Inițiative de suflet AmFostAcolo

înscris/ă în 04.11.10
MEMBRU: PARTENER
NOV-2017

NOTĂ: ARTICOL OFFTOPIC

Textul de mai jos face parte din categoria discuții libere, off-topic sau "de interes turistic TEMPORAR ori restrâns" - eventualele voturi sunt simbolice (+1/-1 PMA)

Secret Santa 2017

Cand e rece, ploua sau e soare cu dinti, stim ca Iarna este pe aproape. Odata cu ea vin si sarbatorile specifice, apar beculete in oras, impodobim casa si ne bucuram de clipe minunate alaturi de cei dragi.

Reincepem seria deja consacrata pe AFA, "Daruieste si bucurate de ce primesti!" — cu SECRET SANTA 2017.

Din experienta anilor trecuti cand timpul parea prea grabit, (noi nuuuu...) am decis sa demarez mai timpuriu aceasta actiune. Am sa reiau pasii pentru cei noi care vor sa ni se alature, dar si pentru cei care deja au mai participat.

Este o actiune benevola, de a darui si a primi cadouri simbolice (ca recomandare pentru suma alocata ar fi in jurul a 50-70/ron, desigur daca placerea si bugetul decid altfel atunci Bucurie sa fie!!!) (vezi „episoadele” din anii anteriori aici, aici)

Inscrieri 8 - 30.11.2017

Extragere 01.12.2017

Anuntarea participantilor catre cine trimit (totul cu PM personal) 2 - 3.12.2017

Cumparare. trimitere si voie buna, oricand dupa 3.12.2017 dar frumos ar fi ca totul sa culmineze cu sarbatoarea Craciunului.

Pasii ce trebuiesc urmati

1 Daca iti doresti sa te bucuri de o surpriza facuta catre un coleg / colega de sait (ales/aleasă aleatoriu, mai târziu) si esti pregatit sa primesti si tu una, este timpul sa ni te alaturi

2 Trimite până în 30.11 un PM catre mine urmatoarele dateNume si Prenume, adresa completa, nr telefon astfel incat sa poata fi trimis un colet rapid si sigur la tine de catre Mos Craciun.

3 Gaseste cel mai dragut cadou, simbol al ierniii sau orice doresti si crezi ca poate bucura persoana care va primii si impacheteaza-l.

4 Pe data de 01.12 am sa centralizez, amestec si extrag din bolul magic cea mai minunata combinatie.

5 In scurt timp, tot prin PM ai sa primesti toate datele necesare pentru a trimite cadoul. Fiecare participant va sti cui trimite, dar NU va ști de la cine primeste (va fi surpriza).

6 Toti participanții vor trimite, respectiv vor primi cate un cadou — către un destinatar, respectiv din partea unui alt participant, ambii aleși absolut aleatoriu .

PS: Daca sunt intrebari sau sugestii va exista fir de discutie atat pe sait cat si pe grupul de FB (aici)

Sa ne bucuram impreuna, minunile exista si @maria 55 este una dintre ele.

Impresii încărcate de roth in 07.11.2017 09:21:31

Validat / Publicat: 07.11.17 11:04:50

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în zSTRATOSFERA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (roth); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

DA [1 PMA]  -  NU [-1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  30 PMA (din 30 voturi) nota2

Ecouri PAGINATE - pag [1] din 2 [pagina 1, ecourile 1 - 30]
pentru ecouri mai recente, folosiți PAG.URM, PAG. PREC (vezi mai jos).
[07.11.17 11:10:01]

@roth: Start vot si start Mos Craciun! Nu pot lipsi tocmai eu, nu? =))

[07.11.17 11:27:03]

@roth: nici eu nu pot lipsi bine-nțeles, acum sunt in transportul in comun așa ca scuzați eventuale erori,

am o mică completare, cei care îți trimit PM sa aibă si ei activata opțiunea de primire PM ca sa le poți trimite trimite si tu PM.

Ma bucur de pe acum.

- cornel
[07.11.17 11:29:31]

și eu sunt „in”. :-)

[07.11.17 12:22:10]

@roth: Pentru ca trebuia sa cobor in statie am inchis ecoul prea repede asa ca spun acum: Felicitari, votat cu mare drag si multumim pentru initiativa si pentru sprijinul lui Cornel, este o munca adevarata si-ti multumesc pentru timpul pe care il vei acorda acestesi actiuni.

Parca miroase deja a sarbatoare :).

- ANILU
[07.11.17 15:37:36]

@roth: Vreau şi eu cu Moş Crăciun.

Mă bucur enorm de iniţiativă şi mai ales că aţi pus Pinned şi aici pe AFA, nu numai pe FB.

Ştii doar că nu toată lumea are FB =))

P. S. Cei care am mai participat tot trebuie să trimitem PM cu adresa, nr. tel., etc. ?

Felicitări şi spor.

