Marrol's Boutique Hotel

DEC-2015
REGIM MASĂ mic dejun
100 eur pe noapte cazare cu mic dejun

Cazare in centrul Bratislavei

Cu ocazia zilelor libere de 1 decembrie am ales sa vizitam Bratislava. Un oras foarte frumos, de altfel ne-a permis si vremea sa il vizitam.

Cazarea am ales-o pe booking la Marol's Boutique Hotel. Un hotel de 5 stele cu camerele un pic mai mici decat ne-am asteptat, dar un hotel primitor. Cu semineu in hol, cu o biblioteca unde puteai servi ceva de baut si citi un ziar/revista/carte.

Ne-a intampinat la sosire cu sampanie si suc pentru cea mica. Micul dejun este exceptional cu probabil aproape toate produsele pregatite la hotel, delicatesa reprezentand-o pateul de ficat de pasare.

Parcarea este asigurata de hotel la subsolul acestuia, doar trebuie sa soliciti sa iti aduca masina in fata hotelului cand vrei sa pornesti la drum. Pozitionarea hotelului ne-a permis vizitarea Castelului Bratislava si Muzeului Papusilor mergand pe jos catre aceste obiective. Ca si mancaruri traditionale recomand supa de usturoi servita in paine si niste galusti cu branza si slaninuta deasupra (parca se numeau brinzove halusky).

Targul de Craciun care se organizeaza in piata din apropierea hotelului este interesant de vizitat.

Impresii încărcate de cristianiana in 01.02.2018 09:58:54

Validat / Publicat: 01.02.18 14:51:30

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în SLOVACIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cristianiana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 8 voturi) nota2

[01.02.18 14:50:31]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

O recomandare care merită remarcată.

Mutat în rubrica "Marrol's Boutique Hotel, BRATISLAVA" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 93&ridAnt=84366

- cristianiana
[01.02.18 15:23:42]