ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.12.2017
ÎNSCRIS: 30.07.08
STATUS: CHIBIȚ

Sărbători Fericite!

Tu n-ai văzut pădurea, copile drag al meu,
Pădurea iarna doarme, c'aşa vrea Dumnezeu.
Şi numai câte-un viscol o bate uneori,
Ea plânge atunci cu hohot, cuprinsă de fiori.
Şi tace-apoi şi-adoarme, când viscolele pier,
În noaptea asta însă, vin îngerii din cer.
Şi zboară'ncet de-alungul pădurilor de brad,
Şi cântă'ncet; şi mere şi flori din sân le cad.
Iar florile s'anină de ramuri până jos
Şi-i cântec şi lumina şi-aşa e de frumos!
Iar brazii se deşteaptă, se miră asta ce-i,
Se bucură şi cântă ca îngerii şi ei.
Tu n-ai văzut pădurea, copile drag al meu,
Dar uite ce-ţi trimite dintr'însă Dumnezeu.
Un înger rupse-o creangă din brazii cu făclii,
Aşa cum au găsit-o, cu flori şi jucării.
Departe într-un staul e'n faţă-acum Isus,
Şi îngerii, o, câte şi câte i-au adus.
Dar el e bun și'mparte la toţi câţi îl iubesc,
Tu vino, şi te'nchină, zi: "Doamne-ţi mulţumesc".

Pomul Crăciunului-George Coșbuc

Sărbători liniștite, lumină în casă și în suflet, fiți buni și dăruiți iubire, măreția acestei zile să vă aducă înțelepciunea de a ierta și a ajuta pe cei mai puțin norocoși decât voi.

Crăciun Fericit!

Echipa AmFostAcolo

Trimis de webmaster in 24.12.17 06:12:53
Validat / Publicat: 24.12.17 07:32:08

VIZUALIZĂRI: 1418 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
[1 PMA]

elviramvio [24.12.17 07:54:58] »

Crăciun plin de bucurii sa aveți toți cei din echipa AFA!

Mihai18 [24.12.17 08:44:20] »

Mulțumesc d-le Cornel pentru frumoasa urare, asociată cu minunatele versuri ale poetului nostru drag și o melodie veselă și tradițională.

Vă urez Crăciun fericit și un an bun.

La Mulți Ani echipei AFA.

Floryn81 [24.12.17 08:56:22] »

Mulțumim frumos pentru urări! La rândul nostru, dorim echipei AFA și tuturor călătorilor Crăciun fericit, sănătate și numai bucurii!

mishu [24.12.17 09:34:44] »

@webmaster: Iar imi incalc regula si sar randul (mai am 7 pagini de articole de recuperat), insa acest articol are prioritate deplina si nu pot decat sa urez si eu intregii echipe care un an intreg se straduieste (si reuseste cu brio) sa ne insenineze zilele, sau sa ne stranga la un loc in momentele mai neplacute, sa ne faca sa ne simtim ca o mare familie.

Pentru mine acum cu atat mai mult acum simt aceasta mare familie alaturi si ma bucur de fiecare moment petrecut impreuna.

Dragi prieteni Sarbatori Fericite! Craciun Fericit! si un an nou plin de multumire sufleteasca.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
TEOANCA [24.12.17 09:50:02] »

@webmaster:

Dragă echipă, vă mulțumesc pentru urări.

Pe unii vă cunosc mai bine, pe unii mai puțin și pe alții deloc. Pentru munca voastră de echipă însă am același respect. Pentru toată și pentru toți.

Aș scrie multe pagini despre ce cred că faceți voi aici, despre zecile de turiști cu care stau de vorbă despre site și care îl citesc frecvent, despre faptul că citesc și mă gândesc la voi de câte ori pot, dar și acum ca și în multe alte zile mă așteaptă treabă și iar treabă.

Sunt mereu pe aproape-gen laptop pe blatul de la bucătărie printre oale , alături de voi cu gândul chiar dacă nu am mai scris de ceva vreme.

Să vă fie bine alături de cei dragi. Sănătate și Sărbători luminate.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][6 voturi]
crismis [24.12.17 10:17:44] »

Echipa AFA, esti extraordinară! Sărbători fericite, pace și sănătate tuturor!

Nasshu [24.12.17 11:10:50] »
Sărbători faine și liniștite, @all!

★·. ·´¯'·. ·★ ???????????? La mulți ani! ???????????? ★·. ·´¯'·. ·★

Zoazore [24.12.17 13:19:27] »

@webmaster: Draga echipa AFA, si eu va multumesc pentru inca un an minunat petrecut impreuna. Cu bune, cu rele, cu bucurii si cu tristeti, Marea Familie AFA a fost unita.

Bat acum la usile voastre sa va colind. Pentru anul ce vine, va doresc ce mi-as dori mie: liniste, pace. sanatate, bucurii, vacante frumoase, drumuri bune si-un dram de noroc.

Plata pentru colindul meu va cer zambete si bucurie!

La multi ani, AFA, la multi ani, AFA-isti!

Va imbratisez cu drag si va pup!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
mihaelavoicu [24.12.17 15:32:11] »

Să auzim de bine. Să fie liniște și înțelegere. Să fim uniți, să ne păstrăm dragostea de neam, să avem pace în țară și în suflete, gânduri curate, liniște interioară și nu în ultimul rând, sănătate! Un an cu bine!

ANILU [24.12.17 16:04:25] »

@webmaster: Mulțumesc pentru urări.

La fel doresc și eu tuturor, sărbători fericite și liniștite, un an nou plin de bucurii și călătorii, alături de cei dragi.

Familia AFA am simtit-o anul acesta aproape de toate evenimentele plăcute sau mai puțin plăcute.

La mulți ani!

zlatna [24.12.17 17:58:50] »

@webmaster: Crăciun fericit tuturor membrilor AFA.

maryka [24.12.17 18:00:01] »

Crăciun fericit întregii echipe AFA, sărbători liniștite, alături de cei dragi! La mulți ani!

mprofeanu [24.12.17 20:25:31] »

@webmaster: Tuturor multă sănătate, putere de muncă, bucurii și un Crăciun Minunat! La Mulți Ani!

tata123 🔱 [24.12.17 21:00:21] »

@webmaster + all: Crăciun liniștit alături de familie, sănătate și numai lucruri bune întregii comunități AmFostAcolo, dar și celor care conduc, administrează și lucrează pentru AFA. Crăciun cu bine!

Aurici [24.12.17 22:09:59] »

@webmaster: Craciun Fericit alaturi de cei dragi!

urjanclaudiu [25.12.17 09:46:10] »

SĂRBĂTORI FERICITE tuturor celor ce formează "marea familie AFA" - Cornel, echipa de webmasteri, prieteni, colegi!

Să aveţi cu toţii zile senine şi clipe frumoase alături de cei dragi!

nicole33 [25.12.17 20:41:39] »

@webmaster:

Crăciun fericit!

Dana2008 [27.12.17 10:16:37] »

Crăciun fericit!

Dan&Ema [02.01.18 19:04:08] »

@webmaster: La multi ani cu sanatate!

ANILU, Aurici, crismis, Dan&Ema, elviramvio, maryka, mihaelavoicu, Mihai18, mishu, mprofeanu, tata123 🔱, TEOANCA, zlatna, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂDin viața comunității AmFostAcolo: