Stara Polana Apartments (unitate neclasificată)

02.12.2017
Avatar Bodea.Clau
DIN Oradea
înscris/ă în 02.12.17
DEC-2015
REGIM MASĂ Fara masă
Cazare 200 euro

la PMM* = 300 PLN

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Zakopane, cazare într-un apartament Stara Polana

Am scris un review despre stațiunea Zakopane, dar despre cazare voi scrie aici. Sejurul a fost planificat pentru luna decembrie chiar înainte de Crăciun. Știind ceea ce vrem, am făcut rezervarea încă din luna august. Beneficiul a fost un preț foarte mic. Să vă țineți bine, am plăti 200 euro plus o taxa de 1 zlot pe zi de persoana, pentru 7 nopți de cazare intr-un apartament de 45m pătrați.

Cazarea se numește Stara Polana. In aceasta suma am avut parcare gratuita, atât exterioara cât și interioara in subteran; am avut acces gratuit la piscina interioara, la sauna și la jacuzzi. Evident că dacă făceam rezervarea înainte cu doua săptămâni de a pleca, prețul era mult mai ridicat, dar am avut noroc.

Apartamentul a dispus de un living mare cu chicineta și o terasa mare cu masa și scaune, un dormitor separat cu un balcon, o baie mare și frumoasă cu cadă și un hol unde era un dulap gen debara, ne-au încăput toate bagajele inclusiv echipanentele de ski.

In principiu, apartamentul este de 4 persoane, canapeaua din living a fost extensibila. Aceasta unitate de cazare nu dispune de restaurant, asta nu e o problema pentru că bucătăria a fost dotată cu plita electrica, frigider, tacâmuri, vesela și alte cele necesare. Noi am optat pentru masa principală la restaurant, dar micul dejun și cina le pregăteam noi.

Am fost mulțumiți de curățenie, lenjeria de pat, de înaltă calitate, la fel și prosoapele.

E foarte comod sa te cazezi într-un astfel de apartament, ai spatiu mare, poți oricând să-ți pregătești un ceai, sau o gustare rapida.

Recomandat aceasta cazare!

Impresii încărcate de Bodea.Clau in 02.12.2017 13:18:38

Validat / Publicat: 02.12.17 13:58:22

• A fost prima sa vizită/vacanţă în POLONIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Bodea.Clau); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7000 PMA (din 7 voturi) nota2

[02.12.17 13:50:35]

@Bodea.Clau: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 19&ridAnt=83423

Sunt mai multe apartamente Stara Polana (Tulipan, Marilyn, Ochid) la care din ele ai fost cazată?

[02.12.17 20:49:08]

Așa cum a scris și colegul meu, sunt multe, foarte multe apartamente care conțin în denumire ”Stara Polana”.

Cum nu putea rămâne la apartamente CRCOVIA, am mutat rimrpesiile în rubrica "Stara Polana Apartment Tulip Marilyn, ZAKOPANE" (nou-creată pe sait; l-am luat primul, la întâmplare)

Dacă poți te rog indică un link sau furnizează alte detalii, ca să putem identifica apartamentul respectiv

[02.12.17 20:59:35]

- Bodea.Clau
[02.12.17 21:13:58]

@webmaster26: www.starapolana.com este siteul. Caut poze în arhiva și le postez.

[02.12.17 21:30:57]

@Bodea. Clau: Mulțumiri. Înseamnă că am identificat corect, ”pe neve” :), complexul de apartamente în care ați stat. La care dintre ele (Tulip, Marylin sau Storzcyk) - cred că e mai puțin important

- Bodea.Clau
[02.12.17 22:13:33]

@webmasterX: Aceasta este cazarea, am stat in clădirea din spate, paralelă cu soseaua, nu știu denumirea ei, știu doar că acel apartament purta numele Paris. Într-adevăr erau tablouri ilustrand orașul. Ai găsit la marele fix! Voi mai posta review-uri din locurile unde am fost. Se pot incarca și filmulețe?

[02.12.17 22:32:29]

@Bodea. Clau:

Se pot incarca și filmulețe?

Se pot ataşa videoclipuri / filmări din sejur, în două variante:

• 1 - dacă ai un cont personal de youtube: încarcă videoclipul acolo (setează-l să fie disponibil public) și ne scrii apoi link-ul aici

• 2 - dacă nu ai un cont personal youtube: ne poți trimite fişierul (prin intermediul unui site de transfer); mai departe ne ocupăm noi = îl vom încărca pe canalul oficial AFA-Youtube, apoi îl vom atașa aici.
  •     Dacă alegi varianta 2, vei primi indicații prin PM.
    (anunţă-ne că ai vrea să ataşezi un videoclip prin varianta 2: PM to web26)