ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.04.2010
    DIN: pascani judetul iasi
    ÎNSCRIS: 13.04.10
    APR-2010

Motel Cristina Bicaz

Salut am revenit sa scriu review-ul despre acest motel deoarece WBM m-a asigurat ca nu e nici o problema sa dau si nume. Am ajuns din intamplare la acest motel anul trecut de Paste cand am stat 2 nopti. si dat fiind faptul ca ne-am simtit ok am hotarat sa mergem si anul acesta de Paste.

Motelul este situat la iesirea din orasul Bicaz spre baraj. Dupa ce treci barajul mai urci un pic si ajungi. Aici de cum ajungeti aveti locuri de parcare in parcarea motelului fara sa platiti nimic.

Restaurantul este exact in curtea motelului si are si terasa unde va puteti servi cafeaua sau chiar lua masa. Noi eram putin obositi asa ca am stat chiar o bucata buna de timp pe terasa cu cafea si racoritoare. Daca doriti sa mancati la restaurant comanda vine relativ repede si au mancare foarte buna si accesibila ca pret. Pentru cine doreste sunt amenajate gratare mari cu mese si bancute. Puteti face un gratar si sta la masa in aer liber fara nici o problema.

Cazarea se face in hotel. casute si bungalowuri. Hotelul este ok si este renovat. Aveti apa calda non-stop, caldura patul este foarte mare si este foarte curat.

Casutele din cate am vazut sunt ok si ele, cu 2 paturi masuta si scaune. Nu stiu daca aveti tv (la hotel este si aveti si cablu). Bungalowurile au cate trei camere (nu stiu daca retin exact) si baia mare la comun pentru cele trei camere. Sunt ideale pentru a petrece cu un grup de prieteni.

Daca doriti puteti cobora prin spatele motelului pe niste scari mici si ajungeti la debarcader de unde puteti lua vaporasul pentru o plimbare (10 Ron/persona jumatate de ora). Este acolo un restaurant plutitor foarte frumos dar preturile sunt un pic mai mari. In fata debarcaderului aveti si un minibazar de unde puteti lua suveniruri.

A... am uitat sa va spun ca seara canta si o formatie la restaurantul motelului (nu stiu de ce se numeste asa ca doar au si hotel).

Este o alternativa buna de cazare cand mergeti in zona aceea.

Trimis de alinutzza140* in 21.04.10 15:15:30
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BICAZ & IZVORU MUNTELUI.

VIZUALIZĂRI: 4724 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alinutzza140*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Fotaografia este de jos de la debarcader

Admin [21.04.10 17:03:24] »

mutat in sectiunea dedicata acestui motel (nou-creata).

alinutzza140* [16.05.10 12:07:51] »

Mai pun acum niste poze de duminica trecuta de la Cristina .am vazut ca au inceput sa-l extinda .Am niste poze cu camera.

valimi [24.06.10 15:18:50] »

Ar fi fost si pacat sa nu revii cu un asemenea review.

Puncte de SB!

alinutzza140* [24.06.10 15:21:44] »

Multumesc valimi pentru incurajari.

webmaster13 [09.08.10 20:23:05] »

@alinutzza140 melodia atasata poate fi schimbata daca consideri!

alinutzza140* [09.08.10 20:26:54] »

Daniela Condurache imi place foarte mult mai ales pentru accentul sau foarte "moldovenesc."

alinutzza140*, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂMotel Cristina [Bicaz]: