ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.10.2017
DIN: Otopeni [IF]
ÎNSCRIS: 20.07.11
OCT-2017

Excelent in Amsterdam

Chiar daca nu esti student si chiar daca nu este situat in centrul orasului, Hotelul The Student mi s-a parut o varianta excelenta de cazare.

Hotelul se afla in partea de vest a orasului. Se ajunge usor de la aeroport cu tren si metrou in maxim 30 min. In fata hotelului se afla si statia metrou si statie tramvai. Tramvaiul 13 care mergea direct in centru.

Hotelul din cate am vazut noi este o parte a unui centru studentesc in care se afla si camin, format din mai multe corpuri. Hotelul este in centru si are la parter receptie, sala de luat micul dejun dar si restaurant si cafenea.

Tot la parter se mai afla un salon de relaxare si sala de biliard sau tenis de masa. Hotelul are 2 lifturi foarte moderne si silentioase care te pot duce la etajul unde esti cazat.

Ca sa ajungi la lift, dupa ce treci de receptie trebuie sa treci de niste bariere ca la metrou la care folosesti cartela camerei.

La fiecare etaj camerele sunt grupate in fata, stanga si dreapta. Ca sa ajungi la camerele din stanga si dreapta trebuie sa treci de alte usi cu cartela cu care intri in camera. Cartelele functioneaza foarte bine. Camerele sunt de 2 feluri (cel putin asa am avut noi pentru ca am ocupat 2 camere).

Un tip de camera este mai mare si are chicineta, cu chiuveta, plita, fierbator de apa, frigider, ceai, cafea, cani pentru ceai. Altceva nu era in dotarea chicinetei. Cealalata camera era putin mai mica si nu avea chicineta, nici frigider.

In dotarea ambelor camere era un pat matrimonial excelent, televizor, noptiere, lampi de lumina, un cuier de haine cu umerase, o masuta, telefon, oglinda. Baia cu dus si produse specifice. Apa calda la discretie, la fel caldura in camera. Seara te puteai odihni foarte bine, era liniste pe tot parcursul noptii, asa ca a doua zi o puteai lua de la capat cu explorarea orasului.

La receptie tot timpul sunt 2-3 tineri excelenti, dornici sa te ajute in orice problema ai, foarte serviabili si veseli. La momentul cazarii noastre, baiatul care era in acel moment, ne-a servit cu cate o prajitura si cate un pahar de aperol. Si cand a auzit ca suntem din Romania ne-a zis '' Buna ziua''. Va dati seama ca din start prima impresie a fost una super.

Dimineata se poate servi micul dejun in salonul de la parter. Micul dejun este bufet suedez, cu ceva mezeluri, cateva feluri din minunatul lor cascaval, lapte batut si dulce, cereale, iaurt simplu si cu fructe, unt, dulceata, oua, paine fierbinte neagra si alba, cafea, suc de portocale proaspat, ceai de mai multe feluri.

In stil studentesc esti rugat sa iti duci singur farfuria si cana dupa ce termini de mancat.

Am vazut ca poti servi si in timpul zilei ceva, adica pizza, paste, platouri cu produse de peste.

Nu pot spune nimic de parcare pentru ca noi nu am fost cu masina, nu am vazut decat parcarea pentru biciclete.

Impresia finala finnd una foarte buna, recomand acest hotel cub drag.

Trimis de ancutza26 in 30.10.17 19:27:41
Validat / Publicat: 30.10.17 20:10:21

VIZUALIZĂRI: 1100 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ancutza26); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 In fata receptiei
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 45.90 EUR pe cameră

[30.10.17 20:06:55]

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "The Student Hotel Amsterdam West, AMSTERDAM" (nou-creată pe sait)

ancutza26AUTOR REVIEW
    [30.10.17 20:23:18]

@webmasterX: E ok pozitionarea pe harta.

[30.10.17 21:18:52]

[04.11.17 23:02:14]

@ancutza26: Un oras la care tot visez si eu insa cel mare mi-a luat-o inainte si tocmai s-a intors dintr-o mica excursie la Amsterdam (a imbinat utilul cu placutul participand la o intalnire organizata de Google) si desi a avut putin timp la dispozitie a reusit sa se si plimbe putin, chiar au mers si cu bicicletele si au vizitat Heinecken si chiar au facut si o plimbare cu vaporasul.

A venit incantat de oras in asa fel ca in momentul urmator ar fi plecat inapoi.

Foarte interesant hotelul astfel incat, felicitari, votat cu mare drag.

ancutza26, mishu