Modern Hotel

AUG-2017
4400 ron
+ COPII: 2 -- varsta: 11 luni si 4 ani

Sejur placut

Bine v-am gasit! De ceva vreme ma bazez pe experientele celorlalti cand imi aleg unde sa-mi petrec vacanta!

Dornica de mare si cu 2 copii mici, unul sub 1 an am ales Hodel Modern Mamaia. Am achizitionat pachetul de 5 nopti din martie cu pretul de 4400 camera dubla cu pat suplimentar (canapea) platind cu tichete de vacanta.

Am ajuns la pranz si predarea camerei s-a facut pe la ora 16.00, fara loc de parcare. Parchezi pe unde apuci sau dai ceva paznicului de la hotelul vecin.

Am stat in camera nr 1, chiar langa receptie, camera spatioasa cu gresie pe jos, AC, TV, balcon dotat cu masuta, scaune si fir pt uscat. Baia ok. Curatenie zilnica, lenjeria schimbata o data, totul se facea dupa ora 9.00, gaseam mereu AC pornit pina in pranz.

La masa fie intrai cu primul val la deschiderea restaurantului fie asteptai o ora si gaseai loc usor. Tavile goale din bufet erau reaprovizionate, mancarea gustoasa, o sg data nu mi-a placut un gust la un sos si nu-s pretentioasa.

Mancarea ok. Nimic deosebit. Fara probleme digestive.

Pe plaja ok. Nu cautam primul rand asa ca sezlongul nu era o prob.

Seara programe ok.

Personalul ok, au existat prob semnalizate de alti clienti si imediat au sunat pt remediere. Seful de sala un om dragut, la fel si tinerii care debarasau mesele imediat ce te ridicai.

Hotel eminamente ocupat de familii cu copii cuminti, baiatul de 4 ani si-a facut multi prieteni. Nu erau galagiosi.

Locul de joaca slabut. Mai mult la mica piscina.

In incheiere noua ne-a placut daca am fi luat pachetul mai devreme ar fi fost si mai bine.

Anul acesta optam pt Bicaz Pirate Resort de dragul baiatului. Speram de bine 😊!

Impresii încărcate de geo85 in 06.12.2017 11:30:59

Validat / Publicat: 06.12.17 12:37:33

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (geo85); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 7 voturi) nota2

[06.12.17 12:37:19]

@geo85: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 17&ridAnt=83496

- cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[06.12.17 12:54:00]

@geo85:

Anul acesta optam pt Bicaz Pirate Resort de dragul baiatului. Speram de bine 😊!

Bună ziua,

Noi am oscilat pentru anul viitor între Modern și Bicaz și a ieșit câștigător Bicaz, în primul rând datorită tematicii deosebite și în al doilea rând, datorită diferenței de preț. Posibil vom alege peste 2 ani Modernul, pentru camera superioară cu canapea extensibilă, pentru că aceasta ar fi singura facilitate pentru care aș fi dispusă să plătesc diferența de preț.

Poate ne vom întâlni acolo dacă aveti sejurul între 29.07-03.08.2018! Oricum sunt convinsă că va fi plin hotelul de copii sub 7 ani, datorită facilităților oferite pentru aceștia.

- geo85
[06.12.17 15:08:45]

@cris1982: Pretul este bun, oscilam putin la tipul de camera, double sau/si pat suplimentar, sau cele noi imbunatatite-privilege, pina la sf lunii sa si luam pachetul. Din pacate o sa avem un decalaj de cateva zile dar va doresc sejur placut de pe acum, o sa tin cont si va scriu atunci pt ceva recomandari si sfaturi. O zi buna!

- cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[06.12.17 15:42:26]

@geo85: Noi am luat dublă Privilege, fără pat suplimentar, pentru că vom solicita pătuţ de bebeluş pentru bebeluşa care va avea 11 luni atunci, iar băiatul de 5 ani va dormi cu noi în pat. În plus, vrem să profităm la maxim de experienţa Pirates, şi nu în ultimul rând, pentru vederea parţială la mare pe care dublele standard nu o au. Oricum, şi camerele standard sunt OK, aşa că diferenţa de preţ plătită pentru Privilege este doar pentru un pic de răsfăţ în plus. Am cumpărat direct de la hotel, că aşa am găsit cel mai bun preţ. Vedeţi că sunt doar 28 camere Privilege şi e posibil să nu mai găsiţi spre sfârşitul lunii.

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

pagină generată in 0.668502092361 sec