ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.12.2017
ÎNSCRIS: 27.12.17
DEC-2017

încărcat de pe telefon!

Un Crăciun superb

Am ales să petrecem Crăciunul într-un grup de 4 persoane în această pensiune, în perioada 23-26 decembrie.

Menționez că numele pensiunii s-a schimbat recent în Voievod Park, deoarece ea a fost preluată de altcineva, herghelia din incintă fiind deținută de o persoană diferită. Tocmai de aceea nu am ținut cont de părerile negative din perioada în care pensiunea aparținea fostului patron, sejurul fiind unul cu adevărat reușit.

Am fost cazați într-o clădire separată de cea în care luam masa și ne-am bucurat de o liniște desăvârșită, întreaga zonă fiind de fapt una liniștită, fără trafic intens, ideală pentru relaxare.

Pensiunea este foarte curată, îngrijită, se efectuează menajul zilnic. În camere era cald, chiar am fost nevoiți să oprim caloriferul în 2 seri. Patul și pernele sunt foarte confortabile, am dormit foarte bine.

Un dezavantaj ar fi faptul că se aude gălăgie din alte camere, pentru că ele nu sunt bine izolate, dar acest lucru depinde și de celelalte persoane cazate în pensiune, dacă ele sunt gălăgioase sau nu. Noi am fost puțin deranjați într-o seară de cei de deasupra noastră, dar incidentul nu s-a repetat ulterior.

În ceea ce privește mesele, sejurul nostru conținea demipensiune, iar mesele au fost bogate. De menționat faptul că de fiecare dată cina a conținut ceva diferit: în prima seară am servit mai multe feluri de friptură cu cartofi la cuptor și salată, apoi sarmale și tochitură, iar în seara festivă pe lângă aperitiv, am servit piftie și frigărui la grătar. În fiecare seara am avut și desert.

De asemenea, micul dejun a fost foarte bogat, primeam de fiecare dată prăjituri facute în casa, care erau absolut delicioase, iar în ultima zi ni s-a oferit la micul-dejun chiar și supă. Mâncarea a fost cu adevărat gustoasă, foarte bine gătită, iar servirea impecabilă. Ospătarii au fost foarte amabili cu noi, ne-au oferit chiar și din prajiturile făcute în casă pentru drum. De asemenea, toată băutura era inclusă în prețul pachetului, astfel încât în fiecare zi serveam ce doream fără a plăti ceva în plus.

Doamna care deține pensiunea este o persoană deosebită, foarte amabilă, dornică să ne răspundă la toate întrebările și care ne-a sfătuit ce sa vizităm.

Cea mai reușită seară a fost cea festivă, din data de 25, când am primit colindători din zonă. De asemenea, am avut toată seara la dispoziție un DJ care a animat atmosfera, iar muzica a fost foarte bună. Ne-am simțit foarte bine.

Ca un rezumat, pensiunea este de nota 10 și vă sfătuim să vizitați și herghelia din incintă. Caii sunt foarte frumoși și bine îngrijiți, existând și posibilitatea orelor de echitație contra cost.

Trimis de BiancaIngrid in 27.12.17 21:51:15
Validat / Publicat: 27.12.17 22:47:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SUCEVIȚA.

VIZUALIZĂRI: 873 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (BiancaIngrid); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Desertul din seara festivă, absolut delicios!
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 28.00 EUR pe cameră

[27.12.17 22:01:36]

@BiancaIngrid: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 89&ridAnt=83717

Zoazore
    [28.12.17 10:54:54]

@BiancaIngrid: Foarte frumos ai descris! La mulți ani!

BiancaIngridAUTOR REVIEW
    [28.12.17 11:40:22]

@Zoazore: Mulțumesc! La mulți ani!

BiancaIngrid, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Voievod Park (ex Forest Ecvestru Park) :