ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.11.2017
ÎNSCRIS: 29.08.12
NOV-2017

încărcat de pe telefon!

Nu recomand

Am fost in noiembrie 2017, grup adulti.

Pt ca am citit despre locatie pe amfostacolo.ro, am mers pregatita cu plicuri de granule de desfundat tevi, soțul meu a pus banda adeziva industriala pt a sigila canalizarea de la sifonul de pardoseala, preaplinul de la chiuveta si un dop pt scurgere. Prin toate urca un miros de hazna care-ti intorcea stomacul pe dos.

Am avut o camera a carei usi spre balconul comun nu se incuia desi in broasca erau 3 chei de poza.

Uscatorul de par a functionat 1 min apoi s a oprit (mici si de 2 lei), in baie nu exista suporturi pentru prosoape (le pui pe calorifer) iar in dus exista pe jos un gratar de lemn ???? ca in comunism.

Dusul este fix si prevazut cu o farfurie zburatoare perforata si incarcata in gauri cu mult calcar. Pentru aceasta, tot soțul a pus o cheie universala si un pachet cu para + furtun de dus si lucrurile s au ameliorat.

Am avut parte de surprize in continuare: luminile din camera sunt legate impropriu, dulapul de haine este foarte ingust (mai ingust decat latimea unui umeras????) si nu permite sa ti pui hainele decat atipic in el.

In rest nu exista nici o alta mobila pentru bagaje sau trolere. Nu exista nici cuier de haine si pantofi ci doar o improvizatie cu doua cârlige de alama prinse cu șuruburi in lateralul dulapului de haine in care-ți poti pune o haina. Si a doua era gramada peste prima ????.

In camera sau baie nu exista telefon.

La receptie scrie pe un anunt ca plata se va face integral la momentul cazării ????.

Pe terasa am cerut limonada cu ghimbir, la o masa prafuita din belsug unde chelnerul m-a chestionat indelung daca “ sunt sigura ca vreau ghimbir” de doua ori. ????Dupa 20 min, mi-a adus paharul si doua tuburi de miere, puse direct in praful de pe masa si a disparut. ???? Am constatat ca a avut grija de mine și “m-a ferit” de TERIBILUL ghimbir ????, omițându-l din rețeta.

Am avut parte si de o noapte vântoasa in care perdelele din camera se mișcau pe dinauntru, nu existau extra-pături iar caloriferele erau abia dezmortite.

In subsol la piscina, denumita pompos GRAND SPA, a fost o alta “ distractie” maxima. Dușurile aferente stropeau mult peste zona de scurgere încât s-a creat o baltă uriasa intinsa pâna la primele doua șezlonguri de lemn care erau pur si simplu in apa. Si balta era in creștere...

In jacuzzi trebuia sa intre simultan 4 persoane pt ca duzele de masaj sa fie imersate si sa nu primesti jeturile in fața. La fel si la iesirea din apa. Mai exista si varianta sa chemi un prieten sa opreasca agregatul când iesea o persoana din apa, tot din cauza ca totul in jur se stropea din cauza jeturilor care ramâneau deasupra nivelului apei (nu cred ca era schimbata apa de o multime de timp).

Apa din piscina era rece iar in baia de aburi nu puteai sa stai decat cu picioarele ridicate pe bancheta pt ca aburul iesea fix de dedesubt si te opărea. La robinetul cu apa rece lipsea un furtun de duș ca sa te răcoresti pe fața sau picioare.

Pe plafonul grupurilor sanitare de la subsol era o generoasa cultura de mucegai, plina de spori, condens si miros la pachet.

Ar mai fi si altele dar per total, NU RECOMAND locatia, nu-si merita stelele (oare cine i le-a dat si pe ce?)

Trimis de simonsays94 in 19.11.17 10:20:30
Validat / Publicat: 19.11.17 11:58:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BACĂU.

VIZUALIZĂRI: 1039 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (simonsays94); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Camera
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 42.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Cattaleya [DN11, km 15]: