ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.04.2010
DIN: Cluj-Napoca
ÎNSCRIS: 26.04.10
SEP-2009

Vacanta Siam

Noi am ajuns la Siam din greseala. Trebuia sa zburam spre Kusadasi dar s-a amanat zborul. In loc de o vacanta de 3 stele cu demipensiune am primit o vacanta de 5 stele all inclusive. Deci am fost foarte satisfacuti.

In mare Siam este excelent pentru o vacanta la mare. Carcotasii vor gasi tot felul de lucruri, poate ca nu e chiar de 5 stele, dar piscina face totul: D.

Mancarea a fost super buna! Si animatorii pe masura. Pentru cei cu copii recomand cu toata caldura. Am observat ca se ocupa de copii foarte bine. Noi am prins o camera tare draguta care nu a avut nimic. La fel si prietenii nostrii si inca cativa romani care s-au aflat in avion cu noi.

Ca si excursie recomand Pamukkale, dar numai cuplurilor fara copii pt ca e destul de obositor. In schimb merita toti banii! Pentru mai multe detalii puteti sa ma contactati.

Trimis de RalucaF in 26.04.10 12:57:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: In Oren, Hotel Club Fiord

VIZUALIZĂRI: 2388 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (RalucaF); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina

cc_iordachescu [26.04.10 13:10:37] »

Bun venit pe site!

Ne-ar fi de real folos dacă ai da mai multe detalii despre cum a fost cazarea, masa, plaja, etc.

Ai afirmat că:

Noi am prins o camera tare draguta care nu a avut nimic.

Să înţeleg că nu a avut nimic în neregulă?

Exprimarea e un pic ambiguă şi lasă loc la interpretări!

valimi [26.04.10 13:15:10] »

Vorba lui Dezbracatu, cu sculat, spalat, plecat, mancat, etc. Parca ne-ai trimis o vedere de la Belek si nu ti-a ajuns locul pe spatele pozei sa ne scrii mai mult...

Pai, daca mergeam eu intr-o vacanta de 5* in Turcia scriam si pe poza. Mai incearca, cred ca e prea multa lume curioasa si nu vrei sa te contacteze si sa te deranjeze atatia.

CCRRIISSYY [26.04.10 13:34:39] »

Doar 370 eur pt 2 pers, 7 zile cu avionul? Mi se pare ceva putred la mijloc....

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [26.04.10 14:24:55] »

Fain ghinion ati avut cu amanarea zborului.

georgiana [26.04.10 21:40:29] »

Mi-au placut pozele tale!

Si eu merg in Belek in 2 iunie, dar la alt hotel si vroiam chiar sa mai vad si alte imagini din Belek.

Multumesc, pentru mine a fost util si te rasplatesc cu un vot!

RalucaF [18.05.10 14:53:23] »

Scuze ca nu am fost prea clara. DA: camera noastra a fost in regula si nu a avut nimic in neregula. Am citit alte review-uri cum ca altii au nimerit camere proaste. Eu nu am auzit de asa ceva. Cei care ne-au dus bagajele cica au cam cersit de la prietenii nostrii mai multi bani. Noi le-am dat 2 euro. In fiecare zi ni se reumplea frigiderul si curat s-a facut in fiecare zi. Doar parca in penultima zi nu ne-a pus la baie prosop pentru picioare. Prosoapele se schimbau numai daca doreai, adica trebuia sa le lasi undeva anume daca doresti altele.

Plaja e ok, cu nisip fin, dar oricum nu mergi descult pe nisip la 40 de grade. O plimbare seara e ideala in schimb. Intrarea in mare e cu pietre si destul de abrupta (gen Costinesti). Se pot vedea in poze foarte bine.

Sezlongurile trebuie ocupate de dis de dimineata. Noi faceam cu schimbul cu prietenii nostrii si careva din noi la ora 7 era prezent cu prosoapele sa ocupe locuri bune. Cred ca si daca nu faci asta tot gasesti locuri dar nu unde iti place. De furat nu se fura nimic de pe acolo. Noi am patit ca am uitat in spatele sezlongului aparatul foto si hainele si cand ne-am intors dupa vreo ora erau tot acolo.

Seara se tineau spectacole intr-un mini amfiteatru.

Ca si bauturi stiu doar de bere ca era Tuborg, sucuri naturale cate doreai. Eu am baut si cocktailuri care erau tare bune. Am inteles ca vodka era contrafacuta. Nu stiu. Eu am incercat intr-o zi sa beau dar era din aceea tare si naspa.Parerea mea.Rusii nu aveau nici o treaba.Numai din aceea consumau.In schimb ginul tonic era bun.

Nu e nimic putred in legatura cu banii... am specificat ca ni s-a anulat zborul si asa ne-a rasplatit agentia. Oricum zborul nostru a avut intarziere si deci am ajuns la ora 23 in hotel, iar in ziua cand am plecat au inceput ploile deci am pierdut-o si pe aceea.

In schimb nu am fost satisfacuti de ghidele noastre. Trebuiau sa vina cu noi in excursia de la Pamukkale si ne-au trimis ghid turc care pana la urma ne-a povestit mai multe decat ar fi stiut ele cred ca. In schimb au ei intre ei tot felul de invarteli. Adica mergi la anumite fabrici pt ca au procent din ce cumperi cei care te duc acolo. Iar la piscina Cleopatrei noi stiam ca trebuie sa platim 13.5 euro ca sa intram in apa (ne-au zis ghidele de la agentia prin care am mers), iar ghidul turc ne-a cerut 15 euro. Noi platisem deja la ghiseu, iar el s-a enervat de numa dar restul grupului i-au platit lui parca. Nu sunt sigura pt ca nu i-am urmarit pe restu. Dupa cum ziceam tot felul de invarteli. Asta e.

In rest sper ca pozele completeaza golurile.

webmasterXY* [18.05.10 15:00:10] »

In caz ca nu ai vazut ce este scris cu rosu iti reproduc si aici mesajul :

ATENTIE! referirile la AGENTII si alte entitati din Romania care functioneaza pe principii COMERCIALE - altele decat cele recomandate oficial de AmFostAcolo.ro - sunt INTERZISE

Puteti trimite, in schimb, aceste informatii prin intermediul mesajelor personale (pe privat).

Sper ca pe viitor ai inteles.

mariana2003 [25.06.10 07:47:27] »

bună tuturor!

eu vreau să merg acolo cu familia în 13 iulie 2010 și mă interesează mai multe detalii în legătură cu serviciile care sunt incluse la prețul pe sejur 7 nopți EXTRA UAI cumparat ieri de 760 Euro/persoană LA OFERTA de la o agenție de turism

RalucaF [26.06.10 10:13:12] »

Salut.

Pai serviciile care sunt incluse pentru UAI la Siam sunt safe-ul, faptul ca puteai bea bauturile din frigiderul din camera care era reumplut zilnic, bineinteles wireless, puteai bea cat vroiai si ce vroiai de la baruri, aveai o data gratis mancarea de la unul din restaurantele A la carte. Noi am fost la cel balcanic iar eu personal nu am fost incantata de mancare. Nu era pe gustul meu, nu ca nu era buna. Ce mai era inclus in UAI: hidrobicicletele, canoe si surfing, volei pe plaja, basket, mini golf, ping-pong, iar terenurile de tenis sunt iar gratis dar daca vrei racheta si minge parca se plateste. Apoi stiu ca mai intrau in UAI: baia turceasca, sauna, sala de fitness.

Cam atata imi aduc aminte. Dar daca vrei sa ma intrebi despre ceva anume, poti oricand.

Sper ca te-am lamurit in mare.

Distractie placuta la Siam!

CCRRIISSYY, georgiana, mariana2003, RalucaF, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂSiam Elegances & SPA [Bogazkent]: