Golden Tulip Vivaldi Hotel [St Julian]

înscris/ă în 21.09.15
FEB-2016
REGIM MASĂ mic dejun

Golden Tulip Vivaldi

Dupa o lunga cautare a unui hotel potrivit pentru noi am ales Golden Tulip Vivaldi din statiunea St. Julian's. Sotul meu m-a delegat pe mine pentru asta si niciun hotel nu ii placea pentru ca nu avea piscina interioara. Daca am mers in februarie si nu aveam parte de plaja a zis macar sa aiba o piscina interioara. Ei bine, piscina va pot spune ca este la subsol, in rest nu am vazut-o. Am avut un program atat de incarcat incat nu am avut timp de piscina.

Fiind in februarie pretul a fost unul mic, undeva in jur de 1300 de lei o camera dubla standard pentru 5 nopti cu mic dejun inclus.

Camera mare, fara balcon, dar nu i-am simtit lipsa dat fiind faptul ca plecam de dimineata si ne intorceam pe la 22:00, faceam un dus si ne bagam la somn pentru ca eram rupti de oboseala.

Micul dejun foarte diversificat, in stil bufet suedez. Gaseai trei feluri de paine, cascaval, sunca, mezeluri, carnati prajiti, fasole (stiti ca engkezii mananca fasole la micul dejun :D), oua ochiuri, omleta. Practic orice. Restaurantul are vedere la mare si este luminos. Tot hotelul este mochetat, holuri si camere cu o mocheta moale si groasa.

Curatenia exemplara. In camera noastra au fost ceva probleme cu clima, dupa ce se incalzea incepea sa trozneasca, dar nu am mai semnalat asta, ii dadeam drumul sa se incalzeasca si apoi o opream mai puneam o patura si era in regula. Au si birou de turism de unde poti achizitiona excursii, dar nu va pot spune nimic despre el pentru ca ne-am facut excursiile pe cont propriu.

In rest, un hotel curat, mare si cu un nume mare, tipic hotelurilor mari, linistit. Este aproape de zona cluburilor, dar nu am auzit niciun zgomot. Cluburile sunt la vreo doua strazi de hotel. Este aproape, dar suficient de departe sa nu fii deranjat noaptea de muzica.

Impresii încărcate de deeaghe in 23.11.2017 16:59:22

Validat / Publicat: 23.11.17 17:37:14

• A fost prima sa vizită/vacanţă în MALTA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Roma Santorini Grecia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (deeaghe); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  11000 PMA (din 9 voturi) nota2

[23.11.17 17:35:32]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 62&ridAnt=83285

- deeaghe
[23.11.17 17:41:38]

@webmasterX: da, sunt ok coordonatele. Voi reveni si cu fotografii

[23.11.17 18:38:35]

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție.