ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.01.2018
ÎNSCRIS: 03.11.12
AUG-2017

încărcat de pe telefon!

La masă printre căței 'La Păducel'

Pentru prima oară căutând un loc de servit masa în Sarata Monteoru, şi neavând prea multe variante (stațiunea dacă pot spune aşa, este mică şi cu puține restaurante), am hotărât să mergem " La Păducel" văzându-l aşezat într'o pădurice, la adăpost de soarele arzător de august.

Sunt câteva separe-uri amenajate in stil rustic, comanda ne-a fost luată şi adusă relativ repede, mâncarea a fost bună (am luat păstrăv, legume, ceva pui...) dar pesemne că şi câinii din zonă aflasera cât de gustoasă e mâncarea, că s-au autoinvitat în separeul nostru... şi nu s-au lăsat duşi... în loc să fiu atentă la mâncare mai ales că era şi copilul de doi ani in dotare, am alungat cum am putut câinii. Veneau, miroseau, dădeau cu nasul aproape de farfurii şi îmi speriau copilul. A fost foarte neplăcut.

Mai erau şi câteva pisici, şi ele s-au postat la picioarele noastre când au văzut că e rost de carne.

Câinii - alungați - mergeau până la poartă apoi se reîntorceau şi mai cu elan şi insistență adulmecând farfuriile. Am cerut ajutorul personalului dar nu au făcut mare lucru, câinii au revenit. A fost o masă chinuită, "păzită" de boturi umede de căței hămesiți.

Din această cauză, am rămas cu o impresie negativă (oare s-a luat vreo măsură de igienă in privința asta?) şi probabil voi ocoli locul data viitoare.

Deşi, în rest, nu as avea mari obiecții (ba da, limonada verde ca iarba fără gust dar cu mulți coloranți şi chimicale).

Trimis de FrancescaClara in 04.01.18 22:27:32
Validat / Publicat: 04.01.18 23:44:23

VIZUALIZĂRI: 1851 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (FrancescaClara); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 Sunt mese mai mari dar şi câteva separe - uri

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în zona Sărata Monteoru? :