Pacific Hotel

Avatar Catalin Mate
DIN Oradea
înscris/ă în 18.07.16
NOV-2017

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Hotel Pacific - optiune bună de cazare în Timişoara

Salutări,

Am ales cazarea pentru o noapte la Hotel Pacific datorită review-urilor bune găsite pe booking şi totodată preţului bun în comparaţie cu celelalte opţiuni prezente la data respectivă.

Rezervarea - prin intermediul booking, fără avans, urmată de un telefon pentru confirmare (îmi place să fiu sigur 100%).

Locaţia - relativ bună. Nu este foarte aproape de centru dar se poate parcurge distanţa şi la pas în aproximativ 30 de minute. Cu maşina se parcurge în aproximativ 10 minute. Zona este una liniştită, fără prea multă poluare fonică şi fără aglomeraţie peste măsură. Un MARE plus este dat de parcarea încăpătoare, tot ce îţi doreşti după o cursă prin oraşul destul de aglomerat.

Check in - rapid, cu un buletin şi plata pe loc a sumei stabilite prin booking. Personalul de la recepţie îl consider a fi foarte amabil. Din cauza faptului că hotelul găzduia o petrecere în sala restaurantului de la parter, ne-au oferit opţiunea de a schimba camera dublă matrimonială care se afla la etajul I cu un apartament cu două camere aflat la etajul al 3+lea. Nu am plătit nimic în plus iar în schimb am beneficiat de mai multă linişte şi mai mult confort.

Camera - foarte călduroasă, încăpătoare, baie curată, semnal wi-fi ok, TV cam mic pentru distanţa pat-TV. Am aşteptat cam mult până să ajungă apa caldă la noi, dar în cele din urmă nu am catalogat asta ca fiind o problemă. Problema majoră a fost însă lipsa prizelor de lângă pat, defapt lipsa prizelor din cameră. Înafară de o priză triplă care era în totalitate ocupată, am mai găsit doar una liberă.

Mic dejun - nu sunt cel mai pretenţios, deci din punctul meu de vedere micul dejun a fost unul delicios. Am beneficiat de: ouă ochiuri sau omletă, roşii, castraveţi, crenvurşti, măsline, şniţel, şuncă, salam, salată de vinete, brânză topită, unt, gem, cereale, lapte, prăjiturele, clătite, cafea, suc natural, etc.

Hotelul mai deţine un restaurant imediat lângă clădire. Nu l-am încercat, dar erau destui clienţi înăuntru.

în concluzie recomand acest hotel pentru locaţie, personal, camere şi mic dejun.

O zi bună!

Impresii încărcate de Catalin Mate in 07.12.2017 15:07:45

Validat / Publicat: 07.12.17 17:15:11

• A fost prima sa vizită/vacanţă în ROMÂNIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Catalin Mate); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  10800 PMA (din 11 voturi) nota2

[07.12.17 17:12:25]

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Pacific Hotel, TIMIȘOARA" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 80&ridAnt=83511

[07.12.17 18:07:39]

- Catalin Mate
[08.12.17 10:37:49]

@webmasterX: Locatie corecta

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

pagină generată in 0.596221923828 sec