Vila Opalio [Agios Ioannis] (unitate neclasificată)

11.02.2018
Avatar JoAmy*
DIN Cluj
înscris/ă în 12.06.13
AUG-2017
+ COPII: 1

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Vila Opalio, Agios Ioannis Pelion

Din dorinta de a descoperi locuri noi, am hotarat sa ne petrecem concediul in zona muntelui Pelion, plaja Agios Ioannis Pelion. Prin urmare, am cautat cazare ca sa indeplineasca mai multe cerinte, printre care sa fie aproape de plaja, iar camera sa aiba vedere la mare, Opalio fiind optiunea la care ne-am oprit. Cu toate ca atunci cand am ajuns am intampinat o mica problema legata de rezervare, aceasta a fost rezolvata intr-un timp destul de scurt prin colaborare.

În ceea ce privește locația, este situată într-adevăr aproape de plajă, accesul este ușor dacă treci peste faptul că trebuie să cobori o pantă și apoi o serie de scări pe care, la întorcere, trebuie să le urci. Pentru noi nu a fost deranjant, însă persoanele cu probleme de deplasare trebuie să țină cont de acest aspect nu numai în ceea ce privește locul de cazare ci și zona în sine.

Opalio are o grădină minunată cu vedere la mare, unde am servit zilnic micul dejun care era foarte bogat și diversificat.

Referitor la cameră, se făcea zilnic curățenie, se schimbau prosoapele, aer condiționat (care nu se plătește separat ca în alte locații), internet și tv. La urmă am lăsat ce e mai bun, un balcon mare, din care, bineînțeles, puteam admira marea și de unde am putut vedea răsăritul.

Noi ne-am înțeles foarte bine cu proprietarii care au fost atenți cu noi și ne-au făcu să ne simțim bine.

Impresii încărcate de JoAmy* in 11.02.2018 18:52:53

Validat / Publicat: 11.02.18 23:50:58

• Alte destinații turistice prin care a fost: Thassos, Corfu

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (JoAmy*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6400 PMA (din 6 voturi) nota2

[11.02.18 23:50:21]

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Vila Opalio [Agios Ioannis], PELION [peninsula]" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 45&ridAnt=84553

[12.02.18 08:32:23]

Publicitate    [19.02.18 09:53:10]