Pensiunea Tudor

înscris/ă în 28.08.17
DEC-2017
REGIM MASĂ Demipensiune + Masa de Revelion

Revelion 2018. Memorabil

Am lasat sa se mai scurga cateva zile de la Revelionul (2017-2018) petrecut la Pensiunea-Restaurant TUDOR din Rasnov, pentru a lasa timp impresiilor sa se sedimenteze, cumva.

Nu prea scriu de obicei despre locurile pe unde am fost, desi trebuie sa recunosc ca inainte de a merge undeva citesc cateva impresii/recenzii lasate de cei care au fost acolo.

De data aceasta, insa, vreau sa las si eu cateva randuri, pe de o parte, ca multumire pt. cei care au prezentat in postarile lor (despre aceasta pensiune), o imagine corecta (zic eu), onesta si fara exagerari, pe de alta parte din dorinta de a participa si eu la preocuparea celor care vor sa prezinte locurile pe unde au fost intr-o lumina corecta.

Trebuie sa spun ca inainte de plecare am vazut si impresii descurajatoare, dar ajuns aici am avut placuta surpriza ca lucrurile sa fie foarte in regula.

Pensiunea, destul de mare, inconjurata de, probabil, 9.000-10.000 mp, iti da sentimentul, destul de rar (mai ales pt. cei care traiesc la oras), ca poti respira in voie si ca spatiul acesta, desi pt. putin timp, iti apartine si tie.

Interiorul primitor, cu camere generoase si mobilier prietenos. Linistea, desi eram in pline sarbatori de iarna, era la ea acasa.

Restaurantul, cu meniu variat, mancaruri traditionale, gatite de un sef-bucatar cu gusturi pe gustul meu.

Masa de Revelion imbelsugata, dar mult prea plina pt. unul care ar vrea sa ma dea jos cateva kilograme (de mine zic).

Gazde ospitaliere, personalul atent, cu disponibilitate de a face totul pt. a te simti bine.

Ca sa scurtez, una peste alta, pot sa spun ca de-abia astept sa vina primavara sa mai petrecem o minivacanta "la Tudor", pt. ca sunt sigur ca atunci cand totul va inverzi, bucuria va fi si mai mare.

Am fost acolo si stiu ce spun!

Impresii încărcate de ionescul in 09.01.2018 17:43:51

Validat / Publicat: 09.01.18 19:28:41

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Bucovina, Maramures, Apuseni, Banat, Delta

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ionescul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 5 voturi) nota2

[09.01.18 19:28:16]

@ionescul: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 24&ridAnt=84012