[07.11.17 15:44:11]

@roth: Ai PM de la mine! Primaaa!

[07.11.17 16:14:05]

@Zoazore: Aoleu, asa este, de asta uitasem, dar ma gandeam ca Mos Craciun stie adresa mea =)). I-o mai trimit insa inca o data ca sa nu ma uite pe drum :)).

[07.11.17 16:51:38]

@ANILU: da, fiindca datele prefer sa le sterg din grija pentru confidentialitate

nu retin de la an la an, mai ales ca 2016 a fost pas

@all

ce ma bucur ca reinviem spiritul sarbatorilor

[07.11.17 19:35:57]

@ALL: Dragi copii, să nu uitați, când îi dați Elfului @roth adresa, dați ȘI numărul de telefon. Pentru ca renul-curier să vă găsească. Chiar și renul roșu, de la Poșta Română-l cere!

Hai, umpleți-i elfului căsuța! Să fie sărbătoare!

- crismis
[07.11.17 20:01:27]

@roth: Și eu vreau să fiu Moș Crăciun!

[08.11.17 07:09:26]

@crismis: pai tu esti mos Craciun si peste an, "prieteni stiu" ce fapte frumoase si cat daruiesti, cum as putea sa nu spun DA in acest context?

- Dan&Ema
[08.11.17 08:23:18]

Sa vina Mos Craciun sa aflam daca am fost cuminti! ☃️

Am trimis datele pe PM!

Sunt si eu "in"!

[08.11.17 10:54:11]

Am primit datele tuturor celor care au trimis, incerc sa va raspund simplu cu "notat", pt confirmare

Astazi plec putin pana peste mare, in Iordania, dar revin duminica noaptea si reiau notarile.

Sa va bucurati de ziua de azi, La multi ani! celor ce vor sarbatori si ne auzim de luni.

[08.11.17 11:02:57]

@roth: sa te bucuri si tu de mini vacanta asta! Sa ne vedem cu bine!

[08.11.17 11:37:31]

@roth:Sa ne auzim cu bine, sa-ti fie asa cum gandesti

- alinafulg
[08.11.17 22:57:55]

@roth: Am trimis datele pe PM!

[08.11.17 23:50:44]

All, am primit primul mesaj de la @roth! Acum este in Eliat; maine trece in Iordania!

Urmeaza pt ea 3 zile full... dar are net pe strada si ne urmareste si de acolo =))

[09.11.17 08:54:11]

@maria55: Ooo, ce veste minunata! Multam, Maria!

- elviramvio
[09.11.17 15:55:28]

@roth:

Acolo ai întâlnire cu Moș Crăciun să vezi dacă am fost cuminți?!

Drum bun și să ne povestești!

- diana2015
[09.11.17 21:07:51]

@roth: și eu sunt cuminte și-l astept pe Moșul cel secret;) și abia aștept să fiu "Băbuță" pentru cineva =))

Anul trecut am regretat că Moșul n-a putut veni dar... am înțeles, cine nu-i cuminte... :D

Pupici și trimit acum adresa:*

[10.11.17 04:46:57]

@roth: "In iubire stă puterea" este citatul tau preferat! Te caracterizeaza! Stiu că nu aici ar fi locul cel mai potrivit unde să-ti urez La multi ani, dar stiu si ca domnii webi nu se vor supara pe noi, stiu si ca noi toti facem asta in cor! Draga noastra Camelia, sa ne traiesti multi ani fericiti, Afa are nevoie de oameni ca tine!

[11.11.17 17:37:21]

@roth: Gata, am reusit :D!

[11.11.17 17:38:24]

@xpac: Ce-ai reușit, X-ule?

[11.11.17 18:15:31]

@Zoazore: Sa trimit PM =)) !

[11.11.17 18:18:15]

@xpac: Ești bun, X-ule! Rămâi cu noi! Nu puteai să mă-ntrebi? :* =))

[11.11.17 18:34:13]

@Zoazore: Nu mai am timp, plec la nunta

[13.11.17 10:51:29]

@all

am revenit la locul meu, nu stiu pt cat timp dar vad :)

o sa confirm si primirile recente.

Ne vedem la H, va astept la targ si toate bucuriile sa se adune la voi.

[14.11.17 18:06:30]

@all

asta este lista celor inscrisi pana in acest moment

@admin cornel
@diana2015
@ioana74
@xpac
@stefan. b

Va astept sa daruim bucurie!

- ISADORA
[14.11.17 18:50:34]

@roth: Si eu m-am inscris.

Tuturor, un sfarsit de an bun!

[17.11.17 13:04:25]

Noi inscrisi

@ISADORA

@cristina47

@Mitica49

PS

Actualizarea listei o sa o fac la 2-3 zile sau in functie de nr celor inscrisi.

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos