Novotel Antwerpen Hotel

înscris/ă în 26.06.12
MEMBRU: SENIOR
OCT-2017
+ COPII: 2 -- varsta: 6 si 8 ani

Hotel Novotel Antwerpen (Anvers)

Urmare de aici

In drumul dinspre Belgia spre Olanda am ales sa ne cazam In partea Belgiana deoarece preturile sunt mult mai rezonabile decat in Olanda. In cautarile de pe booking.com, mi-a atras atentia hotelul Novotel din Antwerpen (Anvers) - accorhotels.com/gb/hotel- ... pen/index.shtml.

Acest hotel face parte din grupul de lanturi hoteliere ACOR hotels si au cateva standarde minime pe care le respecta. Cum am mai stat in cadrul acestui land hotelier stiam la ce sa ne asteptam. Un mare plus in alegerea acestui hotel l-a avut si pretul de numai 75 euro pentru o camera de familie si parcare gratuita inclusa.

Alegerea s-a dovedit a fi una buna. Camerele hotelului sunt spatioase. Camera de familie dispunea de un pat matrimonial destul de spatios si de o canapea extensibila. Camerele sunt dotate cu tot strictul necesar: televizor, acces la internet, fierbator de apa, ceai, cafea, zahar, etc... La baie ai de asemenea toate cosmeticele necesare precum si prosoape suficiente.

Personalul de la receptie este super dragut. Check inul si chek-out-ul s-au facut foarte rapid.

Copiii au primit cadou de la receptie cate doua jocuri (fiecare), simple dar interesante si au fost foarte incantati de ele.

Hotelul are si piscina, dar nu am reusit sa o incercam.

Raportul intre calitatea hotelului si pretul platit este unul excelent. Chiar daca hotelul are doar 4 stele, arata mult mai bine decat mute hoteluri de 4*.

Este o alternativa de luat in seama.

Impresii încărcate de andreea_c in 06.02.2018 13:06:32

Validat / Publicat: 06.02.18 14:32:33

• A fost prima sa vizită/vacanţă în BENELUX

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (andreea_c); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7200 PMA (din 9 voturi) nota2

[06.02.18 14:31:39]

Mutat în rubrica "Novotel Antwerpen Hotel, ANTWERPEN [ANVERS]" (nou-creată pe sait)

- andreea_c
[06.02.18 14:38:04]

@webmasterX: da. este ok. Merci.