ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.11.2017
JUL-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 12-16

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Cum s-a reusit incadrarea hotelului la 5*?

Stau si ma minunez cat de repede se pot lua 5* la noi in tara! Evident, cu ce fel de turism se face la noi, e posibil sa apara si 7*... Deci,

Am venit la Saturn dupa aprox 5-7 ani, deoarece mi se facuse dor de litorarul romanesc. Am spus sa ma cazez aici, considerand ca poate s-a schimbat ceva si la noi. Dar... surpriza!!! Mai rau.

In primul rand hotelul nu are cabinet medical. M-am intepat la piscina in gresia care se dezlipeste si am avut nevoie de un plasture, pansament. Dna de la receptie m-a trimis la Mangalia!!!

Deoarece am mers cu familia, am ales sa stau intr-un apartament. Personalul de la curatenie venea in ficare zi pentru a face curat, dar se pare ca uita sa curete balconul (il foloseam doar seara si de fiecare data stergeam cu servetele scaunele de praf... paienjenii nu-i putem lua) si baia. Urma de la papucul de plaja, special am lasat sa vad daca au sters pragul, "a stat" cu noi pe durata sejurului.

La masa: fele de masa erau murdare, personalul avea in subordine ucenici ce trebuiau sa invete cum sa fii serviabil - doar ca la un moment dat n-am mai rezistat deoarece ma intrebau de 3/4 ori pe zi la ce camera stau si in plus, se grabeau sa stranga masa:(... Deci, pentru a servi desertul trebuia sa-mi iau alte tacamuri, deoarece cele initiale erau deja spalate, cred. Locul de servit masa nu este atat de mare precum la un hotel normal de 5*.

Puteai servii masa si pe terasa, ceea ce este ok, doar ca trebuia sa gasesti locul potrivit. De multe ori mesele libere erau cele de langa toaleta. Patronii hotelului (sau managerii, nu stiu sigur... stiu doar ca se ocupau de administrarea hotelului) aveau masa/mese rezervat/rezervate in coltul opus toaletelor... mi se pare corect.

Preturi de 5*-» servicii 0*

Trimis de CrisBksy in 20.11.17 12:30:58
Validat / Publicat: 20.11.17 13:19:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SATURN.

VIZUALIZĂRI: 1456 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CrisBksy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.00 EUR pe cameră

webmasterX [20.11.17 13:19:45] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 50&ridAnt=83233

Corina70 [20.11.17 14:34:03] »

@CrisBksy: Dar ce v-a facut sa credeti ca hotelul ar avea cabinet medical? Clasificarea de 5* sau prin asemanare cu hoteluri de 5* de pe alte meleaguri? Pe litoralul romanesc, cu exceptia celor care asigura si tratamente balneo-climaterice sau spa (si nici acestea toate nu au cabinet medical), hotelurile NU au cabinet medical, nici nu vad cum ar putea, ce medic si personal medical ar fi dispusi sa lucreze sezonier, lasandu-si balta proprii pacienti pe toata durata sezonului estival? Ma refer strict la statiunile de pe litoral, unde sunt numai hoteluri, nu la cele precum Mangalia, Neptun, Eforie, Constanta - care au si locuitori proprii.

Ca exemplu, in statiunea Neptun nu exista nici-un cabinet medical de sine statator, sotul meu trebuie sa faca un tratament injectabil de lunga durata si singurul loc unde am gasit o asistenta care sa-i faca injectia a fost la centrul de tratament al hotelului Cocor (mai exista inca unul la hotelul Doina), am intrebat localnicii din Neptun, ei se duc la medic la Mangalia, nu exista cabinet medical permanent in Neptun, de medicina de familie sau alte specializari...

Corina70
    Alte impresii din această RUBRICĂSaturn Hotel: