Filozofări de suflet (mai puţin turistice)

06.02.2018
Avatar Pirtoaca
DIN Alunis
înscris/ă în 06.02.18
MEMBRU: CHIBIȚ
FEB-2018

NOTĂ: ARTICOL OFFTOPIC

Textul de mai jos face parte din categoria discuții libere, off-topic sau "de interes turistic TEMPORAR ori restrâns" - eventualele voturi sunt simbolice (+1/-1 PMA)

Milioane de multumiri catre dl Simion / Câmpina

As dori sa ii multumim din suflet domnului Simion pentru absolut tot ce a facut pentru noi, si pentru lucrurile mari si pentru cele poate minore pentru dansu, dar pentru noi pacienti cu bani putini nu sunt deloc minore.

Astazi ma indrumat bunul dumnezeu la clinica dentara D. din Campina si lam intalnit pe dl Doctor chirurg A.Z. un alt domn cu coloana vertebrala si cu inima larga, care are dorinta de a ajuta oamenii si nu pune banii pe primul plan.

Va multumesc dl-e Simion pentru faptul ca atrageti langa dumneavoastra numai oameni de calitate si cu chef de lucru si dorinta de a ajuta oameni.

Rar mi se da va vad doctori ca domnul Amer sa spuna direct si clar lucrurilor pe nume.

Felicitari!!! Tineto tot asa.

Pacient P. Marius.

Impresii încărcate de Pirtoaca in 06.02.2018 22:10:11

Validat / Publicat: 06.02.18 22:54:59

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în zSTRATOSFERA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Pirtoaca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE? [doar simbolic; articolul NU are PMA std]

DA [1 PMA]  -  NU [-1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 0 PMA (std) nota1  &  1 PMA (din 5 voturi) nota2
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[06.02.18 22:52:33]

Frumos gestul, cam neobișnuit locul ales (un sait turistic ca AmFostAcolo)...

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Filozofări de suflet (mai puţin turistice), DE LA LUME ADUNATE - COMUNITATE" (deja existentă pe sait) - rubrică dintr-o secțiune OFFTOPIC sau DE INTERES TURISTIC RESTRÂNS!

[Rubrica inițială: Descoperă Câmpina și împrejurimile]

- cristina47
[06.02.18 23:09:16]

Ce chestie!

Poate facem si noi turism stomatologic la dl Simion, in Campina!

Fiindca am auzit ca exista, deja, aceasta forma de turism, stomatologic. Vin straini in Romania, in grup organizat, sa-si faca oamenii dintii, mai ieftin.

Dar cum de a nimerit dl Pirtoaca pe AFA? Sper sa nu nimereasca si Zavo, sa-i multumeasca Mamei Omida, pe-aici.

Puteți evalua (simbolic, +1/-1pma) ecoul:   APRECIEZ -- DEZAPROB
- Nasshu
[07.02.18 21:22:59]

@Pirtoaca: Chiar sunt curios? cum drac' ai ajuns să postezi chestia asta, aici?!!

Când aveai ''x'' variante

medici-stomatologi.ro/dentisti/campina

- balasa violeta
[15.06.18 20:55:39]

Nu vorbim de dinti si alte cele, vorbim de lucruri mari! Stomatologie n-am habar daca exista...

"Avem cabinete în ambulatoriu de dermatologie, endocrinologie, pneumologie, pediatrie, gastroenterologie, ginecologie. "

Deci :nu se face "turism stomatologic la dl Simion, in Campina"

Acest domn cand a scris si-a pus sufletul, asa s-a priceput... Da, e ceva de vis care va disparea, se lucreaza cu casa de sanatate, banii vin greu, facturile la utilitati si salariile trebuiesc platite...

Sunt si oameni cu bani... acestia folosesc mai mult partea de wellness si sunt putini care-si permit si tratamentele, maternitatea si chiar analizele de laborator, avem aparatura de ultima generatie!

Nu fac reclama, nu sunt in sistem si am profitat de cateva ori de partea de wellness!

Va invit sa va convingeti... cat o mai putea rezista un lucru bun in Romania!

"Ioan Simion: Nu a fost o gândire de business, a fost una de viaţă. Şi am zis că două domenii sunt importante pentru oameni: sănătatea fără de care nu se poate trăi şi mâncarea fără de care nu se poate trăi. Agricultura!

Spitalul SanConfind a luat ființă în aprilie 2015. Un spital pe care Ioan Simion a decis să Îl construiască ca reacţie la nemulţumirile personale faţă de spitalele de stat.

Ioan Simion, antreprenor Confind: Nu mi-a plăcut niciodată ce se întâmplă în sistemul de sănătate din România. Eu nu am fost internat niciodată în spital, nici măcar o zi sau o oră. Dar am fost cu părinţii şi m-a enervat la culme atmosfera, atitudinea.

Mai mult, antreprenorul a vrut să valorifice apele sărate ale izvoarelor din zonă şi astfel să readucă la viaţă tratamentele balneare în staţiunea Poiana Câmpina.

Iuliana Barbu este director de comunicare la spitalul SanConfind din Poiana Câmpina. „Izvorul a fost datat în anul 1500, iar oamenii luau pământ amestecat cu apă şi îl puneau pe locurile dureroase pentru a se trata. Nu a mai investit nimeni în aceste izvoare cu apă sărată şi ar fi păcat ca oamenii să nu poată beneficia de ce înseamnă apa sărată”, spune Iuliana Barbu. "

Puteți evalua (simbolic, +1/-1pma) ecoul:   APRECIEZ -- DEZAPROB