Unde mâncăm în Buzău și împrejurimi?

07.12.2017
75,50
+ COPII: 2

Restaurant-pizzerie La Curtea Veche

Prea scump!

Pe data de 06.12.2017 am fost cu familia în mun. Buzău la un concurs de colinde organizat de Consiliul Local Buzău. La sfârșit, până să se înceapă jurizarea și acordare de premii, unde să mâncăm? Hai la restaurantul - pizzerie Curtea Veche, aflat în apropiere.

Interior frumos aranjat, curat, cu ospătari receptivi și respectuoși.

Pentru copii am comandat o pizza, sucuri, iar eu am servit o ciorbă de burtă.

La ciorba de burtă am primit trei felii medii de pâine destul de uscată, smântână și un adei iute (fără usturoi). Ca să o dreg un pic și cu oțet, a trebuit să folosesc oțetul balsamic... ciorba s-a colorat aiurea dar și gustul lăsa de dorit. Copiii nici nu au vrut să guste din ea.

Pizza era gustoasă dar fără ketchup. Când am solicitat, am primit puțin bulion sau suc de roșii într-o cănuță, care a costat în plus 3 lei!!

Sucurile erau de 330 ml.

La sfârșit când am văzut ce prețuri se practică, am zis că nu se merită, fapt ptr. care, nu recomand.

Impresii încărcate de vio49 in 07.12.2017 09:38:50

Validat / Publicat: 07.12.17 10:21:24

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Bucovina, Baile Felix, Harghita Băi, Miercurea Ciuc și altele

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (vio49); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos