ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.01.2018
ÎNSCRIS: 15.06.12
JAN-2018

Pizzeria Restaurant Ceres din Reghin, jud. MUREȘ

Localizarea

Venind pe șoseaua DN15 dinspre Tg. Mureș - Reghin, ajungeți în primul sens giratoriu de la intrarea în Reghin și pe partea dreaptă, după trecerea semaforizata de pietoni, observați o clădire zugrăvită în galben, cu o copertină galbenă uriașă pe care scrie Ceres, care acoperă terasa în aer liber.

În anotimpul răcoros clienții servesc pizza și ceea ce doresc în restaurantul închis, la căldură. Sala restaurantului este spațioasă, frumos decorată cu tablouri, mobilată cu mese și scaune din lemn.

Terasa este la etaj iar la parterul clădirii sunt mai multe unități comerciale.

Adresa pizzeriei restaurant Ceres este pe strada Iernuteni, nr. 1-2.

Programul de funcționare este următorul:

Luni 10-22, Marți - Joi 8-22, Vineri - Duminică 8-23.

Noi obișnuim sa mâncăm pizza in Reghin, când ne întoarcem de la schi de pe pârtia din Toplița.

În 24 ianuarie fiind zi liberă, ne-am grăbit să ajungem la schi și apoi la masă (dacă eram mai rapizi un pic, în loc să ajungem la ora 15 trecute cu fix cu câteva minute, prindeam oferta specială!).

Oferta specială este valabilă zilnic între orele 12-15 și constă în prețul de 15 lei/ orice pizza comandată. Am prins și noi oferta aceasta o dată, atunci nu veneam de la schi... de pe pârtie pleci mai greu când se încălzește la prânz (erau minus 10 °C la ora 10, iar la prânz erau deja minus 5°C, caldura mare!).

Nouă ne-a plăcut foarte mult pizza pe care am mai comandat-o în ieșirea anterioară la această pizzerie și pe care am comandat-o din noua acum, o voi comanda și data viitoare, și anume pizza Dracula, picantă dar numai cât trebuie (băiatul nostru a spus că e prea picanta pentru el), cu sos de roșii, ciuperci, mozzarella, cabanos, ceapă și usturoi, ulei picant, așezate cu pricepere pe un blat subțire în interior, încadrat de o margine pufoasă și gustoasă... mi-au plăcut foarte mult marginile pizzei, crocante si totodata pufoase in interior.

Am mai comandat Pizza Diavolo care avea salam uscat și ulei picant. Juniorul și-a ales Pizza Americană cu șuncă și porumb. La acestea am adugat sosuri de roșii.

Pizzele fără reducere au costat 17 lei/ buc. /570g..... nu e mare diferenta fata de reducerea de 15 lei.

Am mai comandat, în loc de sucuri, ciocolată caldă cu lapte, una cu aromă de vanilie și alta cu aromă de căpșuni, aveau o reclamă foarte bună așezată pe fiecare masă, astfel bărbații mei au căzut în ispita caloriilor... eu am băut doar apă. Ciocolata caldă a fost la prețul de 5 lei.

În total am avut de plătit 63 lei. Am fost serviți repede și cu mare atenție.

Va recomand această pizzerie Ceres, la care noi ne vom opri de fiecare dată cand ne vom întoarce de la schi din Toplița, pentru că pizza este gustoasă, exact așa cum ne place nouă.

Trimis de Dana2008 in 26.01.18 11:50:26
Validat / Publicat: 26.01.18 13:06:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în REGHIN [MS].

VIZUALIZĂRI: 2389 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P02 Pizzeria Restaurant Ceres din Reghin, jud. MUREȘ, terasa

krisstinna [26.01.18 15:48:21] »

@Dana2008: Of!

Îmi e foame și n-am voie sa mai mănânc până mâine

Beau și eu ceai și înghit in sec

Să vă fie de bine!

Dana2008 [26.01.18 20:50:01] »

@krisstinna: sorry ????

Zoazore [26.01.18 21:19:57] »

@Dana2008: Mmm, draceasca pizza mai mancati voi! Dracula s-a cam... ars, dar e mai bun asa!

Eu am mancat, asa ca-mi permit sa citesc si sa privesc pizze!

Ciocolata aia cu capsune ma cam tenteaza si pe mine!

Sa va fie de bine si sa mai veniti pe la Ceres!

Dana2008 [27.01.18 18:25:04] »

@Zoazore: Mulțumesc frumos pentru vizită și aprecieri!

Noi preferam pizzele dracesti ????!!!

Te pup!

mishu [17.02.18 19:19:22] »

@Dana2008: Si eu am mancat o pizza bua in Reghin astfel incat cred ca in zona se manaca bine. Pai sa va fie de bine, felicitari, votat cu mare drag.

Dana2008, mishu, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în zona Reghin? :