Pensiunea Casa Noastră [Baia de Fier]

07.12.2017
Avatar bobby2000
înscris/ă în 12.08.13
DEC-2017

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

O pensiune minunata

Pensiunea este intr-adevar speciala.

Interiorul este foarte frumos utilat, cu foarte mult bun gust; parerea mea este ca au apelat la un designer. Temperatura afara era de cateva grade, prin urmare au facut focul... cam mult, la capitolul asta. Probabil ca nu poate fi reglat, ideea este ca temperatura peste noapte cred ca ajunge la peste 30 de grade. Ne-am trezit pe rand sa inchidem caloriferul, sa deschidem geamul, sa deschidem geamul sau caloriferul. Ideea este ca nu o spun ca pe un minus, sunt mai friguros de felul meu si prefer caldura insuportabila decat frigul.

Dezavantajul acestei pensiuni in anotimpuri reci este ca nu te poti bucura de curtea pe care o au. Este imensa, au o grooza de lucruri pentru copiii mici cat si pentru cei mari.

Camerele sunt in regula, la fel si baile. Nu sunt ceva nemaipomenit dar sunt dotate cu tot ce le trebuie. In bucataria vilei gasesti ablot tot ce vrei.

Sa trecem la capitolul gade. Super de treaba. Sunt amabile, glumetze, te face sa te simti ca te-ai dus la matusa preferata. Am comandat mereu mancare la ele, a fost de nota 20. De retinut, daca vreti 4 ciorbe, comandati doar 2. Noi am comandat vreo 8 ciorbe si am mancat cred ca fiecare cate 2 si tot a mai ramas 1/2.

Sunt locuri de parcare iar in zona sunt multe de vizitat.

Gazda nu are nimic impotriva sa vii cu bautura sau mancare, Are gratar in curte.

Impresii încărcate de bobby2000 in 07.12.2017 14:44:56

Validat / Publicat: 07.12.17 17:00:43

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (bobby2000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8300 PMA (din 8 voturi) nota2

[07.12.17 17:00:06]

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 10&ridAnt=83510

[07.12.17 18:06:42]

- bobby2000
[07.12.17 18:49:02]

@webmaster:

Salut, da pensiunea este exact acolo, se intra din sosea, pe dreapta fupa curba de 90 de grade.

- Zoazore
[07.12.17 20:24:18]

@bobby2000:

= de ce?

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

pagină generată in 0.752902030945 sec