Maya Panzio (unitate neclasificată)

08.01.2018
Avatar Mamaligar
DIN Satu Mare
înscris/ă în 29.07.13
DEC-2017
REGIM MASĂ DP
+ COPII: 1

Recomand

O pensiune modernă, cu apartamente cochete, un bistro excelent la parterul pensiunii. Mobilier elegant, nou, personal tânăr, amabil, tot timpul simți că sunt acolo, pentru ați face șederea plăcută.

Am optat pentru demipensiune, mâncarea a fost excelentă, asta a însemnat mic dejun-bufet și cină pe alese, dintr-o listă de multe și variate feluri. Porțiile erau atât de mari, încât ne-ar fi ajuns și una la trei persoane, așa că dacă ne întoarcem, vom opta doar pt. mic dejun și vom cina a la carte, erau prea multe feluri care ne mai făceau cu ochiul din meniul larg.

La mic dejun primești o cafea sau ceai de la bar, nu ești servit cu zama lungă obișnuită de la hoteluri în regimul de bufet suedez.

Parcarea e cam anevoioasă, strâmtă în curtea interioară a pensiunii. Intrarea e în pantă. Dacă nu ești familiarizat cu parcările la milimetru, cere mai bine să-ți dea un loc în fața clădirii pe stradă.

Te afli la câțiva pași de Aquapolis și la o plimbare de câteva minute de centrul orașului.

Prețurile sunt mult sub cele ale hotelurilor din zonă și condițiile se ridică la 4 stele.

Impresii încărcate de Mamaligar in 08.01.2018 17:55:39

Validat / Publicat: 08.01.18 18:29:09

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în UNGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Mamaligar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5000 PMA (din 6 voturi) nota2

[08.01.18 18:18:13]

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Maya Panzio, SZEGED" (nou-creată pe sait)

[08.01.18 18:30:35]

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție.

- roth
[09.01.18 20:32:39]

O locatie ce merita retinuta si incercata si la care m-as bucura sa citesc mai multe amanunte de imbrejurimi, si tot ce ar ajuta locatia si ar pune-o in valoare

Vacante faine

- Mamaligar
[09.01.18 22:28:33]

@roth: Poze n-am, dar ce vezi pe site-ul pensiunii corespunde realității. Noi am mers pentru baie, am și profitat din plin de Aquapolis, așa că am avut doar plimbări de seară în centrul orașului. Dacă treci podul de lângă pensiune, cu o plimbare de 10 minute ai ce vedea. Un dom impresionant și totodată prietenos, aspect rar întâlnit la clădirile astea (spune ateul din mine :D), ziduri și porți de cetate, clădiri impozante, frumoase și bine întreținute, pe străduțele pietonale, toate având izul specific austro-ungar, în cele mai multe avându-și sediul instituții publice și de cultură sau hoteluri și localuri. Te poți plimba de-a lungul Tisei, pe o porțiune bună e o faleză minunată. Ce mi-a plăcut cel mai mult, orașul este împânzit de statui mai vechi și mai noi. Unele cu personalități, dar cele mai multe sunt creații artistice, majoritatea haioase și expresive. Le întâlnești la tot pasul, în parc, pe faleză, în fața mallului, la colț de stradă, pe scările clădirilor șamd. Dau orașului un aer boem, unic.