Pensiunea Socriţa [Corbu, CT]

AUG-2017
REGIM MASĂ pensiune completă
2000 lei
+ COPII: 1 -- varsta: 5 luni

Pensiunea Socrița: ceea ce ne-am dorit!

La sfârşitul lunii august şi începutul lunii septembrie am mers (2 adulți) cu bebelușul de 5 luni la Corbu. După numeroase căutări și cerut opinii, am optat pentru Pensiunea Socrița... și odată ajunși acolo am fost încântați de ceea ce am găsit:

1. Gazda, domnul Cristi, ne-a sunat cu o zi înainte de sosirea noastră să ne prezinte meniul și să se asigure că e pe placul nostru (am optat pentru pensiune completă);

2. Chiar dacă am ajuns la pensiune dimineața la ora 8, după o plimbare pe plajă, am stat la răcoare în curte și la ora 11 ni s-a predat camera.

3. Am fost cazați într-o cameră din anexă (nu în clădirea principală) care a fost tare drăguță, încăpătoare, curata și cu aer condiționat. Deși ni s-a pus la dispoziție, nu am optat pentru pat suplimentar/pătuț pentru bebe: având în vedere că bebele avea 5 luni nu l-am considerat necesar, iar patul matrimonial a fost suficient de încăpător pentru 3.

4. Gazdele au fost așa cum ne-am dorit întotdeauna să găsim la pensiunile agroturistice: oameni extrem de atenți la dorințele noastre, la detalii (curățenie in curte și în camere), ne-au oferit informații prețioase despre Corbu, plaje etc., au povestit cu noi, dar ne-au respectat intimitatea (intrau pentru menaj la cerere, pentru a nu deranja).

5. Mâncarea a fost întotdeauna fff bună: dimineața în general erau cam aceleași feluri, dar puteam opta ce doream mai mult/ mai puțin/ cum să le combinam. În schimb, pentru celelalte două mese, în fiecare zi am avut altceva, iar mâncarea, gătită de "Socrița" și de ajutoarele dumneaei a fost pe gustul nostru și gătită cu mult drag. Ne-am cumpărat niște fructe din sat, dar efectiv la câtă mâncare a fost (la cină primeam și fructe) nu am mai avut când să le mâncăm.

6. Pensiunea este ideală pentru familiile cu copii. Majoritatea celor cazați aveau copii (5-12 ani) care se distrau de minune în curte, unde există o trambulină, mașini cu pedale, căsuța cu tobogan etc.

7. Cu siguranță vom reveni, pentru că pentru noi a fost un sejur reușit și o pensiune unde am găsit exact ceea ce ne-am dorit: relaxare, oameni frumoși, curățenie, mâncare pe gustul nostru și un vin buun (în curte există vreo trei frigidere cu răcoritoare, apa minerală/ plată, bere, vin etc. la preț de supermarket).

Impresii încărcate de AnaC in 12.01.2018 00:28:29

Validat / Publicat: 12.01.18 07:58:09

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (AnaC); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 9 voturi) nota2

[12.01.18 07:57:40]

Cu ocazia primul review scris pe site, @AnaC: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 65&ridAnt=84052