tarii. Mobilierul este pictat manual, saltele ff confortabile, asternuturile si prosoapele impecabile. Baia cu geam, f. curata si totul nou.

Ne-a incantat si zona de relaxare cu masa de biliard, tenis masa, TV, calculator, jucarii...

Restaurantul este la fel de fumos amenajat, f. curat si decorat in cele mai mici detalii iar personalul ff. amabil. Mancarea a fost f.buna. Micul dejun f.bun,tip bufet, variat iar cafeaua excelenta.

La plecare am primit un dar autentic, gest care face diferenta.

Proprietara este minunata, FELICITARI!!!

Mergeti la Conac si nu veți regreta! Noi vom reveni cu drag și data viitoare.

Cristina,

Sibiu

Februarie 2018

Impresii încărcate de nicusibiu in 13.02.2018 19:01:42

Validat / Publicat: 13.02.18 19:54:21

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (nicusibiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 7 voturi) nota2

[13.02.18 19:25:49]

@nicusibiu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro și în calitate de autor!

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 04&ridAnt=84591

- Aurici
[14.02.18 11:07:35]

@nicusibiu: Am fost și eu la conac și mi-a plăcut la fel de mult, am scris și eu la fel de laudativ. Numai că noi am fost când încă nu îi dăduseră drumul oficial, erau în primele săptămîni de funcționare și încă mai aveau de amenajat prin exterior (curtea, nu clădirea).

Mi-ar fi plăcut să ne arăți niște poze ca să văd și eu cum s-a mai transformat locul. Și noi îl mai avem pe listă pentru un week-end de răsfăț.

Bine ai venit printre noi! Și să ai parte numai de locații deosebite, dacă doar asta te face să scrii. Dar poate te răzgândești și ne mai spui din drumurile tale.